Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

У разі не підтвердження статусу неприбутковості – громадські організації будуть виключені з «Реєстру неприбуткових організацій»

Наголошують у Головному фіскальному відомстві Буковини та нагадують, 01 липня 2017 року спливає термін на приведення своїх статутних документів громадськими об’єднаннями у відповідність до вимог Податкового кодексу України та підтвердження статусу неприбутковості. Вимоги стосуються  всіх неприбуткових організацій, не тільки громадських організацій, а й благодійних організацій, всіх асоціацій, творчих спілок, інших, які зареєстровані в Україні.

За словами заступника начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Івана Матіоса – громадські організації (окрім релігійних – термін до 1 січня 2018 року), які до 1 липня 2017 року не завершать процедуру відповідно до діючого законодавства України будуть виключенні із «Реєстру неприбуткових установ та організацій», вважатимуться прибутковими, а значить, такими, що мають на меті отримання прибутку, – як наслідок кошти, майно буде обкладатиметься податками, на тих самих підставах, як для решти юридичних осіб.

Загалом у регіоні «Реєстр неприбуткових організацій та установ» містить майже 6 тисяч організацій і дуже турбує той факт, що на початок червня цього року лише 48 відсотків з них перереєстровані в новий Реєстр та підтвердили статус неприбутковості – ноголошує Іван Матіос.

Посадовець звертається до усіх керівників громадських об’єднань та наполегливо радить не залишати «на потім» таку важливу процедуру і вже найближчим часом привести свої установчі документи відповідно до вимог Податкового кодексу України.

При придбанні або оренді транспортного засобу юридичною особою для своїх господарських потреб необхідно повідомити органи фіскальної служби

Нагадують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та нагадують, платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи фіскальної служби за основним місцем обліку у порядку, встановленому розділом VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника податків.

Таким чином, у разі придбання або оренди юридичною особою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юридичної особи.

У разі придбання або оренди юридичною особою транспортного засобу для потреб відокремленого підрозділу (філії) у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» повідомлення за ф. № 20-ОПП зазначається адреса відокремленого підрозділу (філії) за місцезнаходженням транспортного засобу.

Крім того, якщо юридична особа в повідомленні за ф. № 20-ОПП вже зазначила транспортні засоби, які знаходяться у її власності або оренді, то при наступному придбанні/оренді або відчуженні транспортних засобів в повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначаються тільки ті об’єкти по яким сталися зміни.