У серпні проводитиметься призов до лав Національної гвардії України

7 липня глава української держави Петро Порошенко підписав Указ №178/2017 «Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України». В документі сказано, що призиватимуть чоловіків, придатних до військової служби за станом здоров’я, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Обумовлено віковий ценз: до дня відправлення у військові частини їм має виповнитися 20 років, але не більше 27-ми. Чисельність призовників, які підуть служити у серпні 2017 року, визначає Кабмін.

Таким чином Президент частково змінив указ від 24 лютого 2017 року, який передбачав терміни призову на строкову військову службу в квітні-травні і жовтні-листопаді.

Згідно ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», виконкоми місцевих рад, керівники підприємств і установ на вимогу військових комісаріатів зобов’язані повідомляти призовників і військовозобов’язаних про їх виклик у військові комісаріати, а громадяни, які призиваються на військову службу, в свою чергу, зобов’язані своєчасно прибути за викликом.

У разі, якщо повістка не надійшла, громадяни призовного віку (20 – 27 років) зобов’язані прибути до призовної дільниці в десятиденний термін з дня початку відповідного призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України.