Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує:


За вісім місяців 2017 року платники податків території обслуговування Сокирянської ОДПІ  сплатили понад 103 млн. грн. єдиного соціального внеску

Сокирянська  ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій  області повідомляє, що протягом січня – серпня 2017 року надійшло єдиного соціального внеску у сумі 103,8 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник надходжень збільшився на 31,72 млн. гривень, темп росту становить 144 відсотки.

З початку року на підтримку армії  платники перерахували понад 7,6 млн. грн. військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата цього збору зросла на 142,6 %, або майже на 2,27 млн. гривень.

За вісім місяців 2017 року платниками податків території обслуговування Сокирянської ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів понад 121 млн. гривень

Сокирянська ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій  області повідомляє, що платники податків у серпні 2017 року забезпечили надходження податкових платежів до місцевих бюджетів на суму 19,1 млн. гривень. Це на 4,49 млн. грн. або на 130,7%  більше від фактичних надходжень серпня 2016 року.

За вісім місяців 2017 року фактичні надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали 121  млн. гривень. А це на 134,6 % або 31,1 млн. грн. більше від фактичних надходжень у січні-серпні 2016 року.

Малий та середній бізнес платників податків, які обслуговуються на території Сокирянської ОДПІ  перерахував на потреби місцевих громад майже 14 мільйонів гривень єдиного податку І-ІІІ групи

За вісім місяців 2017 року платники податків, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, перерахували до місцевого бюджету 13,85млн. грн єдиного податку. 

Понад 73,7 відсотків із цієї суми або більш ніж 10,22  млн.грн. – це внесок фізичних осіб. На долю юридичних осіб-спрощенців припадає близько 3,63 млн. гривень. При цьому, проти минулорічного загальна сума перерахованого у місцеві скарбнички єдиного податку зросла майже на 184,2 відсотка. Відтак, лише за рахунок приросту єдиного податку на свої потреби громади отримали на 6,33 млн.грн.  більше ніж за січень-серпень  2016 року.  Про це повідомила в.о. начальника Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Гладка Альбіна.

Робота Центру обслуговування платників Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області   за січень – серпень 2017 року

Від початку року до Сокирянської ОДПІ звернулося 15829 суб’єктів  господарювання та громадян, щодо отримання послуг. З них надано 5280 адміністративних послуг.

Фахівцями Центру обслуговування платників видано 273 довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи, 542  витяги з реєстру  платників єдиного податку, зареєстровано 206 книг доходів і витрат платникам єдиного податку, зареєстровано 267 платників єдиного податку, видано 65  довідок про відсутність заборгованості платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС, зареєстровано 41 реєстратор розрахункових операцій та 334 книг обліку розрахункових операцій.

З питання отримання РНОКПП звернулося 3318 громадян. Ця послуга є найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються в Центрі обслуговування платників.                                                                               

Якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від РНОКПП, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів №779 від 10.12.2013 року. В такому випадку до паспорта громадянина вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта відповідно до Податкового кодексу України. З початку року 72 платникам, які відмовились від реєстраційного номера, внесено відповідні відмітки.

В.о. начальника А.В. Гладка


Послуги, які надаються Контакт-центром ДФС

Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецької області повідомляє, що Контакт-центр ДФС (далі – Контакт центр) надає фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС.

Відповіді надаються за вибором особи: телефоном, факсом, електронною поштою.

Також Контакт-центр приймає:

звернення від фізичних та юридичних осіб на сервіс «Пульс»;

усні звернення громадян відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями;

інформацію фізичних та юридичних осіб про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади» зі змінами та доповненнями;

повідомлення працівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів про порушення вимог Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» іншою особою ДФС.

Нагадаємо, єдиний номер телефону Контакт-центру ДФС 0-800-501-007, зателефонувавши за яким необхідно обрати відповідний напрямок у меню інтерактивного голосового автовідповідача:

0 – для отримання інформації з питань стану обробки електронної звітності та опрацювання файлів запитів про доходи для призначення субсидій;

1 –  для отримання інформаційно-довідкових послуг;

2 –  з питань щодо електронного цифрового підпису;

3 –  для залишення усного звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

4 –  для залишення інформації на сервіс «Пульс»;

5 – для залишення інформації про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади»;

6 – для залишення повідомлення  від працівників ДФС про порушення Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою ДФС;

7 –  для отримання довідкової інформації».

 

Витяг з реєстру платників єдиного податку можна отримати у центрі обслуговування платників

Юридична особа чи фізична особа – підприємець може обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Запит на  отримання витягу з реєстру платників єдиного податку  можна подати у центрі обслуговування платників, які діють при державних податкових інспекціях та їх відділеннях, нагадують в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Витяг з реєстру платників єдиного податку видається особисто заявнику (фізичній особі або уповноваженому представнику  юридичної особи) або відправляється поштою (з повідомленням про вручення)

Інформаційна картка цієї адмінпослуги, в якій наведена інформація про умови її отримання, вартість, строки надання послуги,  перелік необхідних документів, форми заяв тощо, розміщена на офіційному порталі територіальних органів ДФС в області у розділі Діяльність/«Адміністративні послуги».

Нагадаємо, Головним управлінням ДФС у Чернівецькій області на своєму інтернет – представництві оприлюднено оновлений перелік усіх адміністративних послуг, які надаються центрами обслуговування платників, створених при відповідних податкових інспекціях. Зайшовши у розділ Діяльність/«Адміністративні послуги» користувач сайту зможе завантажити інформаційні картки адмінпослуг та форми заяв для їх отримання. В адміністративній картці наведена детальна інформація про суб’єкта надання адміністративної послуги (місце надання, режим роботи), нормативно-правові акти, якими регламентується надання послуги, умови її отримання та інша довідкова інформація.

 

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків

Державна фіскальна служба України у листі від 06.09.2017 №2723/99-99-07-05-01-18 надала роз’яснення щодо системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків. Зокрема, починаючи з 01.07.2017 згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, якщо така ПН/РК відповідає сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації у ЄРПН (далі – Критерії). Зазначені Критерії разом з вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (далі – наказ №567).

Період з 01.04.2017 до 01.07.2017 було визначено як перехідний період, протягом якого процедура зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснювалась без фактичного зупинення. Якщо ПН складена у червні 2017 року, а реєстрація її відбувається після 01.07.2017, то на таку ПН поширюється процедура зупинення, але лише за умови невідповідності її ознакам, визначених підпунктами 1 – 4 п.5 Критеріїв.

Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником за формою згідно із додатком до цих Критеріїв, якщо таку інформацію враховано Комісією ДФС.

Усі ПН/РК, що подаються на реєстрацію в ЄРПН з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС на відповідність до ознак, визначених підпунктами 1 – 4 п.5 Критеріїв. Якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що ПН/РК відповідає одній з цих ознак, – така ПН/РК не підлягає Моніторингу.

Якщо за результатами моніторингу буде визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає будь-якій одній із умов, наведених у п. 6.2 Критеріїв, реєстрація такої накладної/розрахунку буде зупинена.

При отриманні квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податку має право подати на розгляд комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу. Таке право зберігається за платником протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено.

Наказом № 567 затверджено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – документи).

Вичерпний перелік документів (всі направлені платником податків документи повинні бути завірені належним чином), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію:

– договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

– договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

– первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

– розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

– документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Пояснення подається у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601.

Табличну частину Повідомлення необхідно заповнювати відповідно до табличної частини ПН/РК (з відповідними знаками).

Надсилається Повідомлення виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб. При цьому повідомлення формується по кожній окремо ПН/РК, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН.

До Повідомлення по кожній ПН в обов’язковому порядку додаються у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360102 у форматі PDF копії всіх первинних документів, зазначених у Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН за конкретним критерієм.

Сформувати та направити Повідомлення з додатками можна:

-через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника»;

-через офіційний веб-портал ДФС за допомогою безкоштовного програмного забезпечення ДФС та будь-якого програмного забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту) – за вибором платника самостійно на власний розсуд.

Перша квитанція, яку отримає платник після відправлення Повідомлення та додатку, підтверджує передачу платником документа в електронному вигляді, у другій квитанції визначається статус документу (Прийнято/Не прийнято).

У разі зупинення РК на зменшення податкових зобов’язань Повідомлення подається платником податків – продавцем, що зазначений в РК та ПН, яка коригується.


Оновлено довідник типів об’єктів оподаткування

для подання форми №20-ОПП

Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що 4 вересня 2017 року ДФСУ оприлюднила новий довідник типів об’єктів оподаткування.

Та нагадує, платники податків повинні повідомляти податкову про всі об’єкти оподаткування (їх появу та зміну), пов’язані з господарською діяльністю. Відтак, у повідомлені графа 3 “Тип об’єкта оподаткування” заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування.

Також платникам слід пам’ятати, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків 

Форма вказаного повідомлення передбачає заповнення типу об’єкта оподаткування.

Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що в середу, 20 вересня 2017  останній день подання :

– декларації акцизного податку за серпень (суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм Податкового кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п’яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу));

– заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІV кварталу;

– податкової декларації з ПДВ за серпень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

– податкової декларації з рентної плати за серпень з розрахунком:

– рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

– рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

– рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

– рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

– податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень у разі неподання податкової декларації на 2017 р.;

– звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за серпень.

Останній день сплати :

– авансового внеску з єдиного податку на вересень платниками першої та другої груп;

– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за серпень (крім гірничих підприємств).

Про відповідальність,  яка передбачена у разі втрати книги обліку доходів і витрат фізичною особою – підприємцем

Відповідно до п. 177.10 ст.177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Згідно з п. 44.5 ст. 44 ПКУ у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пп. 44.1 і 44.3 ст. 44 ПКУ (це документи обігу та обов’язок їх зберігання), платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому ПКУ для подання податкової звітності. Платник зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Відповідно до п. 6.10 розд. 6 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704, із змінами та доповненнями у разі втрати Книги фізична особа – підприємець повинна звернутися до органів внутрішніх справ для подання заяви про втрату Книги та отримати довідку про надання такої заяви.

Статтею 121 ПКУ визначено, що незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Згідно з ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні порушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, у разі втрати фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування Книги до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог п. 44.5 ст. 44 ПКУ.


Про підстави для відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 р. № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або  про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

  • ненадання платником податку письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосовано процедуру зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу;
  • ненадання платником податку копій документів відповідно до пп. «в» пп. 201.16.1 вищезазначеного пункту;
  • надання платником податку копій документів, які складено з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Платник ПДВ має право надати пояснення у разі зупинення реєстрації податкової накладної

У Сокирянській ОДПІ повідомляють, що платник податків у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації  податкової накладної/розрахунку коригування, згідно п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 цього пункту.

Зупинення реєстрації  податкової накладної/розрахунку коригування відбувається  у  разі відповідності податкових накладних/розрахунків коригування визначеним Критеріям.

Існують два таких критерії:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі – Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, який затверджено наказом Міністерства фінансів України №567. 

Щоб розблокувати податкову накладну сформуйте пакет документів

У Сокирянській ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомили, що у  разі отримання платником податків квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платник податків має право подати на розгляд комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН або відмову в такій реєстрації, зазначені у наказі документи.

Наказом № 567 затверджено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зокрема, для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Надавати потрібно лише ті документи, що підтверджують реальність саме тієї операції, яка зазначена в податковій накладній, що зупинена. З метою оперативного опрацювання документи бажано подавати в електронному вигляді.

Нагадаємо, що платник має право подати документи для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до  ДФС протягом 365 календарних днів  з дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування (пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу).

 

Перший заступник

начальника Сокирянської ОДПІ А.В. Гладка


Буковинські лісокористувачі сплатили  до казни
майже  22,5 млн. грн. «лісової ренти»
Такі надходження до Зведеного бюджету рентної плати за використання лісових ресурсів зафіксували за вісім місяців 2017 року фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
В цілому, до місцевого бюджету від лісогосподарських підприємств області та тимчасових лісокористувачів надійшло понад 13,3 млн. грн. та 9,2 млн. грн. до державного бюджету – інформують у відомстві.
Дані надходження рентної плати перерахували до казни лісокористувачі – юридичні особи, та фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.
 
Упродовж восьми місяців 2017 року торгівельними партнерами бізнесменів Буковини стали 78 країн світу
Про це повідомили у Чернівецькій митниці ДФС. За січень – серпень цього року оформлено 32056 експортно – імпортних митних декларацій. Загалом, зовнішньоторговельний обіг склав 360,8 млн.дол. США, це на 46,2 млн.дол. США більше ніж за аналогічний період минулого року.
Зокрема, через митні пости Буковини імпортовано товарів в Україну загальною вагою 132,5 тис. тонн на суму 263,7 млн. дол. США та експортовано з України товарів загальною вагою 187,7 тис. тонн на суму 97,0 млн. дол. США.
Вже традиційно в цьому році найбільше товарів (за вартістю) надійшло в область з Австрії – 31,1 відсотків та з Туреччини – 16,7 відсотків від усього імпорту.
Найбільшими країнами – експортерами  товарів з Чернівеччини теж залишаються  Румунія – 24,2 відсотки, Польща – 20,3 відсотків, Білорусія – 8,6 відсотків від усього експорту.
Загалом торгівельними партнерами вітчизняних учасників ЗЕД у зовнішньоторговельній діяльності були підприємства з 78 країн світу.
Серед товарів, що імпортуються на Буковину  лідирували апарати електричні телефонні, приймальна апаратура телевізійна, тканини з синтетичних комплексних нитока також плити деревностружкові. Серед експортованих – продовольчі товари та продукція сільського виробництва, до прикладу олія, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій, а також експортували оброблені лісоматеріали та костюми для чоловіків або хлопців.
Упродовж січня-серпня 2017 року зовнішньоторговельні операції фактично здійснювали 856 суб’єктів господарювання це на 26 суб’єктів більше ніж за аналогічний період минулого року.
 
Приватний підприємець може здійснювати розрахунки як власними коштами
так і з банківської картки
Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Так, відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.
Податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 ПКУ).
Згідно із п. 35.2 ст. 35 ПКУ сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених ПКУ або законами з питань митної справи.
Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 ПКУ, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (абзац перший п. 87.1 ст. 87 ПКУ).
Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому п. 87.1 ст. 87 ПКУ та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов’язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов’язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках (абзац другий п. 87.1 ст. 87 ПКУ).
Постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» (далі – Інструкція) визначено порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття.
Відповідно до абзацу третього п. 1.3 Інструкції фізичні особи мають право відкривати рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.
Водночас згідно із п. 2.1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами та доповненнями, встановлено, що підприємства (підприємці), які відкрили поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках свої кошти, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі, а також у готівковій формі (з дотриманням чинних обмежень) у порядку, установленому законодавством України.
Отже, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність є будь-які власні кошти.
Сплату грошового зобов’язання або погашення податкового боргу фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність може здійснювати як власними коштами так і з банківської картки фізичної особи.


На Буковині 3505 громадян отримали легальну роботу
Відтак, за вісім місяців поточного року завдяки роботі  фахівців управління податків і зборів з фізичних осіб, саме така кількість буковинців отримали статус «офіційно працевлаштований» – наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
Як зазначають у фіскальному відомстві, порушення трудових прав громадян поки ще залишається поширеним явищем в діяльності бізнесу. Про це свідчить і статистика – кожна з перевірок виявляє порушення законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам.
Загалом від початку поточного року працівники фіскальної служби області перевірили 61 господарників з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів.
За результатами здійснених заходів несумлінним бізнесменам  регіону донараховано майже 2,2 млн. грн. податку на доходи фізичних та понад 1,5 млн. грн. єдиного соціального внеску.
У  регіональній фіскальній служба наголошують, – значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі. Однак є випадки, коли навмисно чи несвідомо працедавці допускають порушення.
Тому ті працедавці, які намагаються мінімізувати витрати, використовуючи працю громадян без оформлення трудових відносин, мають негайно вжити всіх необхідних заходів і усунути порушення в найкоротший термін. Інакше доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівниката нести суттєві збитки через сплату колосальних штрафів – резюмують у відомстві.
 
ДФС Буковини: в податковій накладній по підакцизним та імпортованим товарам код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначаються всі10 знаків
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, форма податкової накладної передбачає обов’язкове заповнення коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).
Пп. 201.1 “і” ст. 201 Податкового кодексу України визначено зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (крім підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1 табличної частини податкової накладної) зазначається повністю (10 знаків).
Отже, при здійсненні платниками податку операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків).
При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1 податкової накладної) зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).
Отже, якщо здійснюється постачання підакцизного товару або товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.1 має бути вказаний десятизначний код товару.
У разі постачання імпортованого товару у графі 3.2 (код ознаки імпортованого товару) проставляється позначка “Х”.
Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару, який було ввезено на митну територію України.
Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).
Заповнення в одному рядку граф 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД), 3.2 (код ознаки імпортованого товару) та 3.3 (код послуги згідно ДКПП) одночасно або граф 3.2 та 3.3 не допускається.


Чернівецькою митницею ДФС викрито та задокументовано 1375 порушень митних правил
Від початку 2017 року співробітники Чернівецької митниці ДФС склали 1707 адміністративних протоколів про порушення митних правил на понад 132,5 млн. грн. та вилучили предметів правопорушення попередньою вартістю на 131,7 млн. грн. Кількість порушених справ в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року збільшилась на 539 за кількістю і на майже на 126 ,0 млн. грн. за вартістю.
Серед основних предметів правопорушень, вилучених у справах про порушення митних правил  тютюнові вироби – 350 випадків або 20,5 відсотків від загальної кількості вартістю понад 3,6 млн. грн. Також з початку року працівниками митниці припинено 40 спроб незаконного вивезення промислових товарів на суму 127,2 млн.грн. Ще встановлено 11 випадків порушень при перетині кордону з горілчаними  виробами та 1 випадок при перевезенні валютних цінностей. За цей же період було вилучено 4 транспортні засоби як предмети правопорушень.
Фахівцями Чернівецької митниці впродовж восьми місяців цього року  до правоохоронних органів Чернівецької області направлено 24 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину. Зокрема, подання митному органу документів із ознаками підробки  та таких що містять неправдиві відомості під час переміщення товару, незаконного переміщення з приховуванням від митного контролю вогнепальної зброї, ножа та кийка  лікарських препаратів.
 
У разі припинення діяльності фізичні особи-підприємці та самозайняті особи сплачують єдиний внесок до дати подання звіту
Нагадують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Відтак, платникам слід знати, відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи-підприємці (ФОП), в тому числі ФОП платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435).
Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.
Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників ЄП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користуються правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.
За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями.
Відповідні роз’яснення надані листом ДФС від 30.12.2016 № 41658/7/99-99-13-02-01-17.


НА БУКОВИНІ ВИЯВЛЕНО  ЧЕРГОВЕ СХОВИЩЕ КОНТРАФАКТНИХ ЦИГАРОК НА СУМУ ПОНАД  2  МЛН.ГРН.
 
Вчора, працівники податкової міліції спільно з працівниками УСБУ у Чернівецькій області та ГУ Нацполіції вЧернівецькій області,  в рамках операції «Акциз–2017» вилучили  67 тис. пачок цигарок марки «Марбле». Вартість тютюнових виробів сягає понад 2 млн. грн.
Під час проведення огляду приватного домоволодіння с. Кисилиця Путильського району в гаражному приміщенні оперативники виявили склад з контрафактними цигарками без марок акцизного податку України.
Дані цигарки ймовірно призначались задля спроби незаконного переміщення з території України на територію Румунії поза митним контролем. Наразі тривають оперативно – слідчі дії.
За словами першого заступника начальника фіскальної служби Буковини Сергія Гакмана – завдяки злагодженим діям правоохоронців області перекрито ще один канал переміщення контрафактних цигарок до країн Євросоюзу.


Буковинські платники завдяки електронному відшкодуванню ПДВ отримали
понад 104,8 мільйонів гривень
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, що за вісім місяців цього року бізнесу краю відшкодовано з бюджету ПДВ 104,8 млн. грн. Це на 41,1 млн. грн. більше ніж за аналогічний період торік.
Цього року заяви на отримання бюджетного відшкодування з ПДВ подали 89 платників. У 2016 році таких платників було лишень 60. Загалом зросли і суми задекларованого бюджетного відшкодування з 56,0 млн. грн. за вісім місяців того року до 100,8 млн. грн. тепер.
Щодо «ПДВ – махінаторів» то з початку року фахівці відомства упередили понад 1,1 млн. грн. податку на додану вартість, неправомірно задекларованого до бюджетного відшкодування та  зменшили від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом  на понад 2,0 млн. грн.
Водночас фіскали акцентують увагу громадськості та платників, що заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (п.п. 200.7.2 п. 200.7 ст. 200 ПКУ).
Дані Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, передбачені п.п. 200.7.1 п. 200.7 ст. 200 ПКУ, крім п.п. 5 п.п. 200.7.1 п. 200.7 ст. 200 ПКУ щодо реквізитів поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування, відповідно до п.п. 200.7.3 п. 200.7 ст. 200 ПКУ не є інформацією з обмеженим доступом та підлягають щоденному, крім вихідних, святкових та неробочих днів, оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
На початок вересня цього року в регіоні на обліку перебувають 2157 платників ПДВ, які у поточному році забезпечили сплату понад 323,7 млн. грн. податку –  на 55,8 млн. грн. більше, ніж торік.
 
ДФС Буковини: про функціонування Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)
Головне управління ДФС у Чернівецькій області нагадує платникам податків про функціонування інформаційно-довідкових сервісів ДФС, зокремаЗагальнодоступногоінформаційно-довідкового ресурсуhttp://zir.sfs.gov.ua/).
Даний сайт дозволяє здійснювати пошук інформації з певного податку, напрямку чи діяльності, а також дає змогу користуватися Податковим кодексом України. Він працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди.
Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
Також для перегляду запитань-відповідей, нормативних (інформаційних) документів чи витягів з письмових консультацій, внесених або актуалізованих в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР протягом певного періоду часу, платники податків можуть скористатись КАЛЕНДАРЕМ, який є складовою функціональних можливостей пошукової системи ЗІР.
Даний електронний сервіс розміщений на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за посиланням:http://zir.sfs.gov.ua/main/index/about.
 
Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у квитанції зокрема, зазначається пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Повідомлення та документи на підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних подається виключно в електронному вигляді.
Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації, затверджено наказом МФУ від 13.06.2017 N 567.
Так, для критерію, зазначеного у п.п. 1 п. 6 Критеріїв, затверджених наказом МФУ від 13.06.17 №567 це:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
Натомість для критерію, зазначеного в п.п. 2 пункту 6 Критеріїв, затверджених наказом МФУ від 13.06.17 №567 це наступні документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.


За недотримання податкового законодавства під час використання
«касових апаратів» нараховано 2,4 млн. грн. штрафів
Інспектування суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки за товари (послуги) у готівковій формі, одне з першочергових напрямків роботи фіскальної служби Буковини. Відтак, за 8 місяців поточного року фахівцями  служби проведено 161 перевірку, з яких 19 документальних та 142 фактичних перевірок. Під час даних перевірок встановлені факти зловживання бізнесменами касової дисципліни – проведення готівкових розрахунків без застосування РРО, невидача покупцям касових чеків, неповне і несвоєчасне оприбуткування готівки – повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
Відтак, за результатами перевірок бізнес – спільноти краю щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу впродовж січня – серпня 2017 року до порушників застосована штрафна (фінансова) санкція у розмірі 2,4 млн. грн. Слід відзначити, що досить значні кошти вже надійшли в бюджет, а саме – 1,9 млн. грн. або 80 відсотків.
Всього, у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області станом на 01 вересня 2017 року зареєстровано 4377 реєстраторів розрахункових операцій та зафіксовано 6212 господарських одиниць, на яких здійснюються готівкові розрахунки, що належать 30250 суб’єктам господарювання.
Оскільки, основне застосування РРО здійснюється у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг для населення, фахівці відомства радять буковинцям не бути байдужими до таких порушень, як відмова у видачі чеку або відсутність касового апарату у місцях здійснення готівкових розрахунків. Адже в умовах ведення бізнесу всі суб’єкти господарювання мають однакові зобов’язання перед законом.
 
Приватний підприємець може отримати довідку про доходи в контролюючому органі за місцем своєї податкової адреси
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.
Статтею 20 Закону № 393 визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання – наголошують у фіскальному відомстві Буковини.
Так, пунктом 177.5 ст. 177 та п. 296. 4 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.
Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п.п. 296.8 ст. 296 ПКУ).
Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі (п. 45.1 ст. 45 ПКУ).
Відповідно до ст. 291 розд. І Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання.
Враховуючи викладене, ФОП може отримати за письмовим зверненням в контролюючому органі за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої (-их) податкової (-их) декларації (-ій) за будь-який період здійснення підприємницької діяльності, зазначений у заяві.
Необхідно знати, у разі припинення підприємницької діяльності ФОП, термін збігу зберігання облікових справ у контролюючому органі становить 5 років.


Підприємництво Буковини за використання водних ресурсів спрямувало до казни 9,9 млн. грн.
Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Відтак, дана сума рентної плати за спеціальне використання води надійшла до зведеного бюджету від суб’єктів господарювання області у січні – серпні 2017 року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року дані показники збільшились на 3,2 млн. грн.
Доцільно відзначити, платники податків зацікавленні у своєчасній сплаті цього податкового платежу до бюджету, оскільки виконання планових показників складає 109,2 відсотки.
В цілому дана сума, яку сплатили регіональні водокористувачі рівномірно розподілилась між місцевим та державним бюджетом. Так, за вказаний період кожен з бюджетів отримав понад 4,9 мільйона гривень.
Довідково: Платниками збору є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.  
Слід знати, що «водна рента» не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, протипожежних заходів, а також благоустрою міст та інших населених пунктів.
 
Нормами ПКУ визначено хто відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області акцентують увагу буковинців, що при оподаткуванні доходу отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів майна, майнових чи немайнових прав для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб необхідно враховувати ступень споріднення спадкодавця та спадкоємця.
Зокрема, що відповідно до п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ «Податок на доходи фізичних осіб» вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ «Податок на доходи фізичних осіб» вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
 
У ФІСКАЛЬНІЙ СЛУЖБІ НАДАВАЛИ ЗМІСТОВНІ ВІДПОВІДІ
В ОН – ЛАЙН РЕЖИМІ НА ЗВЕРНЕННЯ БУКОВИНЦІВ
Роботі зі зверненнями громадян належить особливе місце у загальній системі діяльності органів фіскальної служби, адже це конституційне право кожної людини. Саме таким чином забезпечується дієвий зворотній зв’язок з громадою – наголошує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Матіос Іван Миколайович.
Відтак, посадовець відповідав на запитання буковинців, які надійшли під час проведення онлайн-спілкування, стосовно порядку розгляду звернень громадян до органів ДФС та доступу до публічної інформації. Зокрема, які дії фіскальної служби при отриманні звернення, що входить до його компетенції, у які терміни розглядаються звернення громадян. Крім того, в яких випадках забороняється відмовляти в прийнятті звернення, чи може звернення від громадянина бути подане іншою особою, яким шляхом забезпечується доступ до публічної інформації.
Пропонуємо вашій увазі найбільш актуальні запитання – відповіді:
 
Яким вимогам має відповідати звернення, яке направляється до органів ДФС
Відповідно до статті 5 ЗУ «Про звернення громадян», звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).  Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні телефони та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7  Закону України «Про звернення громадян».
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
 
Якщо заявник внаслідок тих чи інших побоювань не бажає зазначити у зверненні свого місця проживання, то чи буде воно розглянуте?
Згідно ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство визначається анонімним і розгляду не підлягає.
 
Які звернення підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду? 
Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.
У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями.  Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
 
Як можна потрапити на особистий прийом до начальника служби
Керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян зобов’язані проводити особистий прийом громадян. Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян.
Зокрема, з графіком особистого прийому можна ознайомитись на офіційному порталі територіальних органів ДФС у Чернівецькій області  за посиланням:http://cv.sfs.gov.ua/pryimalnia-gromadian/grafik-osobistogo-priyomu/.
Записатись на прийом до посадових осіб ДФС Буковини можна не пізніше ніж за п‘ять робочих днів до календарної дати прийому, зателефонувавши за номером: (0372) 54-56-34.
Порядок прийому громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, об’єднаннях громадян визначається їх керівниками.
Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення.
Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.
 
Якщо звернення направлено не до того органу чи установи до компетенції яких належить його розгляд?
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян або службовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи службовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або службовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
 
В які терміни розглядається повідомлення, яке платник податків подав на антикорупційний сервіс «Пульс»?
За телефоном «Сервісу Пульс» Державної фіскальної служби України 0800-501-007 обравши на інтерактивному голосовому відповідачі (напрямок “4”) та електронну адресу idd@sfs.gov.ua кожен буковинець має можливість цілодобово повідомляти щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів
Для всіх охочих висловити свою думку чи знайти відповідь на суперечливі питання, повідомляємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» працює цілодобово 24/7 .
Вартість дзвінків зі стаціонарних телефонів безкоштовна, з мобільних телефонів – оплата дзвінків здійснюється за тарифами оператора мобільного зв’язку (або за наявним механізмом callback – вартість послуг безкоштовна).
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи), та обов’язково зазначили назву органу податкової або митниці, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника відповідного відомства, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Важливим є той факт, що результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.
 
Як та в які строки контролюючі органи надають індивідуальні податкові консультації?
За вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі.
Індивідуальні податкові консультації надаються: в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями; у письмовій формі – контролюючими органами в областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.
Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: Головна/Електронний кабінет платника/Інформація з реєстрів/Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій (https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx).
За зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:
найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
підпис платника податків;
дату підписання звернення.
На звернення платника податків, що не відповідає зазначеним вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».
Уповноважена особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації понад 25-денний строк, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків до закінчення строку, визначеного абзацом першим п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України.
 
Які обов’язкові реквізити запиту на публічну інформацію та який строк розгляду запитів на публічну інформацію?
Відповідно до Закон України «Про доступ до публічної інформації» Запит повинен містити: ПІБ (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є); загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено Запит на публічну інформацію, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання письмового Запиту.
Відповідь на Запит на публічну інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
На якій мові допускається звертатися до органів державної влади та місцевого самоврядування?
Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, службових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін. Рішення щодо звернень громадян та відповіді на них оформляються відповідно до вимог законодавства про мови. Такі рішення та відповіді можуть бути викладені в перекладі мовою спілкування заявника. Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду.
 
Які терміни та порядок розгляду звернень громадян в контролюючих органах?
Згідно зі статтею 20 Закону України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
 
Чи стягується плата за розгляд звернень громадян?
Згідно зі статтею 21 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, службові особи розглядають звернення громадян, не стягуючи плати.


Місцеві громади Чернівеччини від ліцензій на продаж тютюну та алкоголю отримали  майже 9,1 млн. грн.
За інформацією Головного управління ДФС у Чернівецькій області, впродовж січня – серпня 2017 року, за ліцензування оптової(роздрібної) торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло до місцевих скарбниць Буковини майже 9,1 млн гривень.
Станом на 1 вересня 2017 року усього в області діє 4905 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, які отримали  2197 суб’єктів господарської діяльності.
Упродовж січня-вересня 2017 року суб’єкти господарювання області отримали 3632 ліцензії, з них 2089 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 1543 – тютюнових виробів.
В рамках виконання заходів щодо зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, упродовж восьми місяців 2017 року  проведено  153 фактичних перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів.
Найбільш поширеними порушеннями були роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 64 випадки, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій – 21 випадок, порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку – 6 випадків, а також зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку, роздрібна торгівля алкогольними напоями через ЕККА не зазначений у ліцензії та ін.
За продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами були анульовані. Крім того, у зв’язку з відсутністю чергового квартального платежу призупинено дію 114 ліцензій.
За результатами проведених перевірок складено 394 адміністративних протоколи на загальну суму 3,5 млн.грн. За порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансових санкцій на загальну суму 6,5 млн.грн.
Зареєстровано 7 кримінальних провадження за статтями 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збуту підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та  204  (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України, вилучено підакцизних товарів на загальну суму 22,2 млн.грн.
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що на офіційному порталі територіальних органів, сформовано та постійно оновлюється “Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами”Тобто, кожен буковинець може пересвідчитись щодо наявності ліцензій у продавців підакцизної продукції.
З даною інформацією можна ознайомитись в розділі «Реєстри» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy
 
Від доходу за здану вторинну сировину, побутові відходи та брухт чорних металів ПДФО не утримується
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, що відповідно до п.п. 165.1.25 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отримана платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт чорних металів (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД), брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно з УКТ ЗЕД), та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.


Підприємництво Буковини спрямувало на оздоровлення довкілля
понад 3,3 млн. грн. екоподатку
У Головному фіскальному відомстві Буковини інформують, що впродовж січня – серпня цього року бізнес – спільнота регіону сплатила 3,3 млн.грн. екологічного податку до Зведеного бюджету.
Більше 2,7 мільйонів гривень підприємства регіону сплатили до спеціальних фондів місцевих бюджетів області. Кошти, які надходять з екологічного податку, є платою за негативний вплив підприємств Чернівеччини на природу – наголошують у службі.
Та відзначають, у регіоні найбільш екоризикованими підприємствами, а відтак і бюджетоформуючими платниками екологічного податку є ПАТ «Чернівцігаз», ДП «Чернівціводоканал», ПАТ«Чернівецький олійно-жировий комбінат», ВАТ «Чернівецький цегельний завод №3» та МКП «Чернівцітеплокомуненерго».
 
Набрав чинності Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що в Офіційному віснику України від 08.09.2017 опубліковано та набрав чинності Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, яким визначено механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог контролюючими органами, та поширюється на платників податків, у яких виник податковий борг. Порядок затверджено наказом Мінфіну від 30.06.2017 р. № 610, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2017 р. за N 902/30770.
Так, податкова вимога формуватиметься у разі, якщо платник податків не сплатить у встановлені Податкового кодексу України (далі – ПКУ) строки суму:
узгодженого грошового зобов’язання;
непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.
Податкова вимога не надсилатиметься (не вручатиметься), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не буде перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 60 н.м.д.г., контролюючий орган надсилатиме (вручатиме) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається (вручається) платнику податків у письмовій та/або електронній формі, але не раніше першого робочого дня після закінчення встановленого ПКУ граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.
Крім загальних реквізитів, вона повинна містити відомості про: факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави; розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою; обов’язок погасити податковий борг; можливі наслідки його непогашення в установлений строк; попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави; можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
 
Фіскали Буковини запрошують платників ПДВ на зустріч
З квітня 2017 року було запроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області ведуть роз’яснювальну роботу оприлюднюючи матеріали щодо адміністрування податку на додану вартість та функціонування СМ КОР (системи моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків) та  надають інформаційну допомогу платникам області у разі зупинення податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Бізнес – спільнота області має можливість зустрітись з керівництвом та фахівцями фіскальної служби області та ознайомитись із порядком функціонування системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН (СМ КОР) та всіма законодавчими чи технічними новаціями з даного питання.
Зустріч відбудеться 28 вересня о 15 годині. Місце проведення: м. Чернівці,  вул. Героїв Майдану 200-А ( зал засідань).
Задля попереднього запису звертатись до відділу координації бюджетного процесу та проактивного аналізу управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Головного управління ДФС у Чернівецькій області за телефоном: 037(54-56-04).


На Буковині податковий аудит виявив порушень
більше як на 86,6 мільйонів гривень
Податкові аудитори фіскальної служби Буковини стверджують, що серед їхніх ключових завдань припинити практику ухилення платниками регіону від оподаткування. За їх словами саме застосування сучасної системи відбору для перевірок за критеріями ризикоорієнтованої системи дозволяє звести до мінімуму втручання в легальний бізнес і сконцентруватися лише на «тіньових» суб’єктах господарювання .
У порівнянні з відповідним періодом того року кількість перевірок платників податків – юридичних осіб зменшилася Цього року за вісім місяців підрозділами податкового та митного аудиту було проведено всього 155 документальних перевірок, 47 планових та 108 позапланових перевірок. Тоді як, минулого року –  223, з яких 36 планових та 187 позапланових перевірок.
Сума цьогорічних донарахувань за актами перевірок складає понад 86,6 млн. грн., торік цей показник був лише 14,8 млн. грн. Під час перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі майже 35,2 млн. грн., що на 14,6 млн. грн. більше відповідного показника минулого року (20,6 млн. грн.)
Також зменшено від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом із ПДВ у сумі 2,1 млн. грн.
 
Надання земельної ділянки в суборенду є об’єктом оподаткування ПДВ
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області зазначають, що при передачі землі в суборенду необхідно враховувати  статус як власника, так і орендаря земельної ділянки. Адже згідно з підпунктом 197.1.21 Податкового Кодексу України від оподаткування ПДВ звільняються операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів. При цьому слід пам’ятати, що відповідно до підпункту 14.1.185 Податкового Кодексу постачанням послуг є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Тож, фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу платників податку на додану вартість, які здають землі в суборенду ( в тому числі землі державної чи комунальної власності). Пам‘ятайте, що операція платника податку з надання земельної ділянки в суборенду є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню за ставкою 20 відсотків, при цьому базою оподаткування є вартість наданих послуг згідно з договором суборенди.


ЧЕРНІВЕЦЬКА МИТНИЦЯ ДФС: ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ
Як повідомили на Чернівецькій митниці ДФС, за січень-серпень 2017 року фахівцями митниці оформлено 32056 митних декларацій, з яких 98 відсотків в електронному вигляді. За аналогічний період 2016 року, митних декларацій в електронному вигляді було 95,0 відсотків від загального обсягу.
Електронна митна декларація – сервіс, який суб’єктам господарськоїх діяльності під час здійснення ними зовнішньоекономічних операцій максимально спрощує оформлення товарів та скорочує часові і фінансові витрати – зазначають у митній службі Буковини..
Електронне митне оформлення або електронне митне декларування товарів спрямоване на скорочення часових та фінансових витрат при митному оформленні, а також виключає вплив суб’єктивних факторів і корупційних складових при веденні зовнішньоекономічної діяльності підприємством.
Відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» документ, підписаний з допомогою електронного цифрового підпису, повністю прирівнюється до документа, підписаного власноручно уповноважених особою. Тому, електронна митна декларація, за своєю юридичною силою, повністю ідентична митній декларації, оформленій в «паперовому» вигляді.
Переваги електронного митного оформлення: це «безпаперова» передова технологія, яка прийнята в усьому світі й застосовується в більшості економічно розвинених країн; спрощує митні процедури, а також дозволяє скоротити часові витрати при митному оформленні Ваших вантажів; не вимагає присутності митного брокера при подачі декларації, дозволяє контролювати процес оформлення вантажу на всіх етапах, а також обмінюватися електронними документами з митними органами, не виходячи з офісу; електронне декларування дозволяє практично повністю виключити контакт із митницею, і відповідно, спрямоване на зменшення корупційної й бюрократичної складової;при електронному оформленні експорту немає необхідності підтверджувати фактичний вивіз вантажу, інформація про вивезення оформленого вантажу за межі України надається митному брокерові в електронному вигляді.
 
У фіскальній службі Буковини підготували для платників податків брошуру стосовно порядку розгляду звернень громадян до органів ДФС та доступу до публічної інформації
Відтак, в даній брошурі платники мають можливість ознайомитися з питаннями – відповідями, зокрема, які дії фіскальної служби при отриманні звернення, що входить до його компетенції, у які терміни розглядаються звернення громадян. Крім того, в яких випадках забороняється відмовляти в прийнятті звернення, чи може звернення від громадянина бути подане іншою особою, яким шляхом забезпечується доступ до публічної інформації.
Електронна версія розміщена на офіційному порталі «Територіальна органи ДФС у Чернівецькій області» у рубриці «Брошури та листівки» за посиланням:http://cv.sfs.gov.ua/listivki-ta-broshuri/311072.html
 
На Буковині  готельєри та паркувальники авто спрямували до регіональної казни понад 1,2 млн гривень
Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та  наголошують дані платежі наповнюють безпосередньо бюджети територіальних громад. Відтак, у січні – серпні 2017 року до регіональних бюджетів надійшло на 99,1 тис. грн. більше туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів ніж торік.
Простеживши фінансові показники цілком очевидним є те, що першість з мобілізації та акумулювання туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних є місто Чернівці (863,3 тис. грн.), за яким слідує Сторожинеччина (130,1 тис. грн.), Глибоччина (64,2 тис. грн.) та Вижниччина (56,1 тис. грн.). Менш суттєві надходження з даних податків, також отримали у своє розпорядження і решта територіальних одиниць області.
Відтак, надходження даних зборів – додатковий ресурс для забезпечення соціально-економічного розвитку територіальних громад та вирішення місцевих питань фінансового характеру – наголошують у відомстві.
 
Платники ПДВ можуть переглянути відомості щодо зупинених ПН/РК, як своїх так і контрагентів на сайті ДФС
Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області  та зазначають ДФС доопрацьовано «Електронний кабінет платника» в частині надання доступу платникам ПДВ до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) в режимі реального часу щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (ПН/РК).
Платникам ПДВ після ідентифікації з використанням ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо ПН/РК, зареєстрованих, реєстрацію яких зупинено відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, а також щодо яких комісією ДФС прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Пошук інформації в ЄРПН здійснюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також платники мають можливість завантажити ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП).
Крім того, повідомляємо, що в Електронному кабінеті для платників ПДВ функціонують такі сервіси: перегляд даних Реєстру платників ПДВ в режимі он-лайн; формування та надсилання Реєстраційної заяви платника ПДВ, сервісних запитів та отримання витягів на них; подання Податкової декларації з податку на додану вартість; доступ до проведених операцій та руху коштів на електронному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; реєстрація ПН/РК в ЄРПН.
З повагою, прес – служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області