Щодо сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями у 2018 році

Для набуття права на соціальні та пенсійні виплати фізичні особи-підприємці зобов’язані своєчасно та у повному обсязі сплачувати єдиний соціальний внесок.

Фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (3723грн.*15=55845 грн.). При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску 819,06 грн. (3723 грн.*22%). Зазначені особи звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею HYPERLINK “nau://ukr/1058-15|st26/”26 Закону України HYPERLINK “nau://ukr/1058-15/””Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звертаємо увагу фізичних осіб-підприємців, віднесених до першої групи платників єдиного податку, на те, що норма щодо права сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 50% від мінімального страхового внеску, скасована з 01.01.2018.

Фізичні особи – підприємці (загальна система); особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності; члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах мають обов’язок сплачувати єдиний внесок у розмірі, виходячи із суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, тобто 819,06 грн.

Звертаємося до підприємців подбати не лише про страховий стаж, а і про розмір пенсійної виплати у майбутньому. Адже, сплачуючи єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі сьогодні, не можна претендувати на більший, ніж мінімальний розмір пенсійної виплати у майбутньому!

Фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області