Безпека життєдіяльності – під контролем

Цими днями в залі засідань Новодністровської міської ради відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, на якій було розглянуто ряд важливих для міста питань:

• Про стан готовності та проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту міста;
  • Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у весняно-літній період 2018 року та недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації,  дотримання вимог санітарного законодавства до якості та безпечності харчових продуктів на соціально значимих об’єктах організації та проведення впродовж 2018 року комісійних перевірок (обстежень);
  • Про забезпечення належної експлуатації ввідних та міжповерхових електрощитових, електричних, інтернет та телефонних мереж в багатоповерхових житлових будинках;
  • Про належну експлуатацію пожежних гідрантів на території міста;
  • Про потребу проведення перевірок на предмет вимог пожежної безпеки у місцях масового скупчення людей;
  • Про умисне пошкодження ліфтового господарства та небезпечні наслідки для мешканців будинків тощо.

В обговоренні порушених питань взяли участь керівники та фахівці як експлуатаційних установ, так і контролюючих органів: управління з питань НС, БЖ, ЦЗ та МР міської ради, Новодністровського відділення поліції, Сокирянського районного відділу Управління ДСНС в Чернівецькій області, Новодністровської дільниці СЛД №4 ПАТ “Укртелеком”, Сокирянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, КП “Новодністровський житловик”, підприємств “ХатаНет” і “Лангейт”, Сокирянського районного відділу лабораторних досліджень ДУ “Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України” та ін.

В результаті роботи комісією було прийнято низку обов’язкових до виконання рішень з конкретними термінами виконання. Зокрема:

• Активізувати роботу інвентаризаційних комісій зі створення фонду захисних споруд для 100% укриття населення.
  • Керівників компаній інтернет-провайдерів зобов’язано перевірити правильність прокладення та експлуатацію мереж відповідно до потреб сучасності та нормативних вимог з дотриманням законодавчих вимог при подальшому встановленні і експлуатації телекомунікаційного та іншого слабкострумового обладнання і мереж на підпорядкованих об’єктах.
  • Наглядовим органам проводити комісійні перевірки щодо дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, санітарних та ветеринарно-санітарних норм і правил, вимог нормативних документів щодо якості та безпечності харчових продуктів, джерел централізованого та децентралізованого водопостачання, з наступним заслуховуванням на засіданні комісії ТЕБ та НС.
  • Завершити проведення паспортизації громадських  криниць.
  • Керівників закладів харчування та торгівлі зобов’язано забезпечити належний санітарно-технічний стан підпорядкованих закладів  громадського харчування та торгівлі, дотримання технології приготування, умов, термінів зберігання та реалізації харчових продуктів, готових страв, дотримання поточності процесів, дезрежиму, правил особистої гігієни персоналу, проходження медичних оглядів в повному обсязі у визначені терміни.
  • Контролюючим службам не допускати випадків реалізації на продовольчому ринку міста продукції, що не пройшла ветеринарно-санітарну експертизу, заборонених харчових продуктів (кондитерських виробів, кулінарних виробів, що швидко псуються, напівфабрикатів з м’яса, риби, консервованої продукції, виготовленої в домашніх умовах та ін.)
  • Заборонити торгівлю харчовими продуктами на стихійних ринках та інших, не встановлених для цього місцях.
  • Провести комісійне обстеження закладів з масовим перебуванням людей на предмет пожежної безпеки.
  • Відповідальних виконавців зобов’язано забезпечити належну експлуатацію пожежних гідрантів на території міста.
  • Враховуючи вандалізм у ліфтах житлових будинків, затверджено пропозицію щодо встановлення пристроїв сигналізації на ліфтах житлових будинків тощо.

Начальник управління з питань НС, БЖ, ЦЗ та МР

Новодністровської міської ради М.Рошка