Акт народної демократії

Саме так назвали Дні Словаччини у Новодністровську – 2017 учасники міжнародної конференції, яка пройшла «Можливості розвитку транскордонного співробітництва між Словаччиною та Україною», яка пройшла в п’ятницю 20 жовтня. Саме цей захід було визначено основною програмою Днів Словаччини.

Учасників конференції та запрошених гостей привітав Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев, подякувавши усім за співпрацю – співорганізаторам заходу, партнерам та спонсорам. Слово для вітань мали також перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, дипломат Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород Даніель Цабан, мер Ґельниці (словацького міста-побратима Новодністровська) Душан Томашко, радник мера міста Беч (польський побратим Новодністровська) Рената Гелімбіовська, заступник завідувача кафедри міського господарства, теплоенергетики та ЗІД Таврійського національного університету ім.В.І.Вернадського, кандидат технічних наук Олександр Сегай та уповноважений заступник мера м.Кошице з розвитку співпраці з Україною Едуард Бураш.

В рамках конференції відбулися дві дискусійні панелі, де учасники ділилися вже здобутим досвідом міжнародної співпраці, знайомили з можливостями, які відкриваються в цьому процесі та рекомендували ефективні напрямки роботи (див. відео).

Також в ході роботи конференції були підписані документи про співпрацю:

1.Договір між Таврійським національним університетом ім.В.І.Вернадського, Всеукраїнським громадським об’єднанням «Клуб мерів», Новодністровською міською радою та ТОВ «Елекон-ЛТД». Предметом договору визначено взаємодію та співпрацю в інформаційній, освітній, науковій та виробничій діяльності з метою забезпечення сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць і держави.

2.Договір про співробітництво між Новодністровською міською радою та громадською організацією «Єврорегіон «Дністер», яким передбачається спільна діяльність, спрямована на активізацію міжнародної співпраці, взаємоінформування щодо програм технічної підтримки, впровадження інноваційного досвіду кращих іноземних практик задля забезпечення розвитку громад.

3.Скріплено угоду про співпрацю між містами-побратимами Новодністровськ (Україна) і Беч (Польща). Предмет угоди – реалізація проектів співробітництва у сферах культури, туризму, економіки, освіти і науки, охорони здоровя та охорони навколишнього середовища.