Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС присвячується…


14 грудня Україна вшановувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відповідний указ був підписаний Президентом у 2006 році – 20 років після того, як в газеті «Правда» було повідомлено про закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

До цієї пам’ятної дати в актовій залі ЗОШ ІІ – ІІІ ступенів відбулася тематична зустріч «Чорнобилем помічені живем», в ході якої організатори заходу пригадали про надзвичайний подвиг людей різних професій, які ціною власного здоров’я, а іноді й життя, зупиняли розповсюдження радіаційної небезпеки. Їх згадували поіменно. Пам’ять тих, кого вже немає, ведуча заходу директор міського музею Галина Разгонюк попросила вшанувати хвилиною мовчання. Спогади про ті часи відновили кадри документального фільму та враження очевидців.

Своїми думками з приводу обговорюваної тами поділився заступник міського голови Микола Козак, який щиро подякував людям, що ліквідовували аварію на ЧАЕС. Раїса Сплавник, голова міської громадської організації «Спілка чорнобильців» назвала ліквідаторів героями і патріотами та подякувала людям, які надають підтримку їхній громадській організації.

Також за круглим столом в міському музеї обговорювались проблеми, з якими сьогодні стикаються ті, хто має статус «чорнобилець».