ЗАПАЛИ СВІЧУ!


Сьогодні 25 листопада Україна відзначає 85-ту річницю пам’яті жертв голодоморів.

Перший голодомор був зафіксований у 1921-1923 роках і торкнувся в основному південних областей.

Другий масовий і організований радянською владою голод стався в 1932-1933 роках. Представники радянської влади провели сплановану конфіскацію врожаю зернових та інших продуктів у селян, що призвело до багатомільйонних жертв на території Української РСР.

Третій голодомор стався в 1946-1947 роках в південних областях України, а також Молдові.

Точна кількість жертв голодоморів в Україні невідома. За даними істориків, більшість архівів були знищені в СРСР або сфальсифіковані. Зазначається, що лише в період 1923-1933 роках загинули від 4 до 8 млн осіб.

Голодомор офіційно визнаний геноцидом в 23 країнах світу і п’яти церквах: його визнали Католицька церква, Константинопольська православна церква, Українська православна церква Київського патріархату, Українська православна церква (Московського патріархату) та Українська автокефальна православна церква. Проти визнання Голодомору геноцидом виступила Росія. У 2008 році Європейський парламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу. Парламентська Асамблея Ради Європи у 2010 році визнала Голодомор “злочином Радянського режиму проти власного народу” і злочином проти людяності.

В усіх обласних центрах, 32 країнах світу, у селах та містечках сьогодні, 25 листопада, українці прийдуть до пам’ятних знаків жертвам геноциду та запалять свічки в пам’ять мільйонів вбитих голодом.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція “Запали свічку пам’яті”.