Видатки на придбання мають граничні обмеження

На черговій сесії, що відбулася 24 травня, Новодністровська міська рада затвердила граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів Новодністровської міської ради, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок коштів бюджету. Згідно ухваленого рішення, вартість легкового автомобіля, що може бути придбаний для керівника органу місцевого самоврядування чи бюджетних установ, не повинна перевищувати 600тис.грн., мобільний телефон – не більше 6тис.грн., комплект комп’ютерної техніки – не більше 23тис.грн., теле- і радіоапаратура – не більше 25тис.грн. тощо. Доповідачка з даного питання, начальник відділу економіки та управління комунальним майном Світлана Сабаш пояснила, що необхідність ухвалення даного рішення викликана змінами в законодавстві. А саме – до постанови КМУ від 04.04.2001р. №332, яка встановлювала вищезазначені обмеження витрат, були внесені зміни постановами КМУ №102 від 04.02.2016р. та №268 від 04.04.2018р., згідно з якими зазначене обмеження не застосовується для видатків з місцевих бюджетів. Водночас Кабмін рекомендував органам місцевого самоврядування розробити власні документи, які б обмежували суми витрат (орієнтовно норм постанови №332), або визначити інші граничні суми, виходячи з фінансових можливостей. Світлана Сабаш пояснила, що при визначенні максимальних сум на придбання того чи іншого приладу чи устаткування брались за основу суми, визначені у вказаній постанові.

Також доповідачка наголосила, що дане рішення не передбачає придбання, а навпаки обмеження витрат, і нагадала, що фактично всі закупівельні процедури міської ради та бюджетних установ проходять через «ProZorro», де кожен бажаючий може побачити, скільки, коли і на що були витрачені кошти міського бюджету.