Прагматичний ракурс побратимства. В ході робочого візиту до Ґельниці остаточно деталізовано спільні проекти.


 

Взаємовідносини Новодністровська з містом Ґельниця, побратимські стосунки між якими були встановлені у квітні цього року, від першого знайомства перейшли в суто прагматичну площину. Після узгодження тем перших спільних проектів і тривалої дистанційної роботи фахівці Новодністровської міської ради поїхали до Ґельниці, щоб зіставити зі словацькими колегами свої напрацювання, поставити остаточні крапки потребах, побажаннях, сумах, зазначених у проектах, знайти консенсус у разі виникнення розбіжностей та обмінятися оригіналами необхідних для подання документів.

В ході цієї поїздки міський голова м.Новодністровськ Анатолій Болдашев мав зустріч з Генеральним консулом Словацької Республіки в м.Ужгород Мірославом Мойжітою, який схвально оцінив розвиток співпраці міст-побратимів Новодністровськ і Ґельниця, запевнивши, що таке співробітництво корисне обом сторонам і має важливе значення також і для зміцнення міжнародних зв’язків. «Особливої уваги слід приділяти розвитку малого підприємництва, що зазвичай дає потужний поштовх до економічного зростання регіонів, – сказав Генеральних консул. – Але одним із чинників, що перешкоджає міжнародній співпраці малого бізнесу, є стан українських автошляхів, який неабияк відлякує європейців».

В Ґельниці робота велась над трьома спільними проектами, які готуються до участі в програмах прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Суть їхня полягає у забезпеченні обладнанням для чітко визначених цілей. Перший – в організації наукових екологічних таборів для молоді в Новодністровську та Ґельниці. Проект має на меті підвищення рівня екологічної культури дітей дошкільного та шкільного віку і молодих людей. Живе спілкування з довкіллям, нові знання, отримані в таборі, наочні приклади бережливого ставлення і демонстрація наслідків недбалого відношення до природи формуватимуть у свідомості нової генерації людей відповідальність за навколишнє середовище. Проект також передбачає взаємообмін делегаціями учасників екотаборів між містами-розробниками. Завдяки цьому не лише підвищуватиметься рівень екологічної культури, а й розширюватиметься світогляд юного покоління, відбуватиметься культурне збагачення, укріплюватимуться міжнародні зв’язки.

Проект «Прискорення цифрової трансформації міст» передбачає встановлення на територіях міст Новодністровськ і Ґельниця вільних зон WF. Очікуваними результатами цього проекту є розширення кола інтернет-користувачів, до якого увійдуть як діти і молодь (вихованці навчальних закладів), так і літні люди (відвідувачі медичного закладу та установ соціального захисту). Це, у свою чергу, сприятиме поінформованості усіх громадян, розширенню світогляду, підняттю рівня освіченості населення, наближенню до користувачів соціальних та адміністративних послуг, змістовному проведенню дозвілля. Реалізація проекту також полегшить спосіб дистанційного спілкування, що позитивно вплине на розвиток міжнародних зв’язків, у тому числі і в сфері культури та малого підприємництва.

Третім проектом «Разом ‑ міжнародний культурний обмін» передбачається підвищення рівня культурно-масових заходів, в тому числі міжнародних, за рахунок нового оснащення для їх проведення. Концертна та фестивальна діяльність, яка активізувалася останнім часом у Новодністровську, має на меті підняття та утвердження позитивного іміджу міста, пропагування його досягнень та потенційних можливостей, збереження та поширення народних традицій і культурних надбань, духовне збагачення новодністровців через пізнання культур інших народів.

Новодністровська міська рада головним аплікантом (подавачем) виступає лише в першому проекті, два інші представлятиме Ґельницький уряд. Результатів можна очікувати впродовж двох наступних місяців. Як для новодністровських фахівців, так і для словацький партнерів, це буде перший досвід участі у програмі Євросоюзу. Та попри все, хочеться сподіватися, що він виявиться вдалим.

На такі очікування надихають цілком реальні справи і рішення. Як, наприклад, нещодавно увінчалося успіхом наше подання щодо встановлення нового футбольного поля зі штучним покриттям. Як результат ‑ наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №287 від 01.11.2017р., відповідно до якого такий спортивний майданчик для міні-футболу буде споруджено на території Новодністровської міської гімназії.

Отож, далі неодмінно буде.