Новодністровськ стає красивішим завдяки дитячій ініціативі (+відео)

Наші діти найкращі. Це вони доводили вже неодноразово. Ось і знову маємо нагоду пересвідчитися в їхній унікальності – працелюбстві, креативності, наполегливості. Загорівшись ідеєю внести свою часточку в благоустрій рідного міста та прикрасити його на свій смак, новодністровські школярі взяли участь у освітньому проекті «Відкривай Україну». Проект стартував ще восени минулого року і передбачав кілька етапів. На першому (шкільному) перемогу отримали команди «Гарячі серця» із ЗОШ ІІ – ІІІст. та «Teen heroes» з гімназії. Готуючись до наступного випробування, у березні місяці учасники команд прийшли на сесію Новодністровської міської ради з презентацією своїх ідей та з пропозицією втілювати їх спільними зусиллями. Діти розповіли, що хотіли б додати романтики у загальний вигляд міста, тому «Алея закоханих» та об’єкт «Я люблю Новодністровськ» ‑ саме те, що треба.

Ініціатива школярів була підтримана. На реалізацію представлених проектів з міського бюджету було виділено 40 тисяч гривень, самі ж школярі активно шукали спонсорів і навіть самі заробляли шляхом організації та проведення благодійних ярмарків. Дорослі залюбки відгукувались на прохання дітей допомогти коштами, матеріалами, механізмами та, власне і досвідом та силою. Так, завдяки згуртовані роботі та вмілій організації керівників команд і координатора проекту (педагог-організатор ЗОШ ІІ – ІІІст. Юлія Борейко), Новодністровськ збагатився двома романтичними куточками, які, перш ніж були офіційно і урочисто відкриті (див. відео), вже полюбилися молоді міста.

Визнання діяльність наших дітей отримала і за межами Новодністровська. Представлення проведеної ними роботи визначило спочатку участь новодністровських команд у півфіналі освітнього проекту «Відкривай Україну», що відбувся у Чернівцях 3 червня. За висновками журі, «Teen heroes» (Новодністровська гімназія) ввійшла до призерів, завоювавши третє місце. «Гарячі серця» (Новодністровська ЗОШ ІІ – ІІІст.) вибороли перше місце і представлятимуть Чернівецьку область восени у Києві в рамках фіналу конкурсу. Діти з нетерпінням чекають цієї події і вже обговорюють свій наступний проект.

А за допомогу у встановленні арт-об’єктів, що стали сходинкою до успіху, команди висловлюють вдячність передусім адміністраціям своїх шкіл та відділу гуманітарної політики, а також меценатам.

Від команди «Гарячі серця» вдячність лине до Цимбалюк Наталії Олександрівни, Суботи Василя Йосиповича, Шелудька Григорія Володимировича, Баланюка Олександра Миколайовича, Лутчака Василя Миколайовича, Мандебури Олега Вікторовича, Завірського Миколи Миколайовича, Філіповича Олега Юрійовича, Шумілова Миколи Васильовича, Приходька Олексія Михайловича, Маслюка Дениса В’ячеславовича, Мотріна Олександра Васильовича, Козака Валентина Володимировича, Гарацева Юрія Васильовича, Кримняк Наталії Іванівни та Болдашева Анатолія Івановича.

Команда «Teen heroes» дякує Болдашеву Анатолію Івановичу, депутатському корпусу Новодністровської міської ради, Климу В’ячеславу Степановичу, Литвиненку Олегу Геннадійовичу, Новаку Анатолію Олександровичу, Суботі Василю Йосиповичу, Маниляк Людмилі Петрівні, Шумілову Миколі Васильовичу, Завірському Миколі Миколайовичу, Цибульському Ігорю Максимовичу, Файдену Володимиру Івановичу, Нагорняку Василю Михайловичу, Дейбуку Анатолію Васильовичу, Дудці Миколі Івановичу, Білобородову Юрію Олександровичу, Мельник Вікторії Адольфівні, ТОВ «Антикор Плюс».