Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

ЗА СВОЮ БІЗНЕС – ДІЯЛЬНІСТЬ БУКОВИНСЬКІ СПРОЩЕНЦІ СПЛАТИЛИ ДО РЕГІОНАЛЬНОЇ КАЗНИ ПОНАД 39,6 МЛН. ГРН.

Впродовж першого місяця 2018 року завдяки платникам єдиного податку місцеві скарбнички Чернівецької області поповнились на 39,6 млн. грн., в той час як торік платники сплатили на 9,3 млн. грн. менше – повідомляє заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

За її словами, єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, платникам слід пам’ятати, сплачуючи своєчасно та у повному обсязі даний податок, спрощенці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади

Щодо структури перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку у січні поточного року, то приватні підприємці сплатили 28,2 млн.грн., сільгосптоваровиробники забезпечили 5,8 млн.грн., юридичні особи – спрощенці сплатили  5,6 млн.грн. – роз’яснює  Наталія Чернівчан.

БЛАГОДІЙНИКИ МАЮТЬ ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, що благодійники, які перераховують кошти неприбутковим організаціям мають право на податкову знижку.

Нормами статті 166.3.2 ПКУ визначено, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому, неприбуткові організації – отримувачі благодійних внесків, на дату перерахування (передачі) коштів та майна, мають відповідати умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 (пп.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ)

Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2017 рік протягом всього поточного 2018 року (включно по 31 грудня 2018 року).

Для зручності декларантів на офіційному веб – порталі Головного управління ДФС у Чернівецькій області функціонує банер «Декларування доходів громадян -2018 » , в якому крім нормативних та інформаційних матеріалів, розміщено зразок Декларації про майновий стан і доходи. Детальніше за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/321566.html

ПЛАТНИК ПОДАТКІВ МОЖЕ САМОСТІЙНО ВИПРАВИТИ ПОМИЛКИ, ЩО МІСТЯТЬСЯ У РАНІШЕ ПОДАНІЙ НИМ ПОДАТКОВІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

–  або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ у строк не пізніше 01 жовтня року, наступного за звітним;

– або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Згідно з п. 50.2 ст. 50 ПКУ платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Пунктом 120.2 ст. 120 ПКУ визначено, що невиконання платником податків вимог, передбачених абзацами третім – п’ятим п. 50.1 ст. 50 ПКУ, щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 відсотків від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати). Пеня нараховується відповідно до ст. 129 ПКУ. При цьому у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.