Новодністровський аматорський театр підтвердив звання «Народний»


На початку червня новодністровський аматорський театр «Барвінок» (художній керівник В. Сьомик), що діє при БНТД «Молодіжний», вийшов на сцену з постановкою п’єси «Віддавали батька в прийми» для захисту свого звання «Народний». Торік ми розповідали, як колектив гучно представив прем’єру цього спектаклю громаді міста, зірвавши низку позитивних відгуків.
Атестація народних колективів традиційно відбувається раз на декілька років, але завжди у представників мистецтва викликає неабиякі хвилювання, адже це – певний екзамен для трупи акторів-аматорів.
Декілька місяців колектив театру напружено готувався до вистави, і хоч попередньо вже виступали саме з цією п’єсою, проте в акторському складі відбулись зміни. Були побоювання стосовно того, як нові актори впишуться у творчу канву вистави. Та, що цікаво, з новим акторським складом п’єса засяяла новими фарбами, ще яскравішими та самобутнішими.
Вистава «Віддавали батька в прийми» – це великий, на 7 дій, твір, у якому задіяні 12 акторів, найменшій з яких лише 11 років. Уміло та переконливо втілилися у своїх персонажів актори-аматори міста, а саме – Андрій Лазаренко, Євгенія Швець, Владислав Міріука, Тетяна та Анастасія Роїк, Петро Лєснік, Мирослава Чорна, Ірина та Катруся Бузурні, Володимир Сьомик, Вадим Ревуцький та Марина Григорчук. Був і ще один цікавий актор – пан Гусак з із с. Ожеве. Музичне оформлення забезпечив Віктор Паламарчук.
Атестувала колектив комісія з Чернівців у складі директора Учбово-методичного центру культури Буковини, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка (голова журі), завідувача науково-методичного кабінету збереження та розвитку традиційної культури Іванни Стефюк, методиста з театрального жанру УМЦКБ Яни Григораш (секретар журі).
Почесне журі високо оцінило театральну майстерність аматорського колективу, прийнявши одностайне рішення та привітавши колектив із гідним захистом звання «Народний».
У зв’язку з тим, що комісія, яка робила огляд та атестацію колективу, їхала з Чернівців, час для вистави був вибраний не дуже вдало для глядачів – у самий розпал робочого дня, тому і захід у місті не анонсувався. Попри те шанувальники творчості театрального колективу, хоч і не у великій кількості, зуміли зібратися для підтримки новодністровських акторів, які занурили глядачів у атмосферу жартів та гарного настрою.
Після вистави театральному колективу начальник відділу культури Альона Присакар вручила Грамоту та квіти, подякувавши акторам за свято, яке вони дарують глядачам.
У найближчих планах колективу – виїзні гастролі на Вінничині. А на осінь актори-аматори вже готують нову гумористичну виставу, деталі якої поки що тримають у секреті.
Вітаємо театральний колектив «Барвінок» зі ще однією перемогою у скарбниці їх творчих здобутків! Невичерпного вам натхнення та подальших творчих злетів!

Ірина ШУНДРІЙ