Сокирянська ОДПІ запрошує ведучих, музикантів, фото та відеооператорів задекларувати свої доходи. Власникам авто необхідно відзвітувати за новою формою до 20 лютого. Декларація про майновий стан і доходи подається за податковою адресою.

Сокирянська ОДПІ  запрошує ведучих, музикантів, фото та відеооператорів задекларувати свої доходи

Фахівці Сокирянської ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що всі буковинці котрі займалися незалежною професійною діяльністю і відповідно отримували доходи без сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору зобов’язані добровільно декларувати  свої доходи.

Нормами Податкового кодексу України визначено, що незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб  (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Деклараційна кампанія доходів, отриманих у 2017 році триває до 1 травня 2018 року.

Власникам авто необхідно відзвітувати за новою формою до 20 лютого

Сокирянська ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області наголошує, що з 1 січня 2018 року діє оновлена форма Податкової декларації з транспортного податку (затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №415 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 27.06.2017 р. №595).

Зміни, внесені до декларації, зумовлені набранням чинності Закону України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким змінена редакція п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині визначення об’єкта оподаткування транспортним податком. Зокрема, декларацію доповнено наступними показниками: Міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код); тип пального.

Звертаємо увагу, податкову декларацію з транспортного податку подають платники транспортного податку – виключно юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування Декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Декларація про майновий стан і доходи подається за податковою адресою

В Сокирянській ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що якщо платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів.

Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Статтею 29 Цивільного кодексу України визначено, що місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

Згідно із п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Згідно із п. 179.7 ст. 179 ПКУ, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Сума податкових зобов’язань, донарахована контролюючим органом сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ПКУ.