Сокирянська ОДПІ інформує:

Інформація для платників рентної плати за спеціальне використання води

Сокирянська ОДПІ інформує, що відповідно до п. 255.2 ст, 255 Податкового кодексу України  (далі – Кодекс) не є платниками Плати водокористувачі, які використовують воду для задоволення виключно питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, однак, визначені у п. 255.4 ст. 255 Кодексу види використання води, за які не справляється Плата, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які відповідно п. 255.1 ст. 255 Кодексу з 2018 року не є платниками Плати.

Крім того, норми п. 255.7 ст. 255 Кодексу щодо житлово-комунальних (тобто підприємств, які надають житлово-комунальні послуги відповідно до класифікації видів економічної діяльності та дозволу на спецводокористування із зазначеним видом господарської діяльності) залишились без змін та

передбачають застосування до ставок Плати  коефіцієнту 0,3.

Виконайте свій конституційний обов’язок – задекларуйте дохід від надання репетиторських послуг до 01 травня 2018 року

Сокирянська ОДПІ  інформує, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів  (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168  Податкового кодексу України).

Зокрема, це стосується вчителів-репетиторів, які у 2017 році не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали такі послуги фізичним особам.

За наслідками 2017 року  суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан  та доходи.

Дохід від надання репетиторських послуг оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також з такого доходу справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

До репетиторських послуг належать підготовка дітей до вступу у навчальні заклади, до школи,  навчання з будь-яких предметів,  написання рефератів, контрольних, курсових чи дипломних робіт тощо.

Нагадуємо, що декларацію громадяни повинні подати до 1 травня 2018 року.

Фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера звільняється від сплати за себе ЄСВ із наступного місяця після набуття такого статусу

Повідомляють у Сокирянській ОДПІ та зазначають, що відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи – підприємці, у т.ч. платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого  ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Отже, фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю й отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, установленого ст. 26 Закону № 1058-IV, й отримує згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ із наступного місяця після набуття такого статусу.

Однак, оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для такої категорії платників Законом № 2464 не передбачено, то, навіть якщо особа вийшла на пенсію у середині місяця, ЄСВ за такий період сплачується в повному розмірі.

Нагадуємо, що нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для підприємців встановлено у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ. Мінімальний розмір ЄСВ з 01.01.2018 – 819,06 грн. за місяць.

Слід запам’ятати, терміни сплати ЄВ для фізичних осіб – підприємців встановлено абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 (до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок: 19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).