У Новодністровську німці та данці будуть реконструювати справжній човен вікінгів

З 13 по 20 серпня 2017 року на території стихійного місця відпочинку «міський пляж» міста Новодністровська відбудеться Міжнародний освітній табір. Головною темою проекту є побудова човнів вікінгів під керівниц-твом професійних майстрів-теслярів із Німеччини та Данії. Кількість учасників – 30 осіб: по 10 осіб з Данії, Німеччини та України + тесляр і керівник.

Організатори – «Стара школа Е.В.» (м. Буххольц, Німеччина), «Музей вікінгів Роскилле» (м. Роскилле, Данія), «Німецько-Українська асоціація з молодіжної роботи».

Основною ідеєю проекту є спільна робота молоді країн-учасників з побудови човнів вікінгів, які у майбутньому будуть використовуватись для проведення молодіжних проектів (сплавів річками України). Після закінчення проекту один із побудованих човнів залишається на території України (за попередньою інформацією – у місті Новодністровськ).

Після реконструкції човнів учасники табору планують на них сплавлятися Дністром протягом тижня. Вони навіть реконструюють стародавній одяг вікінгів, аби пройнятися духом середньовічна.

Проект став результатом багаторічної співпраці організації Old School еВ і групи ініціативної молоді з України (яка в підсумку зареєструвала організацію DUGA («Німецько-українська співдружність з Молодіжної роботи»). Починаючи з 2009 року, в Україні здійснюється проект Євро-Вікінг – сплав на човні вікінгів річками України під керівництвом німецьких фахівців з історії вікінгів і соціальні педагоги.

У 2015 році табір проходив у місті Книвзберзі (Данія), у 2016 р. – у місті Зюзель на півночі Німеччини. У 2017 році проект прийматиме українська сторона.

Від нашого міста потрібно досить небагато – забезпечити учасників місцем для наметів та роботи з човном, доступом до електромережі, води та туалетів.

Наразі перед організаторами з нашої сторони постала проблема облаштування трьох душових кабінок та забезпечення своєчасного підвозу води. На сьогодні вже розроблений проект душових та визначена загальна вартість проекту, тож міська рада звернулась до потенційних спонсорів (підприємств та підприємців) із проханням допомогти матеріалами, робочою силою чи фінансово.

Цей проект може дати нашому місту, зокрема молоді:

– унікальний досвід транскордонної співпраці;

– учасники проекту протягом 7 днів можуть бути задіяні в корисних роботах на благо громади: облаштування місць для пікніків (монтаж лавок та столиків), очищення берегів Дністра від сміття, стрижка газонів, обрізка гілок, надання професійних теслярських послуг тощо;

– учасники проекту читатимуть лекції з історії вікінгів, організовуватимуть семінари, будуть проводити воркшопи з історії європейської демократії та конфліктології, майстер-класи з побудови човнів;

– організатори проекту є учасниками навколосвітніх плавань на реконструйованих стародавніх човнах, тому мають власний демонстраційний матеріал у вигляді фільмів і фотографій, який демонструватимуть молоді міста;

– після побудови човна буде можливість влаштовувати заходи на Дністрі: фестивалі, змагання, майстер-класи, парусні прогулянки тощо.

Сподіваємось, що такий цікавий міжнародний проект все ж буде реалізовано, тож громада міста Новодністровськ зможе долучитися до загальноєвропейської історичної спадщини.

Ірина Шундрій
“Наша газета” Новодністровськ-інфо.