Стимул для спортсменів

На жовтневому засіданні виконавчого комітету Новодністровської міської ради затверджено Положення про призначення та виплати іменних стипендій міського голови кращим спортсменам м.Новодністровськ. Начальник відділу молоді і спорту Тетяна Зубець доповіла, що традиція матеріально заохочувати новодністровських спортсменів довгий час існувала, але кілька років тому була втрачена, тому до розгляду пропонується нове Положення.

Згідно з цим документом, стипендія в розмірі тисяча гривень може бути призначена переможцям, призерам та фіналістам офіційних міжнародних і переможцям офіційних всеукраїнських змагань з олімпійських і неолімпійських видів спорту. Обов’язковою умовою для одержання стипендії є здобуті спортсменом місця на чемпіонатах, кубках та першостях України і світу серед юнаків, юніорів та дорослих. Вік кандидатів на отримання стипендії не обумовлюється. Висунення кандидатів на призначення стипендії здійснює відділ молоді та спорту Новодністровської міської ради за поданням міських федерацій з різних видів спорту. Відбір кандидатів здійснює затверджена Положенням комісія.

У 2017 році іменні стипендії міського голови призначені за поданням Федерації каное Чернівецької області та міста Новодністровськ за результатами офіційних всеукраїнських змагань з веслування на байдарках та каное:

Миколі Мельнику 2001р.н., КМС: Чемпіонат України серед юнаків (м.Ковель Волинської обл.) – І, ІІ і ІІІ місця на різних дистанціях, Чемпіонат України з марафону (м.Вінниця) – ІІІ місце, Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» (Західна зона, м.Добротвір Львівської обл.) – ІІІ місце;

Дмитру Болгарському, 2001 р.н., КМС: Чемпіонат України серед юнаків (м.Ковель Волинської обл.) – І, ІІ і ІІІ місця на різних дистанціях, Чемпіонат України з марафону (м.Вінниця) – ІІІ місце, Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» (Західна зона, м.Добротвір Львівської обл.) – ІІІ місце;

Михайлу Хаяну, 2003 р.н., І розряд: Чемпіонат України (м.Ковель Волинської обл.) IV місце, Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» (Західна зона, м.Добротвір Львівської обл.) – два перші місця;

Євгену Рибаку, 2003 р.н., І розряд: Чемпіонат України (м.Ковель Волинської обл.) IV місце, Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» (Західна зона, м.Добротвір Львівської обл.) – два перші місця;

Роману Горенчуку, 2002р.н., І розряд: Всеукраїнські змагання «Стрімкі човни» (Західна зона, м.Добротвір Львівської обл.) – ІІІ місце.

За пропозиціями членів виконкому в наступному році розмір стипендії найімовірніше, переглядатиметься у бік збільшення.

Аналогічний механізм стимулювання діє у сфері освіти. Там стипендії призначаються переможцям конкурсів та олімпіад і вчителям, які їх підготували.