Головне управління ДФС у Чернівецькій області  інформує


На Буковині завершено інвентаризацію громадян – платників земельного податку

Про це повідомляють У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. За словами заступника фіскального відомства Наталії Чернівчан – облік власників земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачів; орендарів завершено ще до 1 травня 2017 року. Зараз проводиться нарахування фізичним особам Сум податку та надсилаються платникам податкові повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 Податкового Кодексу.

Даними нормами визначено що власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі, крім орендарів, мають сплачувати земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після отримання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації (ч.І ст. 125 ЗКУ).

Для власника земельної ділянки таким документом є Державний акт на право власності на землю, для землекористувача – Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Право на оренду земельної ділянки посвідчує договір оренди. Відповідно до ч.2 ст.290 Господарського Кодексу України оренда земельної ділянки без договору, укладеного в письмовій формі, посвідченого нотаріального та зареєстрованого в установленному законодавством порядку, не допускається.

Необхідність сплати земельного податку виникає з моменту отримання документа, що посвідчує право на ділянку та державну реєстрацію. Цивільний, Земельний та Податковий кодекси України містять норму, згідно з якою під час переходу права власності на будівлю, споруду переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, без зміни її цільового призначення, у розмірах, установлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі чи споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на частину земельної ділянки, необхідну для їх обслуговування.

Пільгищодосплати земельного податкувстановлено для фізичнихосіб відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу.

Від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, установлених ст.121 Земельного Кодексу України (для будівництва і обслуговування жилого дому – в межах міста не більше 0,10 га, села – не більше – 0,25 га, селища – не більше 0,15 га).

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території, сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Пільга з оподаткування земельних часток (паїв) та орендної плати за землю діючим законодавством не передбачена.

Якщо громадяни, які мають у власності або користуванні земельні ділянки, надані або передані за рішенням сільської, селищної, міської ради і одержали такі ж земельні ділянки на умовах купівлі-продажу, дарування, успадкування, міни, то на такі земельні ділянки земельний податок нараховується на загальних підставах з часу укладання таких договорів.

Всі буковинські землевласники та землекористувачі до 1 липня поточного року отримають податкове повідомлення-рішення про суму нарахованого податку. Вказані суми необхідно сплатити впродовж 60 днів. Тобто, кінцевий термін сплати податку за 2017 рік землевласниками та землекористувачами – 29 серпня 2017 року.

Загалом цього року в розпорядження територіальних громад власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі регіону сплатили уже 106,4 млн. грн.

Для отримання консультацій щодо порядку сплати земельного  податку та підтвердження пільг  необхідно звертатися до ЦОПів фіскальної служби регіону: адреси та графік їх роботи розміщено за посиланням http://cv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

 

Відомості про відокремлені підрозділи юридичних осіб мають відображатися в Єдиному державному реєстрі

На цьому наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Відповідно до п.п. 14.1.30 п. 14.1 ст. 14 поняття відокремлені підрозділи, з метою оподаткування, вживається у значенні, визначеному Цивільним кодексом України. Згідно з ст. 95 ЦКУ філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (п. 1 ст.95 ЦКУ).

Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи (п. 2 ст. 95 ЦКУ).Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (п. 3 ст. 95 ЦКУ).Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності (п.4 ст. 95 ЦКУ).

Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) (п.5 ст. 95 ЦКУ).

Для цілей розд. IV ПКУ слід враховувати вимоги ст. 64 ГКУ, згідно з якою підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.

Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону (п. 4 ст. 64 ГКУ).

Відповідно до ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями в ЄДР містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема, дані про відокремлені підрозділи юридичної особи. Відомості, що містяться в ЄДР, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи – підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах (п. 4 ст. 10 Закону № 755).Отже, відокремлений підрозділ – це підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням, здійснює всі або частину її функцій, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Відокремлений підрозділ не є юридичною особою.

Такий підрозділ наділяється майном юридичної особи, що його створила, і діє на підставі затвердженого нею положення. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону. Відомості про відокремлені підрозділи юридичних осіб містяться в ЄДР.

Комерсанти Буковини сплатили в місцеву казну

майже  на 134,8 млн  грн єдиного податку

Така сума єдиного податку надійшла від малого та середнього бізнесу регіону у січні – травні поточного року – наголошують у Головному фіскальному відомстві Буковини.

Також підкреслюють, за підсумками діяльності впродовж п’яти місяців стабільне зростання податкових надходжень, ще й із приростом до аналогічного періоду минулого року, простежується за всіма категоріями платників єдиного податку. Найбільше додали фізичні особи – понад 43 мільйони гривень. Приріст надходжень до казни від юридичних осіб перевищив 2,7 мільйонів гривень. Сільськогосподарські виробники збільшили минулорічні показники майже на 4,3 мільйонів гривень.

За статистикою, на сьогодні в області обліковується понад 25 тисяч платників податків – спрощенців.

Однак, слід зазначити, що відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Згідно з пп. 298.1.1 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Відтак, для переходу на спрощену систему оподаткування з III кварталу останнім днем для подачі заяви є 15 червня 2017 року.

 

План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік буде оприлюднено на веб-порталі ДФС до 25 грудня 2017 року

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) внесено зміни до пункту 77.1 статті 77 Кодексу, які набрали чинності з 01.01.2017.

Відповідно до пункту 77.1 статті 77 Кодексу (зі змінами) план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Вказані зміни знайшли відображення в наказі Мінфіну від 27.02.2017 № 294 «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 березня 2017 року за № 368/30236, розміщений на офіційному веб-сайті ДФС у розділі «Відкриті дані»), яким передбачено, що річний план-графік складається починаючи з 2018 року.

Таким чином, платники податків зможуть ознайомитись з планом-графіком на 2018 рік на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України в термін, визначений Податковим кодексом України.