Від ПрАТ «Укргідроенерго» ‑ для новодністровців

В п’ятницю 1 грудня реалізувалася мрія новодністровських медиків і пацієнтів – придбано і доставлено на територію міської лікарні новий автомобіль «швидкої допомоги». Санітарний транспорт закуплено згідно Переліку об’єктів соціальної сфери, фінансування яких здійснюється за кошти ПрАТ «Укргідроенерго». Вартість автомобіля 987тисяч гривень. Зустрічаючи «швидку», яку очікували з самого ранку, працівники лікарні прикрасили цю мить кольоровими кульками і здійснили тестовий проїзд територією лікарні. Враження позитивні, кажуть, що йде плавно і швидко. Спеціалісти міської ради тим часом звіряли придбаний товар з документами.

Завідуюча поліклінікою Лариса Шундрій стверджує, що машина вкрай необхідна, адже наразі використовується лише реанімобіль екстреної медичної допомоги.

Покращення умов для працівників та відвідувачів міської лікарні також відбулось завдяки інвестиційним надходженням від ПрАТ «Укргідроенерго». Вперше за більш як 30 років в будівлі, де розміщено медичний заклад, здійснено заміну інженерних мереж. Проектом охоплено лікувальний корпус, поліклініку, господарський корпус. І якщо реконструкція трубопроводів водопостачання, водовідведення та опалення не так помітна (адже роботи здійснені у підвальних приміщеннях), то мережа електропостачання та освітлення таки кидається у вічі своєю новизною.

Завідувач господарством Володимир Щасливий розповідає, що кабелі прокладені таким чином, аби у аварійних випадках вимикалися лише окремі приміщення, а не цілі корпуси, як раніше. Також запевняє, що під час проведення мережі і встановлення в кабінетах приладів освітлення враховувались побажання медиків, які там працюють. Самі світильники працюватимуть на світлодіодних енергоекономних лампах.

В багатостраждальних будинках, що були колись гуртожитками (№1 «Г» і «В») встановлюють ліфти. Цього вкрай необхідного в дев’ятиповерхових будинках обладнання не було уже більш як 15 років, через що їхні мешканці – з дітьми, візочками, багажем ‑ змушені пішки долати висоту до власної квартири.

Три нові підйомники придбані міською радою за кошти, що надходять до міського бюджету по Титулу будови Дністровської ГАЕС на розвиток інфраструктури міста. Два з них встановлюються в будинку №1В, один – В №1Г. При виборі ліфтів орієнтувались на потреби жителів, отож зупинились на тих, у яких ширші двері – для того, щоб в кабіну легко було вмістити дитячу коляску. Це, щоправда, додало роботи працівникам з монтажу обладнання. Ліфти відповідають сучасним стандартам ‑ оснащені антивандальними панелями управління, комфорту додають дзеркала і поручні. Висловлюються лишень побоювання, чи зуміють мешканці належно оцінити модернізацію, що прийшла в їхні будинки і уберегти механізми від умисних пошкоджень.

Виготовлення та монтаж підйомника – від компанії «Отіс». Про це розповідає головний інженер КП «Новодністровський житловик» Олександр Мазур

І, завдяки надходженням від ПрАТ «Укргідроенерго» так званих «соціальних» коштів, у Новодністровську остаточно вирішена ще одна із надзвичайно болючих для мешканців міста проблем. Нещодавно закінчено реконструкцію даху будинку №17а. Це був останній із 17-ти будинків, які значились у переліку об’єктів 2017 року, фінансування яких здійснюється за кошти, виділені на поліпшення інфраструктури міста. До цього переліку ввійшли як будівлі, де жодного разу не здійснювався капітальний ремонт дахів, так і вже ремонтовані. Словом, виконано всі заявки новодністровців, яким дошкуляли протікання покрівель.

Також, крім запланованих переліком робіт, виконавець (ТОВ «Сакура») взявся виправити допущені попередніми підрядниками недоліки на дахах будинків №№4 і 10 в м-ні «Сонячний», від яких надзвичайно потерпали мешканці верхніх поверхів.

Загалом перекрито близько 15 тисяч квадратних метрів покрівель на суму 5 мільйонів гривень.