Про сьогодення і перспективи міського ринку

Яким має бути міський ринок? Про це на зустрічі з підприємцями, що здійснюють свою діяльність на цій території, радилось керівництво міста. Міський голова Анатолій Болдашев передав присутнім побажання багатьох мешканців міста, передусім покупців, які воліли б бачити там сучасний комплекс.

Анатолій Іванович наголосив, що на сьогоднішній день всі перепони для створення там належних умов усунуті. Відповідно до Генерального плану м.Новодністровськ у 2015 році був розроблений і затверджений рішенням сесії Новодністровської міської ради детальний план центральної частини міста загальною площею 105га, до якого, крім іншого, увійшла й територія ринку. Цим уже скористалися кілька підприємців, які впродовж останніх майже 15 років орендують на ринку земельні ділянки з метою спорудження на них власних комерційних об’єктів. Довгий час реалізувати ці проекти вони не могли через ряд суб’єктивних причин. Після затвердження детального плану центральної частини міста ці підприємці отримали містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та дозволи на початок будівельних робіт в ДАБІ Чернівецької області, що дало їм зелене світло до реалізації своїх задумів. Забудова, яка ними проводиться, зайняла частину території з твердим покриттям ринку, де реалізовуються продовольчі товари. Через це виникла необхідність здійснити переміщення підприємців, які торгують промисловими виробами, на територію так званого нового ринку, адже продуктами можна торгувати лише на ділянках з асфальтним покриттям.

Таким чином обговорення на зустрічі з підприємцями мало два аспекти: вирішення сьогоденного питання та планування перспектив. Стосовно першого погодили, що насидженими на ринку місцями мають поступитися передусім приїжджі торговельники. Також задля економії площі автомобілі, якими доставляються товари, варто паркувати за межами ринку.

Щодо планів на майбутнє, то фактично всі присутні зійшлися на думці, що ринок давно потребує кардинальних змін. Міський голова висловив припущення, що з міського бюджету може бути профінансований проект забудови – це для того, щоб кожна споруда відповідала єдиному архітектурному рішенню і мала не лише належний естетичний вигляд, а й стала частинкою цілісного комплексу. Та проект замовлятиметься лише за умови, що він цікавий для підприємців, які, власне, і здійснюватимуть забудову. Для інших, хто капітального будівництва не планує, може бути передбачений сектор типових тимчасових споруд. Як це має виглядати і де саме розміщуватись, щоб усім було зручно, – міський голова запрошує до діалогу усіх зацікавлених сторін.