200 тисяч гривень на реалізацію громадських проектів виділено в міському бюджеті м.Новодністровськ на 2018 рік.

Практика залучення громадян до формування та реалізації бюджетів територіальних громад поширена в багатьох європейських країнах. Експерти вважають, що така практика сприяє зміцненню громад, підвищенню суспільної активності її членів та їхньої довіри до рішень місцевої влади – з одного боку, а з іншого ‑ громадські ініціативи ефективно працюють на розвиток територій, поліпшення інфраструктури та розбудову громадського простору. Керуючись цим досвідом, Новодністровською міською радою ухвалено рішення про громадський бюджет м.Новодністровськ. Дане рішення дозволяє залучати громадян до участі в бюджетному процесі шляхом створення та реалізації проектів, що покликані поліпшувати екологічність, комфорт та естетичний вигляд міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста. Автором проекту може стати будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку, займає активну життєву позицію і прагне змінити місто на краще.

Простіше кажучи, якщо ви маєте ідею, самотужки реалізувати яку (передусім фінансово) ви не можете – станьте учасником програми громадського бюджету. Але пам’ятайте, що доступ до об’єктів, на які спрямовуватимуться кошти громадського бюджету, повинен бути вільним для всіх мешканців міста та витрати на його утримання і обслуговування не перевищують вартості всього проекту.

Щоб взяти участь у програмі, перш за все вам потрібно оформити вашу ідею документально, тобто написати проект. На стадії його розробки ви можете звертатись за консультацією до спеціалістів управлінь та відділів міської ради, до компетенції яких відноситься ваша ініціатива. Положенням про громадський бюджет передбачається, що посадові особи зобов’язані допомагати у формуванні типового кошторису ініціативи. Далі вам потрібно зібрати підписи попередньої підтримки вашого проекту – не менше п’ятдесятьох новодністровців для великого проекту і не менше 25-ох – для малого.

Готовий проект ви подаєте до Центру надання адміністративних послуг Новодністровської міської ради, після чого він направляється у відділ інвестицій та енергоефективності, який здійснює технічну оцінку повноти і правильності заповнення форми проекту. Далі проект передається на розгляд Експертної групи, до складу якої входять спеціалісти виконавчих органів міської ради, представники громадськості, депутати або їх представники та члени виконавчого комітету. Впродовж 30 календарних днів експертна група дає проекту оцінку, якщо вона позитивна, ваша робота буде розміщена на офіційному веб-сайті Новодністровської міської ради без зазначення авторства, а вам буде повідомлено, що проект братиме участь у голосуванні.

Голосувати за представлені проекти будуть новодністровці, яким виповнилось 16 років, у приміщенні Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) міської ради впродовж 15-ти днів. Кожен мешканець міста може проголосувати лише двічі – за один великий і один малий проект. Переможцями стануть ті проекти, що отримають найбільшу підтримку громадян. Кількість переможців визначатиметься відповідно до суми асигнувань, передбачених міською радою у статті «громадський бюджет».

Відповідальними виконавцями проектів-переможців будуть головні розпорядники коштів міського бюджету – виконавчі органи міської ради, а виконавцями ‑ розпорядники чи одержувачі коштів міського бюджету. Автор проекту  братиме участь у всіх етапах його реалізації, здійснюватиме контроль за роботами та досягненням очікуваних результатів.

Отож, з 1 липня до 1 вересня у відділі інвестицій та енергоефективності міської ради чекають громадських ініціатив, які покликані зробити наше місто кращим і комфортнішим.