Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує


З початку року малий бізнес краю сплатив до місцевого бюджету

майже 135,5 млн. грн. єдиного податку

Це на 56 млн.грн. перевищує минулорічні надходження цього податку – наголошують у Головному фіскальному відомстві Буковини.

Наразі в області 26 539 суб’єктів господарювання – фізичних осіб здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування. Відтак, найпопулярнішою серед спрощенців залишається друга група. На ній працюють – 13 968 приватних підприємців або 52,6 відсотків. Першу групу обрали 7 716 підприємців або 29,1 відсотків від загальної кількості платників єдиного податку, 3 групу – 4 855 підприємців або 18,3 відсотків. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість платників єдиного податку збільшилась на 4 826 фізичних осіб – приватних підприємців.

Також, в регіоні здійснюють діяльність 2,6 тис. підприємств – спрощенців юридичних осіб, які за сім місяців цього року сплатили до казни більше 27,3 млн. грн. податку та 787 сільгосптоваровиробників, які забезпечили до бюджету 13,8 млн. грн.

У регіональному фіскальному відомстві нагадують, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також, за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Однак, від сплати єдиного соціального внеску за вказаний період підприємець не звільняється. Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язком доданням копії листка непрацездатності – подається за заявою у довільній формі до фіскальної служби за місцем реєстрації.

Платник ПДВ має право надати пояснення у разі зупинення реєстрації

податкової накладної

У фіскальній службі Чернівецької області повідомляють, що платник податків у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації  податкової накладної/розрахунку коригування, згідно п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 цього пункту.

 Зупинення реєстрації  податкової накладної/розрахунку коригування відбувається  у  разі відповідності податкових накладних/розрахунків коригування визначеним Критеріям.

Існують два таких критерії:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі – Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, який затверджено наказом Міністерства фінансів України №567.


ПОДАТКІВЦІ НА ТРАСІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – ЧЕРНІВЦІ В АВТОМОБІЛІ МЕРСЕДЕС- БЕНЦ ВИЯВИЛИ 5 ТОНН СПИРТУ

 Вчора, в рамках операцій «Акциз – 2017» буковинські  податкові міліціонери спільно з прикордонниками на околиці Чернівців встановили факт транспортування спирту автомобілем під керуванням громадянина України.

В ході огляду даного автомобіля оперативниками було виявлено та вилучено 5000 літрів рідини з різким запахом спирту орієнтовною вартістю 750 тис. грн.

В діях даної особи вбачаються ознаки складу злочину передбаченого ч.1 ст.204 КК України. На даний час слідчі дії тривають.


За використання буковинської землі платники краю сплатили понад 156,4 млн. грн.

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують – ця сума плати за землю надійшла до місцевих скарбничок регіону від землекористувачів та власників землі впродовж січня-липня 2017 року, що на понад 716,1 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року. З цієї суми, юридичні особи – платники земельного податку збагатили казну майже  на 114,6 млн. грн.решту  – 41,8 млн. грн. податку сплатили фізичні особи.

За твердженням фахівців відомства, плата за землю, яка надходить до місцевої казни, має вагому позицію у фінансуванні бюджетної сфери, соціальних програм територіальної громади краю тощо. Наразі, земельний податок посідає третє місце, після ПДФО та єдиного податку, в наповненні бюджетів територіальних громад (виконання плану становить 109,2%).

Також, нагадують, власники земельних ділянок – фізичні особи сплачують земельний податок та орендну плату за землю протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст. 287 Податкового кодексу України – надалі ПКУ), а юридичні особи та фізичні особи-підприємці – щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Граничний термін сплати земельного податку  фізичними особами  – 29 серпня поточного року.

 

Чернівецька митниця ДФС: про експорт відходів деревини та пиломатеріалів

Зняття конвенційної заборони Укрзалізниці на вивезення деревини з України у травні поточного року знову відкрило залізничні колії для експортерів лісоматеріалів. Як свідчить статистика, лише через пункт пропуску «Вадул-Сірет – Вікшани» Чернівецької митниці ДФС було переміщено понад 177 тис. тонн української деревини. Аби уникнути неоднозначності у питаннях вивезення лісу, митниця повертає практику щомісячного звітування перед громадськістю про переміщення деревини та виробів з неї (група 44) у зоні діяльності Чернівецької митниці ДФС.

Упродовж семи місяців поточного року через пункт пропуску для залізничного сполучення «Вадул-Сірет – Вікшани» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС було переміщено майже 467 тис. тонн лісоматеріалів, з яких 37, 92% – експортованого, інше – транзитний ліс з Білорусі, Росії, Німеччини та Латвії.

Левова частка українського лісу експортувалася у вигляді дров паливних (код 4401) – понад 173 тис. тонн. У розрізі областей найвищий показник за об’ємом у Житомирській області – 30,35% експорту. Чернівецька посідає 4 місце – 9,12%. У лідерах також Київщина та Рівненщина – відповідно 25,14% та 17,72%. 

Станом на липень 2017 року фіксується зростання експорту відходів деревини хвойних порід. Так, лише з Чернівецької області було вивезено 516 тонн таких матеріалів. Слід зауважити, що експортерами вказаного товару були два державні підприємства Буковини та два підприємства Закарпаття та Києва.

Крім того, серед експортованого – деревина хвойних порід у вигляді тріски – понад 557 тонн, з яких буковинського походження – 81,11% (експортери – приватні підприємці Вижницького району).

За вказаний період за межі митної території України залізницею було також переміщено 2,88 тис. тонн пиломатеріалів (код 4407). Експортерами даної категорії деревини були державні та приватні підприємства Тернопільської (31,51%), Львівської (25,51%), Хмельницької (25,05%), Чернівецької (15,6%) та  Чернігівської (2,33%) областей.

 

Рішення комісії про реєстрацію або відмову в такій реєстрації податкової накладної надсилається платнику ПДВ упродовж п’яти робочих днів

У фіскальній службі Буковини повідомили, що з 01.07.2017 р. згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН може бути зупинено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності таких податкової накладної/розрахунку коригування Критеріям, затвердженим наказом № 567.

На виконання п. 201.16 ст. 201 цього Кодексу створено комісію ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (далі – комісія ДФС), порядок роботи якої затверджено наказом  Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 566 (далі — Порядок).

Відповідно до п. 21«Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»  затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017  № 566, Рішення Комісії про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації складається за формою згідно з додатком до цього Порядку, підписується, реєструється та надсилається платнику податку на додану вартість у порядку, встановленому статтею 42 розділу ІІ Кодексу, протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Номер рішення Комісії складається з порядкового номера реєстрації та коду платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, або податкового номера, або реєстраційного номера облікової картки платника податків, або серії та/або номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Комісія у день прийняття рішення вносить відповідний запис до Єдиного реєстру податкових накладних про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації.


Місцеві бюджети громад Буковини отримали понад 1206 млн. грн. податків

Про це повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та зазначають, що за січень-липень нинішнього року до місцевих бюджетів надійшло 1206,2 млн.грн. Планові показники затверджені органами самоврядування виконано на 103,9 відсотки, у розпорядження місцевих громад краю понад планові завдання надійшло 45,8 млн. грн.

Серед основних джерел, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податокплата за землю та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 742,5 млн. грн., що на 74,4млн. грн. більше, доведеного завдання.

Наступним за рівнем надходжень став єдиний податок. «спрощенці» сплатили до бюджету 176,6 млн. грн., що на 29,2 млн. грн. більше планових показників.

Місцеві бюджети цьогоріч отримали 156,5 млн. грн. земельного податку та орендної плати за землю, понад завдання надійшло 13,2 млн. грн.

Також суттєво наповнює місцеві бюджети акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів – 78,6 млн. грн.

Крім того місцеві бюджети від бізнесменів Буковини отримали за користування лісом, надрами й водою – 12,9 млн. грн., податку на прибуток – 11,6 млн. грн., за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 8,2 млн. грн.

У відомстві зауважують, що в нинішніх умовах надзвичайно важливо зміцнювати фінансові ресурси регіональних скарбниць. А отже необхідно використовувати такі резерви як, залучення до оподаткування тих, хто  виплачує зарплату у „конвертах”, облік усіх земель та водних об’єктів, що використовуються у господарській діяльності, легалізація ринку торгівлі підакцизними товарами тощо. Адже, такі надходження дають змогу місцевим органам влади забезпечувати поточні і перспективні завдання розвитку регіону.

 

Платник має право оскаржити рішення про відмову в реєстрації податкової накладної

Інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Відтак, після отримання платником ПДВ рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, платник протягом 10 календарних днів може  подати до ДФС України скаргу на таке рішення. При цьому якщо останній день строку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу.

Процедуру розгляду скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 р. № 485 «Про затвердження Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

За результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень:

задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС;

залишає скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Якщо мотивоване рішення щодо скарги не надсилається платнику податку протягом строку, визначеного п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу, а саме — протягом 10 календарних днів з дня отримання скарги ДФС, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податку з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, зазначених у скарзі, з урахуванням вимог п. 2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу.


Платники області на обороноздатність Української армії зробили внесок

у сумі 81,8 млн. грн.

Таку суму військового збору сплачено до бюджету за сім місяців 2017 року  платниками податків  області, – повідомили в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Темп росту надходжень, у порівнянні з 2016 рокомперевищив 137,1 відсотків ( +22,1 млн. грн.).

Сутєєво, що виконання індикативного завдання забезпечено на рівні 112,6 відсотків, додатково до держбюджету надійшло 9,1 мільйонів гривень військового збору.

У фіскальній службі нагадують, «патріотичний податок» в Україні був запроваджений у серпні 2014 року. З того часу Буковинські платники сплачують дедалі все більше коштів на підтримку армії. Загалом, з початку запровадження військового податку буковинці поповнили бюджет майже на 224 мільйони гривень. Виокремлюючи по роках сплата військового збору відбувалась таким чином: у 2014 році – 29,6 млн. грн.; у 2015 році  – 88,3 млн. грн.; тоді як у 2016 році  ця сума вже складала 106 млн. грн.

Усі ці кошти йдуть на фінансування антитерористичної операції та зміцнення обороноздатності України – резюмують у відомстві.

 

ДФС України: за користування автомобілем з іноземною реєстрацією, строк перебування якого в України минув, передбачено штрафні санкції

Власникам транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які ввезені в режимі «транзиту» або тимчасово для особистого користування, загрожують штрафні санкції за порушення термінів їх перебування на території України. Про це розповів заступник директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС Олексій Сівірін.

«Відповідальність за перевищення встановленого строку транзитного переміщення транспортних засобів передбачена ст. 470 Митного кодексу України. Якщо таке перевищення не більше однієї доби, то власнику загрожує попередження або штраф у розмірі 170 грн. У випадку перевищення більш ніж на 1 добу, але не більше ніж на 10 діб, штраф складає 3400 грн, якщо понад 10 діб, то сума штрафу зростає до 8500 гривень», – зазначив Олексій Сівірін.

Так, за 7 місяців поточного року працівниками митниць ДФС було виявлено 8979 таких правопорушень. Власникам нараховано штрафів на суму 46,6 млн. гривень.

За порушення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією (ст.. 481 Митного кодексу України) суми штрафів значно більші.

За перевищення не більш ніж на 3 доби загрожує штраф у розмірі 850 грн., більш ніж на 3 доби, але не більш ніж на 10 діб та у разі, якщо протягом року ця особа вже притягалась до відповідальності за вчинення такого правопорушення – 5100 грн. За перевищення більш ніж на 10 діб доведеться сплатити вже 17 тис. грн.

За порушення ст. 481 Митного кодексу лише протягом січня-липня 2017 року порушникам нараховано до сплати 22,1 млн. грн., що вже перевищило показник всього 2016 року. Для порівняння – протягом 2015 та 2016 років ці суми складали 16,5 млн. грн.. та 16,8 млн. грн.. відповідно.

Однак найбільші суми штрафів доведеться сплатити тим громадянам., які використовують ввезені транспортні засоби з іноземною реєстрацією в інших цілях, наприклад, комерційних. Штраф за таке порушення складає 300% несплаченої суми митних платежів. Так, протягом 2017 року було виявлено 164 таких порушення, власникам транспортних засобів нараховано 69,9 млн. грн. штрафів. У 2015 та 2016 роках суми нарахованих штрафів складали 44,1 млн. грн. та 155,2 млн. грн.. відповідно.

Також за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/305710.html читайте про те ,що автомобілі з іноземною реєстрацією, які ввозяться в Україну, мають бути вивезені у встановлені законодавством строки.

 

Щоб розблокувати податкову накладну сформуйте пакет документів

У Головному управління ДФС у Чернівецькій області повідомили, що у  разі отримання платником податків квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платник податків має право подати на розгляд комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН або відмову в такій реєстрації, зазначені у наказі документи.

Наказом № 567 затверджено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зокрема, для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Надавати потрібно лише ті документи, що підтверджують реальність саме тієї операції, яка зазначена в податковій накладній, що зупинена. З метою оперативного опрацювання документи бажано подавати в електронному вигляді.

Нагадаємо, що платник має право подати документи для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до ДФС протягом 365 календарних днів  з дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування (пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу).


Юристи фіскальної служби під час судових процесів виграли майже 90% оскаржених сум донарахованих податків

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області відзначають, цього року більшість судових позовів підтвердили правомірність застосування штрафних санкцій. Першоосновою цього позитивного процесу звичайно було якісне документування та зібрана доказова база, на якій ґрунтуються позовні вимоги. І не менш важливо, що правники фахово підходять до кожної справи, що направляється до суду. Водночас, при відстоюванні інтересів держави ми все ж таки віддаємо перевагу досудовим засобам вирішення спірних ситуацій – наголошують у фіскальному відомстві.

Загалом, впродовж 7 місяців цього року на розгляді у судах знаходилось 331 «податкова» справа на загальну суму позовних вимог понад 650,0 млн. гривень. На користь фіскального відомства Буковини прийнято 131 судове рішення на загальну суму майже 166,6 млн. грн. що становить понад 81,37 відсотків від кількості та 86,11 відсотків від суми. На користь платників податків вирішено 30 справ  – 26,9 млн. грн.

 
Граничні строки реєстрації податкової накладної у разі зупинення її реєстрації

У фіскальній службі Чернівецької області повідомили, що згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу та п. 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких було зупинено, реєструються  у день настання однієї з таких подій:

прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування;

набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Тобто податкова накладна/розрахунок коригування реєструються датою внесення платником податку їх до ЄРПН.

При цьому згідно з п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації  до прийняття відповідного рішення про відновлення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування.