Новодністровськ відзначив День міста. Урочистості.


Новодністровськ відсвяткував свій день – дитячими розвагами, урочистими церемоніями та музичними презентами

 Міста як люди – кожне з них має своє обличчя, свій характер, свою долю і, врешті, свій День народження, який дарує піднесений настрій усім своїм мешканцям та гостям. Саме так почувалися в неділю 9 липня усі, мабуть, новодністровці та приїжджі люди.

Святкування розпочали діти – на міському стадіоні для них розгорнулось ціле містечко розваг: лотки з морозивом, солодкою ватою, поп-корном та іншими ласощами, надувні гірки, батути, каруселі, спортивні атракціони, бульбашкова феєрія і ще багато-багато інших дитячих спокус. А щоб малятам було ще цікавіше, з ними працювали аніматори, закликаючи дітвору до веселих ігор та запальних танців.

Офіційні урочистості розпочалися о 17 годині. Ведучі свята начальник відділу культури Альона Присакар та головний спеціаліст цього ж відділу Аліна Кирилюк представили гостей, особливе місце серед яких зайняла делегація зі Словаччини. Новодністровськ вперше вітав представників з міста-побратима Ґельниця ‑ мера міста Дюшана Томашка, його заступника Ладіслава Гросса та депутатів Петера Лукаша і Каміла Петріка, а також хрещеного батька взаємостосунків між Новодністровськом та Ґельницею Едуарда Бураша ‑ директора Міжнародної асоціації «Словацько-українська культурна спільнота (Феман)», уповноваженого заступника мера міста Кошице з розвитку транскордонної співпраці з Україною та Наталю Бокулєву – координатора програми «Дні України в Кошице». Прибули також гості із Сокирян – голова ОТГ Василь Равлик та військовий комісар Олександр Гладкий.

У своєму вітальному слові Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев звернувся, передусім, до ветеранів праці, які свого часу здійснили справжній трудовий подвиг, вклавши свої сили і здібності у спорудження ГЕС і міста: «Я радий сьогодні вітати всіх, хто своєю самовідданою працею, активною громадською позицією, особистим внеском в розбудову Новодністровська створили те, що ми сьогодні маємо. Адже кожен – хто на будові, хто в школах і в садочках, хто в закладах громадського харчування – робив свою справу і будував місто, в якому ми сьогодні живемо. Низький уклін вам за це, шановні наші ветерани праці!», ‑ сказав Анатолій Іванович. Також він доповів про сьогоднішні досягнення міста, найвагомішими серед яких назвав відкриття відділу Пенсійного фонду України, реєстрацію індустріального парку «Новодністровськ», отримання за переліками 2016 і 2017 років 29 мільйонів гривень так званих соціальних коштів, що надходять від ПрАТ «Укргідроенерго» на розвиток інфраструктури, підписання договору побратимства з містом Ґельниця та ін.

Мер міста Ґельниця Дюшан Томашко дякував новодністровській громаді та особисто міському голові Анатолію Болдашеву не лише за запрошення на урочистості та теплий прийом, але й за спільну перспективу розвитку обох міст-побратимів, яка відкрилася завдяки підписанню договору побратимства. Мовний барєр на добровільних засадах допомагав долати Едуард Бураш, уповноважений заступник мера міста Кошице з розвитку транскордонної співпраці з Україною, який свого часу вивчав російську. Від себе пан Бураш презентував наступні етапи співпраці: запросив на ярмарку до Ґельниці, що відбудеться в серпні, та повідомив, що на жовтень заплановано «Дні Словаччини в Новодністровську».

День народження міста – це також і привід підбити підсумки минулого року та відзначити тих його мешканців, завдяки праці та особистому внеску яких місто стало успішнішим. За поданням адміністрацій та трудових колективів підприємств, установ та організацій Почесними грамотами Новодністровської міської ради нагороджено:

Андрєєву Людмилу Борисівну, начальника економічного відділу ПрАТ «Дністровська ГАЕС»;

Каганця Олександра Володимировича, слюсаря з ремонту гідротурбінного устаткування електромашинного цеху філії «Дністровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»;

Фігурського Сергія Миколайовича, начальника гідротехнічного цеху філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»;

Токмакова Віктора Івановича, начальника відділу впровадження обладнання філії Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» у місті Новодністровськ;

Сабаш Світлану Вікторівну, начальника відділу економіки та управління комунальним майном Новодністровської міської ради;

Кремінську Альону Борисівну, начальника відділу обліку та звітності Новодністровської міської ради;

Сапожник Євгенію Василівну, начальника відділу аналізу та контролю за виконанням місцевого бюджету фінансового управління Новодністровської міської ради;

Мандебуру Олега Вікторовича, депутата Новодністровської міської ради;

Юрчака Миколу Ілліча, члена виконавчого комітету Новодністровської міської ради;

Шундрій Ірину Олексіївну, директора міського центру фізичного здоровʼя населення «Спорт для всіх»;

Ридванську Раїсу Володимирівну, викладача по класу гітари та цимбал Новодністровської музичної школи, депутата Новодністровської міської ради;

Притуляк Вікторію Ярославівну, психолога та соціального педагога Новодністровської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів;

Процюк Ольгу Василівну, вчителя української мови та літератури Новодністровської гімназії;

Горюка Станіслава Сергійовича, учасника бойових дій в зоні проведення АТО;

Мідрігана Василя Васильовича, учасника бойових дій в зоні проведення АТО;

Пилипчука Віталія Володимировича, енергетика КП «Новодністровський житловик»;

Байду Людмилу Сергіївну, приймальника замовлень дільниці «Поточний ремонт» КП «Новодністровський житловик»;

Ковбасюка Валентина Іванович, слюсаря аварійно-відновлювальних робіт 5 розряду ДКП Управління «Тепловодоканал»;

Заклад ресторанного господарства – кафе «Едем» (власники – ПП Соловей Анатолій Олексійович та Парадюк Іван Павлович, директор торгівельного комплексу «Дністер» Андронюк Володимир Григорович);

Болгарського Дмитра, кандидата в майстри спорту, переможця та призера чемпіонатів України (тренер – Осипенко О.І.);

Мельника Миколу, кандидата в майстри спорту, переможця та призера чемпіонатів України (тренер – Осипенко С.К.).

А за неодноразову благодійну допомогу та участь у соціальних проектах, що реалізовуються в м.Новодністровськ генеральному директору Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» Валентині Миколаївні Зіміній передано Подяку Новодністровської міської ради.

І вже традиційно в День міста поповнюється шанована когорта Почесних громадян міста Новодністровськ. Цьогоріч за поданням Новодністровського міського голови це звання отримав генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Григорович Сирота – за активну участь у житті міста енергетиків, сприяння реалізації соціальних проектів та вагомий внесок у розвиток інфраструктури міста Новодністровськ.

Крім того, за рішенням виконавчого комітету міської ради, були вручені сертифікати на отримання іменних стипендій міського голови у сфері культури ‑ викладачу теоретичних дисциплін Новодністровської музичної школи Нілі Сергіївні Шахрей та учениці теоретичного відділу класу сольного співу Катерині Олексіївні Рукавиці.

Також за вірність присязі, підтримку бойової готовності, патріотизм, витримку і стійкість під час проведення навчальних зборів резервістів грамоти військового комісара Сокирянського районного військового комісаріату вручено солдату Миколі Козаку та сержанту Едуарду Ковалю.

Урочиста церемонія вручень відзнак та нагород міської ради яскраво мережилась щирими пісенними дарунками талановитих самородків і хореографічними композиціями професіоналів з Народного аматорського ансамблю народного танцю «Юність» Центрального палацу культури м. Чернівці. За співочі присвяти місту-імениннику новодністровська громада дякує юній гості з Вінниччини Каті Барабаш, нашій зірочці Ані Піроговій, подружжю Кримняків – Сергію та Антоніні, Тетяні Днанилюк з вокальними студіями «Сопрано» та «Літл-Старс» і мамами їхніх учасників та гурту «Інтермеццо» у складі Дар’ї Димитрюк, Дар’ї Лотоцької, Дарії Білоконь та Ксенії Малджан.

Із завершенням офіційної частини, свято не закінчилося. Молодь розважалася на дискотеці, подружні пари гуляли містом, а дітвора тішилась літом. Так минув ще один День народження міста. Пішов у історію ще один рік життя новодністровської громади.