Будівництво мереж водопостачання та водовідведення – капіталовкладення у розвиток міста

Навколо рішення Новодністровської міської ради «Про затвердження проектно-кошторисної документації «Будівництво мереж водопостачання та водовідведення до індустріального парку м.Новодністровськ», яке було ухвалене 4 травня 2018 року, поширюється чимало інсинуацій, тож назріла необхідність деталізувати дане питання.

Передусім варто погодитись з одним – сума проекту й справді становить більше восьми мільйонів. А саме  8 586 842 гривні. Все інше, що кажуть противники даного рішення, м’яко кажучи, не відповідає дійсності.

По-перше, проект «Будівництво мереж водопостачання та водовідведення до індустріального парку м. Новодністровськ» розроблений на основі завдання на проектування (копія додається) та технічних умов, виданих ДКП «Управління «Тепловодоканал» (копія додається). Для фахівців: проектом передбачені обсяги на будівництво мереж водопостачання міста від насосної станції ІІІ підйому до дорожнього кільця з закільцюванням з магістральною мережею та мереж водовідведення від каналізаційного колектора до дорожнього кільця. Заплановані роботи по водопостачанню: укладання 841м. трубопроводів діаметром 160мм. та 467м трубопроводів діаметром 250 мм.; по водовідведенню – 882м діаметром 400мм.

Наголошую, що даний проект пройшов експертизу в філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Чернівецькій області (копія експертного звіту додається).

По-друге: Вказана гілка водопостачання проходить по території промислової зони міста та запроектована в генеральному плані міста для забезпечення водопостачання промислових кварталів міста, який затверджений рішенням міської ради ще у 2012 році. (схема з генерального плану додається). Тобто, будівництво проводитиметься лише на землях комунальної власності. Роботи по улаштуванню мереж водопостачання та водовідведення на території індустріального парку проектом не передбачені. Отож, після завершення будівництва мережі водопостачання та водовідведення залишаться комунальним майном міської громади та будуть експлуатуватися ДКП «Управління «Тепловодоканал».

Важливо також, що запроектована спроможність мереж дозволяє приєднання до них також і інших споживачів, окрім учасників індустріального парку, тобто це є капіталовкладенням у майбутнє.

І останнє, найголовніше. Щоб не навантажувати міський бюджет та з метою залучення інвестиційних коштів, проект було подано на розгляд Мінренгіонбуду для отримання співфінансування у розмірі 50% за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Для отримання співфінансування Новодністровська міська рада мусить гарантувати 50% власних коштів, тобто коштів міського бюджету. Таким чином грандіозний проект, який забезпечить водопостачанням та водовідведенням всю промислову зону міста нам може обійтися обійдеться в півціни. Крім того, відділ інвестицій та енргоефективності міської ради працює над пошуком інших джерел для співфінансування даного проекту.

Реалізувати весь проект планується за два роки (2018 – 2019 роки). І саме тому 05 квітня 2018 року на сесію міської ради було винесено рішення про виділення двох 2 029 696,00 гривень, які мають стати часткою співфінансування Новодністровської міської ради у 2018 році.

Христина Філімонюк – начальник відділу інвестицій та енергоефективності Новодністровської міської ради