Памятна дата – 26 квітня 1986 року.

26 квітня 1986 є поминальною, cаме в цей день сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На щастя (якщо можна так сказати), вибухи були не ядерними, а хімічними – наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.
       Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.

Приховування інформації про Чорнобильську катастрофу призвело до виникнення і розповсюдження найнеймовірніших чуток щодо можливих наслідків катастрофи. Це, в свою чергу, обумовило виникнення дуже великого соціально-психологічного напруження серед населення і недовіри до офіційної інформації. Це приховування призвело й до того, що не були вжиті необхідні заходи своєчасно.

Наслідки аварії не могли бути втішними… На 1 січня 2006 року в Україні 2 594 071 особа мали статус постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. При скороченні загальної кількості постраждалих на 19% за період 1997-2006 років, що цілком природно, виявилися дві характерні особливості. Стрімко, майже у 1,8 рази зріс контингент категорії інвалідів Чорнобиля. На 3% зросла кількість тих постраждалих, які працювали за межами зони відчуження. А найбільше (на 24%) скоротилася чисельність учасників ліквідації наслідків аварії у 1986-1987 роках. Це говорить про те, що саме перша хвиля ліквідаторів, чоловіків у молодому віці, зазнала найсильнішого удару по здоров’ю, – вони поступово вимирають.

З метою розширення знань про Чорнобильську трагедію, наголошення про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповіді про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, усвідомлення того, що чужої біди немає, виховання любові до рідного краю, природи, людяності, доброту та згуртованість,

В приміщенні концертної зали Новодністровської музичної школи
26 квітня 2018 року о 16:00 год.
відбудуться урочистості, присвячені Чорнобильській трагедії
«Гірчить Чорнобиль крізь роки».

До участі у заході запрошуються представники релігійних громад, ліквідатори Чорнобильської трагедії, керівники та працівники підприємств і організацій міста, структурних підрозділів міської ради, виконавчого апарату міської ради та депутати міської ради, правоохоронні та контролюючі органи, представники трудових колективів, учнівська молодь, активісти громадських організацій, а також всі небайдужі жителі міста.

В кінці заходу відбудеться покладання квітів до каменю – майбутньому пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.

З повагою, оргкомітет