Нардеп Бурбак зустрівся з сільськими головами

З 1 травня вступив в дію Закон України №6466, який передбачає для міст обласного значення спрощену процедуру створення об’єднаних територіальних громад. З метою обговорення цього закону та визначення плану подальших дій, наприкінці квітня – на початку травня вже пройшла низка заходів. А 11 травня в залі засідань Новодністровської міської ради відбулася зустріч із сільськими головами сіл, що увійшли до Новодністровської ОТГ провів Народний депутат України Максим Бурбак.

Він пояснив присутнім, що прийняті сільськими радами рішення про об’єднання з м.Новодністровськ в ОТГ (2015р.) зворотної сили не мають. Тобто де-юре Новодністровська ОТГ вже створена. Але через статус Новодністровська як міста обласного підпорядкування вся громада стала заручником ситуації. Щоб якось вирішити долю маленьких міст, було ініційовано ЗУ №6466, який дав би можливість дооб’єднатися в ОТГ без проведення виборів. Для громад, які підуть цим шляхом відкриваються хороші перспективи. Передусім, ще є можливість отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури ОТГ, передусім для розвитку сіл – ФАПів, дитячих садочків шкіл тощо. Максим Юрійович наголосив, що розміри цієї субвенції щороку зменшуються. А в 2020 році, коли з закону про утворення ОТГ, найімовірніше, буде вилучено слово «добровільне», то субвенцій, мабуть, взагалі не буде. Другий мотив об’єднатися в ОТГ – це вихід на прямі міжбюджетні стосунки. Також об’єднана територіальна громада має право отримати в своє користування землі, які знаходяться поза межами населених пунктів і перебувають у державній власності. Нардеп наголосив, що ці землі необхідно використовувати якнайефективніше, а частину передбачити для воїнів АТО, адже війна на сході України не закінчена.

Разом з тим Максим Бурбак пообіцяв потужну підтримку Новодністровської ОТГ на найвищому урядовому рівні. Мається на увазі реалізація проектів, що покращуватимуть інфраструктуру ОТГ, якщо такі ініціюватимуться громадою. Він також нагадав присутнім, що коштів на розвиток соціальної сфери міста Новодністровськ та Сокирянського району в проекті будівництва четвертого гідроагрегату не передбачено. А залишок від будівництва першої черги невеликий.

Присутніх за зібранні сільських голів найбільше хвилювало представництво їхніх громад у владі ОТГ, на що вже неодноразово звучало запевнення, що визначена кількість представників кожного села разом із старостою увійде до виконкому ОТГ. Також може бути призначений ще один заступник голови ОТГ, який працюватиме виключно з сільськими громадами. А стосовно виборів прозвучав скепсис, адже зараз якщо села і мають представництво у районній раді, то не завжди ефективне. Позитивно може бути вирішена і доля працівників сільських рад, які залишаться на своїх місцях, адже функції з обслуговування населення потрібно буде виконувати і в ОТГ. Було також запитання стосовно поштових адрес та статусу сіл, на що Максим Юрійович гарантував, що села залишаться в своїх межах і збережуть свої назви та поштові адреси. А стосовно прагнення одного із сіл стати центром окремої ОТГ прозвучало категоричне «прийняті рішення зворотної сили не мають».

Впродовж всього часу спілкування Народний депутат неодноразово наголошував, що не агітує і не наполягає, рішення має ухвалювати виключно громада. Але він закликає до здорового глузду – таки скористатися шансом і покращити життя сільських громад, які й так немало натерпілися.