Інформація для платників рентної плати за спеціальне використання води

Про зміни у видачі дозволів

на спеціальне водокористування у 2018 році

Сокирянська ОДПІ інформує, що відповідно до п. 110 Закону України від 21.12.2016 № 1797 – VII „Про внесення змін до „Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” з 01.01.2018 до пункту 255.1. статті 255 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) внесено зміни в частині визначення кола платників Рентної плати, а саме: обов’язок платника з Рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част. З ст. 42 Водного кодексу України) (далі – Водний кодекс).

Об’єктом оподаткування  Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п.255,3 ст.255 Кодексу).

Відповідно до статті 49 Водного кодексу спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Законом № 1830 до статті 49 Водного кодексу внесено зміни щодо повноважень з видачі дозволів на спеціальне водокористування, які покладено на територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №1091 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань видачі дозволів на спеціальне водокористування” внесені зміни у постанову Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321 „Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459” щодо того, що:

дозволи на спеціальне водокористування видані до 03 червня 2017 року (включно) діють до моменту закінчення строку їх дії та їх анулювання з підстав, передбачених законом, здійснюється Держводагенством;

з 01 січня 2019 року інформація про видачу дозволів на спеціальне водокористування є обов’язковим елементом Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-1V „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Таким чином, відповідно до чинного законодавства, що регулює питання водних відносин реалізація функцій з видачі дозволів на спеціальне водокористування здійснюватиметься територіальними органами Держводагентства (дозволи на спеціальне водокористування видані раніше 03 червня 2017 року діють до моменту закінчення строку їх дії), з 01 січня 2019 року документообіг здійснюватиметься в електронному вигляді, визначені терміни розгляду документів для дозвільних органів (та перелік документів, які подаються разом з заявою для одержання дозволу на спеціальне водокористування).