Сокирянські рятувальники попереджають!

Нехтування громадянами елементарних правил поводження біля водойм, зокрема, купання в нетверезому стані, необладнаних та невідомих місцях можуть призвести до трагічних наслідків.

Слід зазначити, що з початку року на водоймах Чернівецької області вже  зареєстровано 19 випадків необережного поводження на воді, під час яких загинуло 19 осіб з яких одна неповнолітня дитина. З огляду на це, рятувальники ДСНС постійно проводять рейди з безпеки на воді, під час яких звертають увагу відпочиваючих більш відповідально ставитись до заходів безпеки під час купання та проводять профілактично-роз’яснювальну роботу.
В районі  органами влади визначено 3 місця відпочинку біля водойм, з яких відповідає вимогам безпеки тільки один розважальних комплекс біля річки Дністер. Проте, досить багато мешканців і гостей району відпочиває на стихійних пляжах біля річок, озер, які не відповідають жодним вимогам безпеки.
2 серпня працівники Сокирянського РВ Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели рейдові перевірки в населених пунктах: Кормань, Непоротове, Ломаченці, Новодністровськ в місцях масового відпочинку біля річки Дністер. В ході роботи громадянам розповідали про основні вимоги безпечної поведінки під час відпочинку, небезпеку купання в необладнаних місцях, де, зокрема, відсутні рятувальні й медичні пости, дно акваторії не обстежене водолазами, показали прийоми рятування потопаючого.
Крім того, фахівці ДСНС нагадали батькам, які відпочивали з дітьми, про необхідність навчання малюків правилам поведінки біля водойм, а головне, слідкувати за їх розвагами та ні в якому разі не залишати без нагляду.
Відпочивальники охоче спілкувались з рятувальниками та прислуховувались до їх порад, а також уважно вивчали тематичні листівки, які фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій вручали під час проведення профілактичної роботи.

Рятувальники ще раз звертаються до жителів  та гостей району!

з настанням спекотної погоди бути вкрай уважними та суворо дотримуватись  правил безпеки під час відпочинку біля водоймищ.

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки у лісах!

Зважаючи на суху спекотну погоду, яка вже тривалий період встановилася на території області, підвищується ризик виникнення випадків пожеж. З року в рік саме в літній пожежонебезпечний період частішають випадки пожеж в лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях. Переважна більшість пожеж виникло на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави.

З настанням пожежонебезпечного періоду, спостерігається підвищена небезпека виникнення лісових пожеж. А оскільки бажаючих відпочити на лоні природи зараз чимало, то й актуальним є нагадати про дотримання правил безпечного відпочинку. Найперше усім відвідувачам наших лісів варто пам’ятати про те, що під час пожеженебезпечного періоду забороняється:

• розведення багать у лісі;
  • заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів;
  • палити, кидати в лісі непогашені сірники (крім місць, обладнаних для цих цілей);
  • розміщувати ближче, ніж за 100 м від узлісся смітники, вогненебезпечні виробництва та розводити багаття;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільськогосподарські пали);
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
  • забороняється відвідувати хвойні насаджень при 5 класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Памятайте! Відповідно до статті 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з обов’язковим відшкодуванням збитків завданих лісу відповідно до ст. 107 Лісового Кодексу України. Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Лісівники закликають громадян спільно дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.

Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти багатство дане нам природою

Олександр Мостовий

Сокирянський РВ Управління ДСНС України