Про виконання міської Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки за 2017 рік

Копія

Новодністровська міська рада

Сорок девʼята сесія VІІ скликання

29 березня 2018 р. №61 м. Новодністровськ

Відповідно до п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Новодністровської міської ради №235 від 22.10.2015р.  «Про затвердження міської Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки»,  рішення Новодністровської міської ради №310 від 03.11.2016р. «Про внесення змін до міської Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки», заслухавши та обговоривши інформацію директора Новодністровського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про виконання даної програми за 2017 рік, Новодністровська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити звіт про виконання міської Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки» за 2017 рік (додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Козака М.А.

Міський голова (підпис є) А.Болдашев

Згідно

Секретар міської ради Н.Кримняк

Звіт

по виконанню заходів міської Програми розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді  на 2016 – 2020 роки

за 2017 рік

У 2017 році міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працював над міською Програмою розвитку соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді в м.Новодністровськ на 2016-2020 роки,  затвердженою рішенням 74 сесії VI скликання від 22.10.2015р. № 235.

На сьогодні найбільш вразливими особами щодо негативних проявів  є діти та молодь, яка виховується в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Актуальність розроблення і прийняття даної програми зумовлена необхідністю створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, здійснення соціальної підтримки сімей з дітьми та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечення їхніх прав і свобод, задоволення інтересів та потреб, можливості реалізувати власний життєвий потенціал.

Метою програми є відновлення основних соціальних функцій сім’ї, збереження психологічного, фізичного та морального здоров’я дітей, формування усвідомленого ставлення до батьківства, допомога в адаптації особам, що повернулись з місць позбавлення волі, а також молоді, що мають проблеми з залежністю, профілактична робота серед учнів для зменшення проявів негативної поведінки та насильства, забезпечення якості та доступності професійних соціальних послуг безпосередньо у громаді. Протягом звітного періоду центром було проведено 126 інспектувань, складено 53 оцінки потреб  виявлено та поставлено на облік 13 сімей,  які перебувають у складних життєвих обставинах. Результати інспектувань: 1 особа,  відправлена на реабілітацію алкозалежності за рахунок міського бюджету, на що виділено 4000 грн., 6 дітей відправлено в оздоровчі табори; 1 сім’ї надана допомога в оформленні необхідних документів, 2 неповнолітнім особам, що мають проблеми з законом, надана профілактична та психологічна допомога в результаті якої зменшилась їх асоціальна поведінка зменшилась, 1 сім’я – покращено виховний потенціал. На підтримку 3 особам, які осиротіли одразу після повноліття, з відповідної програми  виділено 54 000 грн.:  по 1500 грн. на кожну особу протягом січня – грудня 2017 року.

Отже у 2017р. на виконання даної програми з міського бюджету використано 58 000 тис. грн..

З метою зменшення рецидивної злочинності серед молоді, постійно проводиться профілактична робота  з особами, яких засуджено до покарань, непов’язаних з позбавленням волі на базі кримінально-виконавчої інспекції.

Протягом року проводилась робота з сім’ями, в яких є факт вчинення насильства. В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у навчальних закладах міста профілактичною роботою щодо попередження насильства у дитячому середовищі було охоплено 230 батьків. Дана інформація висвітлена на сайті НМР та ЗМІ.

В місцевій газеті «Наша газета» за 2017 рік надруковано 1 стаття щодо альтернативних форм влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування,1 стаття про нову форму виховання дітей у патронатній сім’ї. Роздані інформаційні листівки та буклети щодо створення прийомних сімей та ДБСТ, та патронатних сімей різним підприємствам. Центром розповсюджено різні види роздаткової друкованої продукції:

• буклетів на тему  насильства – 100 шт.;
  • довідників АТО – 50 шт.;
  • на допомогу захисникам Батьківщини – 50 шт.;
  • буклетів «Ні – наркотикам!» – 50 шт.;
  • буклетів з профілактики ВІЛ – 50шт.

Директор центру (підпис є) М.Балацька

Згідно