26 квітня 1986 ввійшло в історію України і всього світу трагедією, яка продемонструвала, що мирний атом може стати страшним і підступним ворогом людства. Цими днями ми відзначаємо 32 річницю з того дня.

Роки, що минули, не зменшили нашу тривогу за майбутнє прийдешніх поколінь, за цей час ми пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний із використанням високих і, як іноді виявляється, небезпечних технологій. Незмінним залишається одне — глибока повага до людей, які собою закрили світ від атомного лиха. Адже розміри Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом не стали тисячі людей. Серед них було чимало жителів нашого міста. Вони стали ліквідаторами наслідків аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС, заплативши за порятунок світу найдорожчим – своїм здоров’ям. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя. Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за порятоване людство.

Сьогодні у Новодністровську є більше 230 людей зі статусом «чорнобилець». Це і ліквідатори, і евакуйовані, і діти, і вдови. Всі ви, шановні, заслуговуєте на особливу увагу з боку суспільства, яке має в цьому консолідуватися. Всім вам щиро бажаємо міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

З повагою міський голова Анатолій Болдашев, секретар міської ради Наталія Кримняк