На черговій сесії Новодністровської міської ради, яка відбулася, 29 березня було розглянуто в цілому 37 питань.

Більшість з них відображають підсумки 2017 року.

Так КП «Новодністровський житловик» повідомляє, що вжиті міською радою заходи в рамках «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста Новодністровськ на 2016 ‑ 2017 роки» дали можливість забезпечити функціонування ліфтів у житлових будинках, термін експлуатації який перевищив 25 років. Виділені з міського бюджету 95тис.грн. були використані на проведення профілактичного вимірювання електрообладнання підйомників. А на реалізацію «Програми благоустрою міста Новодністровськ» у 2017 році було направлено з міського бюджету 1 100тис.грн. для підвищення рівня якості послуг з благоустрою та санітарної очистки міста, зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини, розвиток і модернізацію мереж зовнішнього освітлення, суттєве збільшення площ зелених насаджень, заміна застарілих дерев на вічнозелені види тощо. Також у 2017 році на виконання «Програми відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги для населення, що затверджувалися рішенням  виконавчого комітету Новодністровської міської ради, та розміром економічно обґрунтованих витрат КП «Новодністровський житловик» на 2017–2018 роки» міською радою було передбачено і виділено 550тис.грн., які направлено на погашення заборгованості зі сплати податків.

КП «ТРК «На своїй хвилі» представило для затвердження сесією «Програму розвитку комунальних засобів масової інформації м.Новодністровськ на 2018–2019 роки». Основним стратегічним завданням Програми є збільшення обсягів мовлення до 24 годин на добу в межах територіальної громади м.Новодністровськ. Серед поточних задач ‑ підтримка та розвиток засобів масової інформації; зокрема забезпечення безперебійного функціонування КП «ТРК «На своїй хвилі». Ресурсне забезпечення Програми складає 500тис.грн., 450 яких ‑ з міського бюджету.

Про виконання міських комплексних програм прозвітував і відділ гуманітарної політики міської ради. Повідомляє, що в рамках реалізації програми «Інформатизація та комп’ютеризація освітніх навчальних закладів м.Новодністровськ» у 2017 році було придбанокомплект комп’ютерного обладнання для кабінету інформатики гімназії і ноутбук та телевізор для інтелект-класу ЗОШ Іст.(використано 146,4тис.грн.) Програму «Оновлення матеріально-технічної бази мережі харчоблоків освітніх навчальних закладів м.Новодністровськ на 2016 – 2018рр.» у 2017 році було профінансовано на 32,5тис.грн., за ці кошти придбано посуд та кухонний інвентар.

Ще 58тис.грн. з міського бюджету було виділено у 2017 році на реалізацію «Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки» та 48,8тис.грн – на виконання «Програми розвитку футболу».

В рамках звіту про виконання заходів з «Програми організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру у місті Новодністровськ на 2017 рік» начальник Новодністровського міського центру зайнятості Валентина Вовківська звернула увагу присутніх на те, що в місті спостерігається скорочення кількості робочих місць, особливо для жінок. А для організації та проведення громадських робіт у 2017 році було використано в цілому 138,8тис.грн., 69,39тис.грн. яких надійшли на паритетних умовах з міського бюджету, друга половина ‑ з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Про те, що відновлення роботи дитячого оздоровчого табору «Лісова казка» неможливе без суттєвих фінансових вкладень, доповів Юрій Ротар, директор Територіального центру соціального обслуговування у м.Новодністровськ, на балансі якого тепер перебуває «Лісова казка». Інформує, що в даний час вживаються лише ті заходи, які забезпечують підтримку майна та території табору в належному стані. Під час обговорення порушеного питання зазначено, що «Лісова казка» може використовуватись як для оздоровлення, так і для відпочинку чи військово-патріотичного виховання дітей.

За підсумками минулого року звітували також начальник відділу культури Альона Присакар, голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, побутового обслуговування населення Людмила Приступа, начальник фінансового управління міської ради Валентина Ферсанова – про виконання бюджету міста Новодністровськ, та начальник служби у справах дітей Людмила Маркова ‑ про виконання «Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки».

Під час розгляду земельних питань депутати вирішили залишити вільні ділянки для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в резерві для учасників бойових дій в зоні АТО, тому не погодили їх виділення громадянам інших пільгових категорій, які подали відповідні заяви.

В розділі «різне» сесією було обговорено ще ряд питань. Зокрема, депутат Роман Шундрій підняв проблему вандалізму в ліфтах житлових будинків. Запропонував посилити захист майна комунальними службами, а від себе особисто гарантував винагороду тим громадянам, які можуть надати правоохоронцям інформацію щодо викрадачів.