14 березня День українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, Постановою Верховної Ради України від 17.01.2017 № 1822-VIII встановлено 14 березня День українського добровольця.

Адже саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. І навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушали на схід. Це були ті, хто стали солдатами, тому що хотіли боронити рідну землю від ворога. Хоча в мирному житті хтось був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом…

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.

Низький уклін усім, хто долучався і продовжує гідну справу добровольчої допомоги і захисту рідної землі! слава живим і вічна пам’ять полеглим!

Міський голова Анатолій Болдашев

Секретар міської ради Наталія Кримняк