Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

Фіскальна служба Буковини підтримала благодійний проект «Буковинська мрія»

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – свято радості та надії.  Особливу надію на здійснення мрії в своїй душі плекають  діти – особливо діти-сироти та діти з особливими потребами. Про свою мрію в листі написав один із школярів Хотинської школи – інтернату і її охоче втілили співробітники фіскальної служби Буковини, які взяли участь у благодійному фестивалі «Буковинська мрія».

В.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак разом із заступником Наталією Чернівчан відвідали цей унікальний фестиваль де зустрілися з вихованцем закладу та вручили йому бажані подарунки. Зокрема, спортивний костюм, куртку, кросівки та солодощі. Тепер, маючи спортивну амуніцію хлопчик добре відпочине, оскільки колектив фіскальної служби також оплатив путівку на відпочинок.

«Такі зустрічі є дуже важливими. І не тільки з нагоди свята, – відзначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак. – Діти, які позбавлені батьківського тепла з нетерпінням чекають на нас, готуються до відвідин й дуже потребують уваги і піклування. Ми, зі свого боку не менш раді нагоді поспілкуватися, зігріти таких дітей вогником любові, надати їм можливість почуватися суспільно потрібними і нагадуємо, наскільки вони є важливими для нас».

До бюджетів усіх рівнів на Буковині зібрано майже 1 мільярд 386 мільйонів  гривень податкових платежів

Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Загалом, внесок буковинських платників податків до держбюджету та місцевих скарбниць за підсумками 5 місяців 2017 року – 1385,6 мільйона гривень податкових платежів. До показників минулого року зафіксовано плюс 309,5 мільйонів гривень додаткових надходжень.

«Від початку року з регіону до держбюджету перераховано на 26,6 відсотків більше податків ніж за аналогічний період торік, а до місцевих бюджетів надходження зросли майже на третину»,- відзначає в.о.начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

За звітний період забезпечено виконання усіх бюджетоформуючих платежів до державного бюджету – загалом, зібрано 545,5 мільйонів гривень. Як свідчить аналітика, найбільший ріст платежів до держбюджету відбувся за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб – 176,2 мільйони гривень, або на 56,6 мільйонів гривень більше, ніж торік. Другим за величиною наповнення бюджету став податок на додану вартість – 201,5 мільйонів гривень, ріст до минулого року 43,3 мільйонів гривень.

Платники податку на прибуток сплатили 66,7мільйонів гривень. Надходження військового податку перевищили 55,0 мільйонів гривень, або додатково до 2016 року 14,8 мільйонів гривень.

Також керівник фіскальної служби Буковини поінформував, що за п’ять місяців цього року бюджети територіальних громад регіону отримали  понад 840,0мільйонів гривень податкових платежів. «Надходження понад розписи перевищили 123,3  мільйони гривень, а порівняно з фактом січня – травня минулого року зросли на 194,6 мільйонів гривень»- зауважив Віталій Шпак.

Так, з доходів буковинців до місцевих скарбниць області сплачено 498,0 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. «Спрощенці» та сільгоспвиробники збагатили місцевий бюджет на 134,8 мільйонів гривень. Землекористувачі та землевласники заплатили 106,4 мільйони гривень. За роздрібний продаж тютюном та алкоголем надійшло 59,3 мільйони гривень акцизного податку.

ДФС Буковини: терміни розрахунків за валютними операціями змінено

Повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Зокрема, 26.05.2017 року набрала чинності постанова НБУ  «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 25.05.2017 р. № 41, якою передбачено:

скасування тимчасової норми, згідно з якою скорочувався  максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту й імпорту товарів до 120. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів, як це визначено відповідним законом;

надання іноземним інвесторам можливості повертати вкладені в Україну кошти. Досі було заборонено купувати та перераховувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів, унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземних інвесторів. Національний банк вирішив дозволити такі операції. Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми регулятор стежитиме, щоб ці операції відповідали визначеному переліку умов;

можливість для бізнесу достроково погашати зовнішні кредити й позики, якщо в якості забезпечення розрахунків за цими операціями (з використанням гарантій, резервних акредитивів, через уповноважені банки та/або іноземні банки) було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій.