Успішно завершилась доброчинна акція «Зігрій бійця» (+ відео звіт, та фото)


Наприкінці травня досягла успішного завершення доброчинна акція «Зігрій бійця», що була проголошена Новодністровською міською радою. Метою цього проекту було зібрати кошти для придбання та передачу в зону АТО на потреби наших захисників дизельного генератора. Це – мобільна установка, облаштована дизельним двигуном внутрішнього згоряння, який є джерелом механічної енергії для запуску генератора і вироблення електрики. Такі міні-електростанції застосовуються як основні, резервні або аварійні джерела електроенергії, тому користуються попитом у військово-польових умовах, в яких несуть свою службу наші армійці. До проголошеної акції посильними внесками долучилося, мабуть, усе місто. 2 700 гривень були зібрані бюджетними організаціями (школи, садочки, міська рада, окремі депутати та працівники міської ради). Але основна сума надійшла від виробничих підприємств:

ТОВ «Будмонтажсервіс-1» (кер. О. С. Гандзюк) – 3 тис. грн,

ТОВ «Мехтрансбуд» (кер. В. М. Лутчак) – 1 тис. грн,

ТОВ «Дністерелектросервіс» (кер. В. І. Кирилюк) – 3 тис. грн,

філія «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» (кер. В. Й. Субота) – 1 тис. грн,

філія «Дністровська ГЕС» (кер. В. С. Клим) – 4 тис. грн,

ПАТ «Дністровська ГАЕС» (кер. С. С. Лунін) – 5 тис. грн,

ТОВ «Гідромехмонтаж» (кер. Г. А. Кучурка) – 1 тис. грн,

ТОВ «Променергобудсервіс» (кер. С. Р. Войтенко) – 3 тис. грн,

ПП С. А. Вакарчук – 500 грн,

ПП С.Скорейко – 100 грн.

У цілому зібрана сума склала 24,2 тисячі гривень, за які вдалося купити не один, а два генератори потужністю 5,5 та 5,0 кВт за ціною 14 та 10 тисяч гривень відповідно.

Придбане обладнання вирішено було передати захисникам української державності з числа саме новодністровців. І, що головне, зробити це особисто і публічно. «Це ніяк не можна вважати якоюсь рекламною акцією, – підкреслює Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев. – Підтримка військовослужбовців, що стоять на сторожі нашого миру і спокою, – священна справа, в якій немає місця для піару. Ми лише демонструємо приклад, як мають використовуватись кошти, зібрані громадою: отримали – купили – передали документально оформили – відзвітували. Адже відомо чимало випадків, коли так звані волонтерські організації систематично займаються збором грошей, а звітів ані про їх кількість, ані про витрати громадськість не отримує».

Керуючись принципом відповідальності перед громадою, Анатолій Іванович Болдашев вирішив взяти на роботі коротку відпустку і особисто передати нашим захисникам придбані генератори. Щоб подарунок не виглядав самотнім, знову ж таки спільними зусиллями колективів бюджетних організацій було зібрано пакети з продуктовими наборами, мийними засобами та предметами першої необхідності. Перший пункт, де з нетерпінням ждали гостинців із Новодністровська, – село Новоохтирка Луганської області, поблизу Сєвєродонецька. У цьому селі розташувався підрозділ військової частини, в якій служить доброволець із перших лав, кадровий офіцер, майор Анатолій Киструга (у недалекому минулому працював начальником відділу НС, МР та ВОС Новодністровської міської ради). «Генератор електричного струму для військовослужбовців – дуже цінний подарунок, – наголосив заступник з морально-психологічного забезпечення Петро Павличук. – Звісно, що особовий склад насамперед має бути нагодований і в теплі. Але не менш важливим для бійців є і зв’язок з рідними. А в тих умовах, в яких вони несуть службу, подарований новодністровцями агрегат – саме те!» «На жаль, ще далеко не всі необхідні для служби речі ми отримуємо зі штабів, – підтримує колегу Анатолій Киструга. – Генератор використовуватимуться і на позиціях, у полі, де, звісно, і мови не може йти про електропостачання, яке хлопцям украй необхідне. Отож народна допомога для нас дуже відчутна. А особисто мене переповнює почуття вдячності землякам, які не забувають про нас».

Подальша дорога довжиною 460 км пролягла вздовж лінії розмежування – до Маріуполя. Там привіту з рідного міста мав чекати новодністровець, старший оперативний черговий відділення бойового управління командного пункту штабу майор Іван Пирх. Але, на жаль, його з відповідальним завданням саме того дня відправили на вогневу позицію в Широкине, тому зустрічали передачу інші військовослужбовці під командуванням заступника начальника командного пункту в/ч 4050 підполковника В.І.Антоновського. Електрогенератор, виявляється, їм дуже потрібний, адже бригада щойно передислокувалася з іншої точки, то й побут у військовиків ще геть не налаштований. Тим більше прилад згодиться на вогневих позиціях, де, як відомо, буває дуже спекотно. Наразі відомо, що його буде передано на спостережний пункт, що знаходиться на передовій. А мийними засобами та консервацією Іван вже поділився із земляками Романом Жеребецьким та Сергієм Мельником, які несуть службу в інших частинах поблизу Маріуполя.

Додому в Новодністровськ міський голова Анатолій Болдашев привіз акти прийому-передачі обладнання, засвідчені підписами та печатками. А разом з ними – щиру вдячність новодністровській громаді за підтримку і допомогу. Окрема подяка – члену виконкому міської ради, виконробу ТОВ «Гідромехмонтаж» В’ячеславу Бурлаці, який три дні (і навіть день свого народження) провів за кермом автомобіля (власного), щоб доставити необхідний вантаж нашим захисникам. Доречною також була допомога директора ТОВ «Гідромехмонтаж» Григорія Кучурки, який виділив для поїздки повний бак (70 л) пального. Решту ­ майже 200 л оплачував особисто міський голова.