Шукаємо інвесторів!

Новодністровська міська рада затвердила перелік об’єктів комунальної власності, щодо яких може бути застосований механізм державно-приватного партнерства (далі – ДПП). Така форма залучення інвестицій для України ще нова, але довела свою ефективність в багатьох розвинених країнах. В Україні застосування ДПП регламентується ЗУ «Про державно-приватне партнерство» (від 1 липня 2010 р. № 2404-VI з останніми змінами та доповненнями від 16.10.2012 р.)

Державно-приватне партнерство – це рівноправне та взаємовигідне співробітництво між державою, територіальними громадами та приватними інвесторами в реалізації спільних проектів, спрямованих на вирішення важливих для певної території соціально-економічних проблем. Таким чином обидва партнери йдуть до єдиної цілі, направленої на успішну реалізацію проекту. Форми такої співпраці можуть бути різними: концесія, оренда майна, лізинг, угода про розподіл продукції, договір управління майном, договір про спільну діяльність тощо. Механізми ДПП застосовуються, як правило, в реалізації інфраструктурних проектів, житловому будівництві, у сфері розвитку енергетики, інноваційного та венчурного підприємництва та ін. Однією з основних умов державно-приватного партнерства  є довготривалий характер відносин в рамках того чи іншого проекту, що передбачає великі гарантії з обох сторін. Адже якщо інвестор вкладає кошти, то йому потрібен певний термін для повернення капіталу і для заробітку. Українським законодавством про державно-приватне партнерство передбачено укладання договорів від 5 до 50 років.

Об’єктами, до яких може бути застосований механізм ДПП, Новодністровська міська рада визначила два недобудовані житлові будинки в м-ні «Лісовий», які нещодавно були передані в комунальну власність громади, та приміщення басейну міської гімназії. Як проектні ідеї пропонуються також: завершення будівництва готелю в м-ні «Юність», реконструкція басейну в ДЮСШ, побудова сміттєпереробного заводу та будівництво дахової сонячної електростанції КУ «Новодністровська ДЮСШ». Щодо всіх цих об’єктів розпочато пошук партнерів для спільної реалізації вказаних проектів.