День міста – 2017. За лаштунками святкувань


Судячи з коментарів у соцмережах і особистих відгуків очевидців та безпосередніх учасників «Дністер-Фесту» і Дня міста, які, фактично злилися в одне, свято вдалося. Йдеться не лише про дозвілля і розваги, адже це був ще один шанс для Новодністровська заявити про себе, ще один крок до утвердження національної самосвідомості, ще одна цеглинка у фундамент української культури.

Незважаючи на те, що свято тривало лише два дні, підготовка до його проведення розпочалась задовго до нього. Співорганізатори «Дністер-Фесту» розділили повноваження. Основні функції взяли на себе благодійна організація «Смарт Ангел» та громадська організація «Молодь ФЕСТ». Їх засновники, уродженці Новодністровська, випускники ЗОШ №1 Олександр Крутій та Ярослав Осипенко й були ініціаторами проведення на березі Дністра масштабного заходу, фестивалю, про який почула б не лише вся округа, а й уся Україна. І саме Ярослав тоді, у 2012-му, дав йому ім’я – «Дністер-Фест». Цьогоріч «Дністер-Фест» відбувся уже втретє.

Новодністровська міська рада як співорганізатор розпочинала святкування: запросила та зустріла гостей – етнографічні колективи з усієї округи. Своїми музичними талантами, українською народною піснею, танцювальним хистом та щирим словом численну публіку, що зібралася 8 липня в зоні відпочинку на березі Дністра, підкоряли:

народний аматорський танцювальний колектив «Алунелул» з села Горбово Герцаївського району (керівник Ауріка Буздуга);

колектив народного танцю «Розмай» Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник Володимир Паламарчук);

фольклорний ансамбль «Калинове гроно», м.Вижниця;

аматорський фольклорний колектив «Козачка» з с. Киселів, Кіцманського району;

народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Джерело», с.Лозове, Вінницької області (керівник Феодосія Соболевська);

аматорський оркестр народних інструментів «Карпатська тайстра», с.Киселиці Путильського району;

гурт «Альтернатива», м.Кельменці;

дует у складі Миколи Ганіна та Володимира Паламарчука, м.Кельменці;

колектив сільського клубу с.Ломачинці «Берегиня» (керівник Ігор Чабан);

фольк-гурт «Співучі бабусі» з м.Новодністровськ (керівник Валентина Федишина);

колектив троїстих музик «Бесарабська кварта» з Будинку народної творчості та дозвілля «Молодіжний», м.Новодністровськ;

гурт «Інтермеццо» з м.Новодністровськ (керівник Михайло Рожко);

дует у складі Ольги та Іванни Кирилів;

сольні виконавиці Барабаш Катерина (с.Жван Вінницької області) та Ірина Понєтайкіна (м.Новодністровськ).

А вихованці Школи бойового гопака (м.Чернівці) продемонстрували захопленим глядачам гармонійне поєднання традиційного національного танцю з бойовим мистецтвом.

Завдяки талантам, мистецькому хисту та виконавській майстерності усіх перерахованих колективів і кожного їх учасника зокрема, програма, що була організована і проведена відділом культури Новодністровської міської ради (А.А.Присакар), виявилась насиченою, колоритною, цікавою, за що усім артистам і організаторам велике спасибі.

А задля забезпечення успішного виступу учасників фестивалю та комфорту публіки, працювало чимало служб і людей. Це, передусім, улаштування благоустрою в зоні відпочинку – розчищення дороги, завезення піску, обстеження дна водосховища, встановлення бетонованого майданчика для виступів, постачання електроенергії, впорядкування санітарної зони, а також організація транспортного перевезення, забезпечення громадського порядку, чергування медиків, пригощання від польової кухні, частування гостей свята і, звісно, культурна програма та чимало інших питань, які довелось вирішувати і напередодні свята, і в день його проведення.

Співорганізатори заходу з боку міської ради в один голос стверджують, що без співпраці з адміністраціями підприємств, які функціонують у місті та за його межами, виконати всі взяті завдання, було б важко, або й неможливо. Тому за розуміння і співпрацю Новодністровська міська рада висловлює щиру вдячність керівництву:

ПрАТ «Укргідроенерго» (І.Г.Сирота),

Філій «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» (В.Й.Субота) та «Дністровська ГЕС» (В.С.Клим) ПрАТ «Укргідроенерго»,

Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» (В.М.Зіміна) та його філії в Новодністровську (О.Ю.Філіпович),

ПАТ «Дністровська ГАЕС» (С.С.Лунін)

ТОВ «Променергобудсервіс» (Войтенко С.Р.),

КП «Новодністровський житловик» (Н.О.Цимбалюк),

ДКП «Управління «Тепловодоканал» (Рудой Р.М.),

Новодністровського відділення поліції (М.О.Бежнар),

Новодністровського РУВР (О.М.Приходько),

Національного парку «Хотинський» (А.Доманчук),

Сокирянського відділення УМНС (С.М.Селєзньов),

Сокирянського РЕМ (І.М.Рибак),

Рятувальної станції (Віктор Сапожнік),

Міської лікарні (Т.І.Щаслива),

ПП Завірський М.М.,

ТОВ «Ломачинці ХС» (В.В.Мануйленко),

ПП Юрчак М.І.,

Кафе «Лакомка» (Є.М.Алексєєв),

Піцерії «Вікторія» (Г.Л.Платаш),

Ресторану «Діброва» (Н.М.Кіцану),

Кафе «Діана» (В.П.Тимчук),

Кафе «Мамбо» (М.І.Боднарюк),

Підприємцям, депутатам міської ради І.В.Манаскурову та О.В.Мандебурі,

Відділу державної прикордонної служби «Сокиряни» (Р.М.Бартко) та Сокирянського районного військового комісаріату (О.В.Гладкий).

Окрема вдячність раді підприємців міста, яка допомогла організувати для делегації наших гостей подарунки. На клич про допомогу відгукнулися Василь та Людмила Якубенки, Микола Юрчак,Надія Грицюк, Віталій Заворітний, Володимир Мельник, Юрій Білобородов, Віра Бойко, Анатолій Василишен, Ірина Загороднюк, Віктор Кирилович, Анастасія Дашкевич, Володимир Гришко, Алік Рябий, Іван Щасливий, Анатолій Щасливий, Руслан Ворощук, Анатолій Козак, Василь Гончар, Віктор Твердохліб. Ще одним добровільним учасником цієї акції стала головний бухгалтер відділу культури Світлана Глушко, яка передала для гостей власноруч вишиті ікони.

Чимало також залежало і від злагодженої роботи волонтерів, якими на день проведення свята стали працівники музичної школи та міської ради, їм також спасибі за роботу.

Перелік людей, які своїми добрими справами долучилися до проведення у Новодністровську свят, можна продовжувати, зокрема і вдячністю від інших співорганізаторів «Дністер-Фесту» (громадських організацій), які займалися організацією торгівлі, забезпеченням громадського порядку шляхом залучення охоронної служби «Тигр», розташуванням транспортних засобів, забезпеченням концертної програми на так званій «вечірній» сцені, де виступали відомі рок-гурти, реконструкції лицарських турнірів, змагання драганботів  та багато іншого. До виконання усіх цих завдань також долучилась велика когорта активних і небайдужих людей, за що їм велика дяка.

А всі новодністровці та гості міста енергетиків вдячні за змістовні, цікаві і видовищні вихідні владі міста – депутатам, виконавчому комітету та апарату міської ради, зокрема відділу культури, та міському голові Анатолію Болдашеву. І, мабуть, саме так – у добрі та злагоді, у буднях і святах, у праці і на відпочинку, зустрічаючи гостей та шануючи своїх трудівників – формується сильна, успішна і згуртована громада.