Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє:


На Буковині 209,4 тис. пенсійних виплат з 1 жовтня підлягатимуть перерахунку

2017 рік став роком реформування багатьох галузей в Україні. Із запланованих Урядом реформ саме пенсійна – найбільш очікувана, оскільки вона є кроком до відновлення соціальної справедливості, зазначив під час прес-конференції начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів. Зауважив, що сьогодні лише близько 6 тис. буковинських пенсій не потребують осучаснення, так як призначені в поточному році вже із застосуванням середньої заробітної плати в Україні 3764,40 грн. Натомість приблизно 209,4 тис. пенсійних виплат з 1 жовтня підлягатимуть перерахунку. В середньому розмір підвищення пенсій становите близько 400 грн.


У Чернівцях презентували основні моменти пенсійної реформи

Під час прес-конференції, яка відбулася в Чернівцях, буковинським, франківським та закарпатським журналістам презентували основні положення законодавчих змін, що очікуються в пенсійній системі. На заході були присутні представники Міністерства соціальної політики України, департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України, Чернівецької облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Як повідомив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, однією з основних проблем, що сьогодні потребують негайного вирішення, є низький рівень пенсійного забезпечення. Із 12 млн. пенсіонерів України 8 млн. – отримують мінімальну пенсію і живуть за межею бідності.  Нова пенсійна система дозволить цим людям відновити принцип соціальної справедливості у нарахуванні пенсійних виплат, вивести з тіні заробітну плату, розширити охоплення пенсійним страхуванням зайняте населення.

Заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Любов Бричок зауважила, що запропоновані заходи, наряду з веденням ефективної економічної політики, дозволять в умовах сучасного та майбутнього важкого демографічного навантаження на працюючого підтримати коефіцієнт заміщення (співвідношення пенсії до розміру заробітної плати до виходу на пенсію), який був би здатний забезпечити фінансову збалансованість солідарної системи.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів повідомив, що за попередніми розрахунками, з 1 жовтня перерахунку підлягатимуть приблизно 209,4 тис. пенсійних виплат, що стосуватиметься  понад 90% одержувачів пенсій краю. Внаслідок перерахунку пенсійні виплати зростуть для 145 тис. буковинців. При цьому, очікується, що для понад 14 тис. пенсіонерів це зростання відбудеться в межах від 1001 до 2000 грн. і майже 4 тис. осіб  відчують збільшення пенсійних виплат на суму більше 2 тис. грн.. В середньому розмір підвищення пенсій становите близько 400 грн.


Працівники юридичної служби поповнили казну Пенсійного фонду Буковини на 812 тисяч гривень

Юридичне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  здійснює активний правовий захист інтересів Пенсійного фонду в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів.

З метою стягнення заборгованості юридичним управлінням пенсійної служби протягом січня-серпня 2017 року до судових органів подано 185 позовних заяв про стягнення коштів на суму 1538,4 тис. грн., в т.ч. 179 позовів з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій на суму 1491,8 тис. грн. Станом на 01.09.2017 задоволено 136 позовних заяв на суму 1079,2 тис. грн., решту 47 позовів на суму 455 тис. грн., перебувають на розгляді в Чернівецькому окружному адміністративному суді.

Завдяки організованій юридичним управлінням позовній роботі зі стягнення заборгованості до Пенсійного фонду в судовому порядку та вжитим за виконавчими документами заходам на рахунок Головного управління з початку року надійшло 812,3 тис. грн.


Завдяки легалізації праці бюджет Пенсійного фонду поповнено на 2,2 мільйона гривень

 

З метою соціального захисту майбутніх пенсіонерів та виявлення роботодавців, котрі порушують мінімальні соціальні гарантії найманих працівників, фахівці пенсійної служби щомісячно здійснюють аналіз звітності страхувальників. За його результатами до Головного управління Державної фіскальної служби в Чернівецькій області, Управління Держпраці у Чернівецькій області, галузевих профспілок та об’єднаних територіальних громад надсилаються переліки роботодавців, які мінімізують заробітну плату найманим працівникам та порушують законодавство про працю, задля вжиття заходів, спрямованих на усунення вказаних порушень. З початку року до органів місцевого самоврядування передано інформацію щодо 2698 таких роботодавців, до Управління Держпраці в Чернівецькій області – 4893, соціальних партнерів – 1273, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області – 4127.

Завдяки інтенсивній роботі з платниками щодо виконання ними фінансових поточних зобов’язань, проведенню бесід з керівниками підприємств-боржників та тісній взаємодії з органами державної виконавчої служби щодо стягнення з порушників заборгованості буковинськими пенсійниками з початку року мобілізовано власних доходів до бюджету Пенсійного фонду України на 55% більше, ніж за відповідний період 2016 року.

В результаті проведення спільних заходів з початку року легалізовано працю 3,4 тисячі найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, завдяки чому забезпечено 2,2 млн. грн. додаткових надходжень до бюджету Пенсійного фонду. Порівняно з відповідним періодом 2016 року кількість легалізованих робочих місць зросла на 40%, додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду збільшились на 1,2 млн. грн.


За крок до пенсії

Законодавством передбачена можливість подання заяви про призначення пенсії за місяць до досягнення пенсійного віку. Однак кожному майбутньому пенсіонеру варто заздалегідь подбати про підготовку документів для призначення пенсії.

Для цього за декілька місяців до досягнення пенсійного віку варто звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання щодо отримання відповідної консультативної допомоги. Фахівці пенсійної служби нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу їх змісту та належного оформлення, а також, в разі потреби, направлять запити щодо витребування потрібних довідок. Попередня правова оцінка пенсійної документації дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію. Завчасне звернення до пенсійної служби сприятиме реалізації права на пенсійне забезпечення.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області