Відбулися збори ЖБК «Молодіжний ‑ 2018»

11 квітня в залі засідань Новодністровської міської ради відбулися відкриті збори житлово-будівельного кооперативу «Молодіжний ‑ 2018», до якого вступили новодністровці і мешканці прилеглих сіл, що виявили бажання отримати житло типу «таунхауз». Участь у цьому зібранні взяли представники фірм (потенційних забудовника, проектувальника, технічного нагляду), які зацікавились нашим проектом. Гості представили присутнім свій варіант будівництва. Презентували будинки, споруджені у вигляді двоповерхових квартир, кожна з яких матиме окремий вхід та спільні стіни. Детально зупинилися на властивостях будівельних матеріалів, а саме СІП-панелей, які використовуються для будівництва таунхаусів, та принципах їх встановлення. За пропозиціями присутніх було обговорено переваги та ймовірні недоліки такого житла. Говорили, зокрема, про пожежну та сейсмічну безпечність споруд, стійкість до гризунів, екологічність, шумоізоляцію та вентиляцію приміщень. Стосовно вартості житла, то керівник компанії потенційного забудовника Микола Карнаух запевнив, що заявлена під час першої зустрічі ціна (мінімум 4,5тис.грн. за квадратний метр) залишається актуальною; зростання може відбутися лише через здорожчання ринку будівельних матеріалів та з урахуванням особливих побажань вкладників.

Начальник відділу інвестицій та енергозбереження Новодністровської міської ради Христина Філімонюк повідомила, що на земельній ділянці, яка передбачена Генпланом міста під будівництво таунхаусів, планується спорудження будинків, кожен з яких матиме по 12 квартир. Під кожну квартиру відводиться земельна ділянка орієнтовною площею дві сотки. Тож площу самого житла і, відповідно, дворика біля нього, визначатимуть самі замовники, тобто члени кооперативу. Умова – всі квартири в тому чи іншому будинку мають бути однаковими зовні (внутрішнє планування визначає кожен для себе). Христина Іванівна сказала також, що перші вкладники будівництва уже визначились і починають працювати з проектувальниками, і запросила в кооператив усіх, хто має бажання придбати житло за невеликі гроші.