Сокирянська ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

На Сокирянщині страхувальники сплатили понад  45 мільйонів гривень єдиного внеску

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  — обов’язковий платіж до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, що справляється в Україні з метою забезпечення страхових виплат за поточними видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Протягом січня-березня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становлять  45,1 млн. гривень. Додаткові надходження склали  4,9 млн. гривень, забезпечивши виконання індикативного показника доходів на 112,2 відсотка, повідомляють в Сокирянській ОДПІ та  звертають увагу, що сплата ЄСВ – важливе джерело поповнення державного бюджету, з якого здійснюються відрахування  до Пенсійного фонду та фондів страхування. А це, відповідно, своєчасні та в повному обсязі виплати пенсій та соціальних гарантій.

За несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування єдиного соціального внеску до платника застосовують фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

До  Зведеного бюджету Сокирянщини, Кельменеччини та міста Новодністровськ  за січень-березень 2018 року

забезпечено понад  89 мільйонів гривень податків і зборів

Станом на 01 квітня 2018 року надходження до Зведеного бюджету склали 89 675,2 тис. грн. податків та зборів, що перевищило минулорічні надходження  на 20 070,5 тис.грн.

Зазначаємо, що найбільшими за обсягами є податок з  доходів фізичних осіб, податок на додану вартість, плата за землю та єдиний податок з юридичних та фізичних осіб, а також єдиний податок з сільськогосподарських  товаровиробників.

Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 43 829,0 тис.грн., що на  11 596,5 тис.грн. перевищило минулорічні надходження.

По податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 15 272,8 тис.грн.

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 6 073,7 тис.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 100,6 тис.грн.

За січень-березень  поточного року юридичними та фізичними особами- підприємцями сплачено 5 270,2 тис.грн. єдиного податку, що на 731,3 тис.грн. більше, ніж за три місяці 2017 року.

Крім того, до місцевого бюджету надійшло 2 221,2 тис.грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.

В свою чергу до місцевої скарбнички за  січень-березень додаткового надійшло 2 368,5  тис.грн.

Як зазначив очільник Сокирянської ОДПІ, наповненню бюджетів сприяють суб’єкти підприємницької діяльності регіону, які сплачують податки вчасно і в повному обсязі.

Сокирянська ОДПІ інформує про декларування доходів, одержаних  громадянами протягом 2017 року

За три місяці поточного року мешканцями Сокирянського, Кельменецького районів та міста Новодністровськ подано 208 декларацій про доходи, отримані у 2017 році. Задекларовано при цьому майже 13 млн.грн. доходів та визначено ПДФО до сплати в розмірі  670,9 тис.грн., військового збору – 190,3 тис.грн.

Фактично сплачено станом на 01.04.2018 року ПДФО в сумі 281,8 тис.грн., військового збору в сумі 149,3 тис.грн. (Граничний строк сплати 31.07.2018р.)

Процес декларування доходів передбачає не лише сплату податків, але й обов’язки держави щодо повернення частини коштів у разі використання платниками податків права на податковий кредит (податкову знижку). Так, станом на 1 квітня 2018 року із загальної кількості громадян, які подали декларації – 24 громадянина подали декларації, щоб скористатися податковою знижкою.

Сокирянська ОДПІ нагадує, що до завершення деклараційної кампанії  – 2018 залишилось менше місяця та запрошує громадян виконати свій конституційний обов’язок, здійснити індивідуальний внесок у добробут держави подавши податкову декларацію до 2 травня 2018 року!

Платники податків Сокирянської  ОДПІ на потреби української армії направили понад 3,5 млн.грн. військового збору

За січень-березень 2018 року платники податків, які перебувають на обліку Сокирянської ОДПІ сплатили 3 544,5 тис.грн. військового збору. В порівнянні з січнем-березнем  минулого року надходження збільшилися на 249,1 тис.грн.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти.

Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід).Військовий збір у повному обсязі перераховується до Державного бюджету.