КП «Новодністровський житловик» перебуває у складному фінансовому становищі.

За результатами шести попередніх місяців підприємство отримало біля 900 тисяч гривень збитків з надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Загальна сума заборгованості (матеріали, електроенергія, ПДВ, ЄСВ) складає майже три мільйони гривень. Про це говорили на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради 1 листопада під час розгляду питання про коригування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкової території у м. Новодністровськ та на послуги з технічного обслуговування ліфтів. Доповідач, начальник відділу економіки та управління комунальним майном Світлана Сабаш сказала, що серед причин збитковості є економічні чинники, які не залежать від господарської діяльності підприємства, це, наприклад, підвищення розміру мінімальної заробітної плати, вартість електроенергії, паливно-мастильних матеріалів тощо.

Начальник КП «Новодністровський житловик» Анатолій Білоткач додав, що негативно позначились також і відсутність приладів обліку споживання електроенергії для освітлення місць загального користування та поведінка самих мешканців житлових будинків. КП «Новодністровський житловик» ще рік тому сплачувало за визначену кількість лампочок в під’їздах (на кожному другому поверсі) та ліхтарів вуличного освітлення (на кожному другому під’їзді). Але в жовтні 2016 року працівники РЕМу здійснили рейд по житлових будинках м.Новодністровськ і порахували усі наявні прилади освітлення в під’їздах. Їх виявилось набагато більше, ніж передбачено до оплати. У зв’язку з цим РЕМ почав виставляти КП «Новодністровський житловик» вдвоє більші рахунки. Якщо до жовтня 2016 року за освітлення місць загального користування підприємство сплачувало по 30тис.грн. в місяць, то вже в листопаді ця сума склала 72,5тис.грн., а з березня 2017 року через здорожчання електроенергії комунальники платять вже по 94,5тис.грн. в місяць.

Запропоновані зміни до тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкової території у м. Новодністровськ та на послуги з технічного обслуговування ліфтів виконавчий комітет не схвалив, тобто на даний час продовжують діяти старі тарифи. Задля екстреного порятунку підприємства, яке близьке до банкрутства, Новодністровська міська рада на 42-ій сесії, що відбулася 6 листопада, виділила КП «Новодністровський житловик» 260тисяч гривень дотації, що має компенсувати різницю в фактичних витратах та діючих тарифах на послуги. Як запевняє Світлана Сабаш, при обчисленні вказаної суми до уваги брались лише коефіцієнти підвищення заробітної плати і вартості енергоносіїв. Більш детальний план виходу КП «Новодністровський житловик» з кризи розробляє спеціально створена робоча група.