Центр ПМСД в м.Новодністровськ чекає пацієнтів

Рішення про реформування медичної галузі прийнято на найвищому урядовому рівні, основне ж завдання проміжних ланок сфери охорони здоров’я – реалізувати реформу таким чином, щоб цей процес пройшов якомога безболісніше. Відповідно до поставлених державою задач перебудовується і Новодністровська міська лікарня. Зокрема, рішенням сесії Новодністровської міської ради №3 від 10.01.2018р. було створено комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Новодністровськ». Новоутворене підприємство частково вже забезпечене оргтехнікою, йому ж в оперативне управління передаються, згідно рішення сесії, інші матеріальні цінності. З метою підвищення якості надання та доступності медичних послуг мешканцям міста Новодністровськ та поліпшення матеріально-технічної бази підприємства, на розгляд наступної сесії міської ради виноситься Програма розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Новодністровськ» на 2018-2020 роки, якою заплановано конкретні заходи та джерела фінансування для їх реалізації. Також на сьогоднішній день вже зібрані і подані до ліцензійного відділу МОЗ України документи для отримання закладом ліцензії на медичну практику. Тобто триває інтенсивна робота, яка має забезпечити функціонування Новодністровського медзакладу згідно з вимогами реформи і дати можливість зареєструватися Центру ПМСД в м.Новодністровськ в єдиній інформаційній системі HELSI.

Для громадян медична реформа передусім дає право обирати сімейного лікаря та медичну установу незалежно від прописки і фактичного місця проживання. При чому «сімейний» зовсім не означає, що реєструватися в одного спеціаліста має вся сім’я, адже чоловік може звернутися до одного лікаря, дружина – до іншого, а дітей вестимуть педіатр. Головне – визначитись для себе і зробити правильний вибір. Це передусім стосується мешканців сіл, які увійшли до Новодністровської ОТГ. Через ряд суб’єктивних причин ми продовжуємо користуватися різними бюджетами: Новодністровськ – міським, а села фінансуються з районного. Тому утримувати сільські ФАПи і амбулаторії, які наразі входять до складу Сокирянського центру ПМСД, ми ще не можемо. Тож якщо хтось каже, що їх можуть закрити, то ця загроза виходить явно не з Новодністровська. Адже пропри все ми вже давно обслуговуємо мешканців прилеглих сіл, а в разі необхідності зможемо організовувати і планові виїзди медиків у села (наприклад, раз у тиждень). Тому закликаємо людей виважено підійти до вибору свого лікаря. Якщо впродовж останніх років ви частіше зверталися до Сокирянської ЦРЛ, то вам, звісно, варто обирати фахівців там. Якщо ж отримуєте послуги в Новодністровську, то вам доцільно зареєструватися у нас.

Хочу звернути увагу, що центр ПМСД – це та перша сходина, на яку мусить ступити і та людина, яка хоче обстежитись, і та, яка захворіла і потребує госпіталізації, і та, якій потрібен плановий медичний огляд чи банальна довідка. Словом, кожна, адже за будь-якої потреби (крім невідкладної, екстреної медичної допомоги) пацієнт повинен йти насамперед до свого сімейного лікаря, який, за необхідності, даватиме направлення до профільних спеціалістів, які працюватимуть в закладах другого рівня медицини. При чому, наголошую, в цьому направленні не зазначатиметься ні прізвище фахівця, ні заклад, вибір знову залишатиметься за пацієнтом.

Закон також забезпечує право громадян змінювати свого сімейного лікаря. Якщо з тих чи інших причин (у разі відсутності взаємної довіри, зміни місця проживання, інших чинників) пацієнт виявить бажання перейти до іншого лікаря, це буде можливо. Але тільки за умови розірвання попереднього контракту. В двох чи більше фахівців людина зареєструватися не зможе, цього просто не допустить комп’ютерна система. Тому якщо ви будете зареєстровані в Сокирянському Центрі ПМСД, до Новодністровського за жодною із послуг (консультація, медичний огляд, флюорографія, аналізи) ви звернутися не зможете. Розраховувати зможете лише на екстрену та невідкладну допомогу.

Тож звертаємось до громадян України, мешканців Новодністровська та прилеглих сіл з проханням правильно зробити свій вибір.

Тетяна Щаслива ‑ в.о. головного лікаря КНП «Центр ПМСД в м.Новодністровськ»