Разом дбаймо про наповнення міського бюджету!

Одна із важливих функцій органів місцевого самоврядування полягає в тому, щоб дбати про наповнення місцевого бюджету. Крім надходжень у вигляді субвенцій (соціальної, освітньої та медичної), в міський бюджет м.Новодністровськ спрямовуються інші податки та збори. Окремі з них Новодністровська міська рада вправі регулювати, встановлюючи певні розміри відрахувань. Одним із таких надходжень до міського бюджету є податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, простіше кажучи – алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Рішенням міської ради №3 від 31.01.2015р. встановлено ставку податку, що до спрямовується до бюджету м.Новодністровськ в розмірі 5% від вартості реалізованого товару (із ПДВ). Тобто з кожної проданої пачки цигарок чи пляшки алкоголю або пива до міської казни надходить 5 відсотків. На 2018 рік заплановано 1 200тис.грн. таких надходжень, тобто по 100тис.грн. щомісяця. Станом на 1 травня надійшло 292,7тис.грн., а це значить, що бюджет вже недоотримав певну суму коштів. А це ж живі гроші, які можуть бути спрямовані на школи, дитсадки, лікарню тощо. Правильність і повнота справляння податків на території міста контролюється фіскальними органами, а саме Новодністровським відділенням Сокирянської ОДПІ. Але й самі новодністровці не повинні залишатися осторонь і, купуючи підакцизні товари, вимагати у продавців чек. Саме таким чином можна упевнитись, що сплачені 5% вартості товару справді надійдуть до міського бюджету, а не до кишені реалізатора цього товару.

Микола Козак – заступник міського голови