Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє:


Пенсійники Буковини обговорили стан наближення послуг до краян на рівні територіальних громад

Шляхи реалізації завдань щодо надання послуг громадянам з питань пенсійного забезпечення на рівні територіальних громад обговорили під час обласної наради, що відбулася в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

– На сьогодні в дванадцяти об’єднаних територіальних громадах Буковини на базі створених ними умов обладнано віддалені робочі місця працівників Пенсійного фонду, за допомогою яких фахівці пенсійної служби здійснюють прийоми громадян з роз’яснення та вирішення найрізноманітніших питань пенсійного забезпечення. Уже сьогодні жителі громад, без необхідності виїзду до районного центру, отримують необхідні консультативні послуги. Наступне наше завдання – спільно з представниками громад поінформувати краян про послуги, що надають фахівці пенсійної служби на віддалених робочих місцях, – зауважив начальник Головного управління Михайло Романів.

Під час наради обговорили перспективи створення нових об’єднаних територіальних громад та важливість облаштування робочого місця в новостворених громадах. Окреслили завдання із взаємодії пенсійної служби з представниками органів влади та місцевого самоврядування щодо сприяння краянам в реалізації права на пенсійне забезпечення, захист прав застрахованих осіб.


Працівники пенсійної служби краю підбили підсумки роботи

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відбулась обласна нарада керівників структурних підрозділів за підсумками роботи упродовж восьми місяців нинішнього року.

Учасники наради відзначили позитивні досягнення у сфері пенсійного забезпечення, зокрема, збільшення на 55% порівняно з минулим роком надходжень власних доходів до бюджету, що становили на початок вересня 1153 млн. грн., скорочення на 0,3 млн. грн. (5,5%) заборгованості зі сплати страхових внесків. Підкреслили позитивну динаміку залучення пенсіонерів до отримання пенсій через банківські установи, чисельність яких наразі становить 114,8 тис. осіб, що на 2,7 тисячі більше  порівняно з відповідним періодом минулого року. Збільшення кількості пенсіонерів, які перейшли на банківське обслуговування, дало можливість заощадити 18,3 млн. грн.. Ці кошти уже сьогодні спрямовуються на фінансування виплат пенсій.

На засіданні обласної наради окреслено заходи щодо погашення заборгованості з платежів, стану наповнення бюджету Фонду та реалізації прав громадян на пенсійне забезпечення.


Доходи Пенсійного фонду в області зросли на 55%

Впродовж січня-серпня 2017 року загальні доходи бюджету Пенсійного фонду становили 2421,9 млн. грн., що на 93,6 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Власних доходів до бюджету надійшло у сумі 1153,1 млн. грн., що на 14,4% більше планового завдання. Порівняно з відповідним періодом 2016 року надходження зросли на 409,2 млн. грн., або на 55%. Це пов’язано з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати та зростанням надходжень від фізичних осіб-підприємців.  При цьому мобілізовано млн. грн. що становить 106,6% до плану та  майже на 10%  більше надходжень січня-cерпня 2016 року.

Завдяки взаємодії органів влади та державної виконавчої служби заборгованість зі сплати страхових внесків з початку року зменшилася на 0,3 млн. грн. (0,5%) і станом на 1 вересня становить 5,8 млн. грн.

Заборгованість з платежів до бюджету Фонду упродовж січня-серпня 2017 року скоротилась на 0,2 млн. грн. і становила млн. грн. Більше половини цієї суми – заборгованість підприємств-банкрутів та у яких відсутні активи.


Пенсійники Буковини навчають страхувальників як не робити помилок у звітах

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області запровадили практику проведення постійно діючих семінарів для страхувальників.

Кожного останнього вівторка місяця фахівці управління інформаційних систем та електронних реєстрів проводять практичні навчання, надають роз’яснення та консультації з питань  правильного заповнення звітності, що надходить до Фонду, в розрізі застрахованих осіб. Загалом у серпні 2017 року 157 страхувальників отримали кваліфіковані рекомендації та практичну допомогу з питань  правильного заповнення звітності, усунення допущених помилок. Довідково: З метою проведення предметного, ефективного навчання та висвітлення саме тих питань, які дійсно цікавлять або турбують страхувальників, пропонуємо звертатися до відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів за номером телефону 52-74-23. Всі дзвінки обов’язково будуть враховані для формування навчальних груп за кількістю учасників та тематикою питань.


Нагадуємо військовим пенсіонерам!

Відповідно до ст.60 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсіонери зобов’язані повідомляти органам пенсійного забезпечення про зміну умов, що впливають на виплату пенсії, а саме: про зміну місця проживання, про працевлаштування (в тому числі, зайняття підприємницькою діяльністю) чи звільнення з роботи, виїзд за кордон на постійне місце проживання.

В разі невиконання цих вимог і одержання у зв’язку з цим зайвих сум пенсії, пенсіонери повинні відшкодовувати органам Пенсійного фонду надміру отримані кошти.

Отже, непрацюючі пенсіонери, які отримують надбавку до пенсії на непрацездатних членів сім’ї, або пенсії яких підлягають індексації, мають пам’ятати про дане зобов’язання задля уникнення переплати пенсії, оскільки, у разі працевлаштування право на дані виплати втрачається.

Шановні пенсіонери! Просимо більш відповідально ставитись до свого обов’язку повідомляти пенсійні органи про обставини, що можуть вплинути на розмір пенсії. Адже, краще попередити безпідставне одержання Вами пенсійних виплат, ніж повертати суми переплат.

Зауважимо, що не виходячи з дому, оперативну та кваліфіковану відповідь на питання пенсійного забезпечення ви можете отримати за допомогою відеозв’язку voenpens.chernivtsy або зателефонувавши за телефонами контактного центру при управлінні 51-83-01, 0509876139.


Заощадження коштів Пенсійного  фонду – запорука поліпшення добробуту пенсіонерів

Сучасні технології все глибше проникають в наше життя. Уже більше половини загальної кількості пенсіонерів краю отримують виплати через банківські установи. Сьогодні переваги такого способу оцінили навіть люди старшого покоління, великій частині яких притаманна консервативність. Чисельність одержувачів пенсій через банківські установи станом на 1 вересня 2017 року становить 114,8 тис. осіб, що на 2,7  тисячі більше  порівняно з відповідним періодом минулого року.

Пенсіонер-власник карткового рахунку може отримати готівку в касах та банкоматах банку за будь-яким місцем перебування по всій території України та у будь-який зручний для себе час. Можна знімати з рахунку як всю суму пенсії, так і її частину, а також розраховуватися карткою за придбаний товар в торгівельних мережах та через Інтернет.

Це насправді не тільки просто та зручно, а й вигідно і Пенсійному фонду, і банкам, і пенсіонерам. Зокрема, за рахунок виплат пенсій через вкладні рахунки в банківських установах у січні-серпні 2017 року заощаджено більше 18 мільйонів гривень. Зекономлені кошти уже сьогодні спрямовані на виплату пенсій та є вагомим ресурсом для подальшого збільшення їх розміру.

Отож, зрозумівши переваги пенсійних виплат через банк, одержувачі соціальних виплат сприяють підвищенню свого ж достатку.


Надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на утриманні дітей до 18 років

14-04-2016, 12:27 / Коментарів: 1
Чинним законодавством України передбачено, що при зверненні особи, яка має на своєму утриманні неповнолітніх дітей, за пенсійним призначенням їй встановлюється відповідна надбавка до пенсії. Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” від 16.07.2008 № 654.

Цією постановою, зокрема, передбачена виплата надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, у розмірі 150 гривень на кожну дитину. Права на призначення такої надбавки особа набуває за таких умов:

– припинення роботи або зняття з реєстрації як фізичної особи-підприємця;
– перебування на утриманні пенсіонера дитини віком до 18 років.

Для призначення вказаної надбавки непрацюючий пенсіонер має подати такі документи:

– свідоцтва про народження дітей;
– довідки з органів праці та соціального захисту населення з приводу того, що жоден з батьків не отримує соціальної допомоги на кожного з дітей;
– довідку, що засвідчує факт перебування неповнолітніх на утриманні непрацездатних членів сім’ї, зокрема, це може бути довідка житлово-експлуатаційної або іншої організації з місця проживання (реєстрації), довідка органів місцевого самоврядування або довідка про спільне проживання разом з дітьми за однією адресою.


Шановні одержувачі пенсій за вислугу років!

Нагадуємо, що у разі працевлаштування на посаду, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, виплата такої пенсії припиняється. Просимо невідкладно повідомляти органи Пенсійного фонду України про працевлаштування задля уникнення пенсійних переплат та наступного повернення коштів.

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання, виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.


Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області