Звіт міського голови Анатолія Болдашева за результатами роботи Новодністровської міської ради у 2017 році


Діяльність Новодністровської міської ради впродовж 2017 року була націлена на виконання вимог чинного законодавства у різних сферах життєдіяльності міста Новодністровськ у межах наділених органу місцевого самоврядування повноважень. Сьогодні можу констатувати, що дані повноваження нами реалізовані в повній мірі, адже протягом року в нормальному режимі працювали освітні заклади, міська лікарня забезпечувала надання медичних послуг, закладами культури проведено цілий ряд заходів, комунальні підприємства, попри всі негаразди, вчасно і якісно надавали життєво необхідні послуги населенню. Хочу відзначити, що нам вдалося уникнути фінансової кризи, яка спостерігалась наприкінці року в багатьох регіонах України, і що працівники бюджетних установ міста Новодністровськ стабільно і в повному обсязі отримували заробітну плату. Більше того, вже другий бюджетний рік нам вдається закінчувати преміюванням всіх наших працівників; цьогоріч новорічним подарунком для кожного «бюджетника», включаючи техперсонал, стало 50% посадових окладів.

Досягти цього нам вдалося завдяки грамотному плануванню та виконанню міського бюджету. Так за результатами 11 місяців до міської казни надійшло 35 692тис.грн. Але за рахунок перевиконання бюджет міста було збільшено на 4 893,4тис.грн. Перевиконання відбулося за такими статтями доходів, як ПДФО, земельний податок, єдиний податок, плата за розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках в банках (цієї плати ми отримали 1 152,4тис.грн.). Також для зменшення диспропорції бюджету були використані вільні залишки коштів загального фонду в сумі 4 432,6 тис.грн.‑ в основному на оплату праці працівників бюджетної сфери.

Вагомий внесок у фінансову стабільність міста, покращення і розбудову його інфраструктури надійшов від ПрАТ “Укргідроенерго”.У 2017 році з коштів, що йдуть у місто по Титулу будови Дністровської ГАЕС, було використано 18,5млн.грн., 12млн. з яких були направлені, згідно рішень міської ради, на будівництво та реконструкцію об’єктів житлового фонду і бюджетних установ м.Новодністровськ. Так на сьогоднішній день можу стверджувати, що в місті вже виконано, або ще проводяться роботи, на фінансування яких впродовж багатьох років не вистачало коштів. Наприклад, остаточно вирішена проблема протікання дахів на житлових будинках. Реконструйовано 17 покрівель. На це було витрачено 5,4млн.грн. За 1,35млн.грн. проведено перший етап реконструкції фасаду та покрівлі на будинку №1 м-ну “Лісовий”. Закуплено та змонтовано нові ліфти в будинках №1Г та В, на черзі – №1Б. Це покращення для мешканців колишніх гуртожитків обійшлося в 1,75млн.грн.

Підтримуючи курс держави на енергоефективність, у місті розпочато і продовжується технічне переоснащення систем опалення бюджетних установ міста із встановленням вузлів електроіндукційного нагріву. Одна така установка змонтована для потреб музичної школи, за виконання цих робіт сплачено 1,290млн.грн. Для забезпечення безперебійного електропостачання до встановленого обладнання за 814тис.грн. було проведено нову мережу до споруди музичної школи. Електроіндукційні котли також встановлюватимуться для потреб лікарні та дошкільних навчальних закладів «Радість» і «Теремок», для чого було замовлено та виготовлено проектну документацію на суму 628тис.грн. Також за 314тис.грн. проведено капітальний ремонт та гідрохімічне очищення систем опалення бюджетних установ, що забезпечує ефективнішу тепловіддачу носія.

За кошти ПрАТ “Укргідроенерго” у місті також продовжується реконструкція мереж водопостачання та водовідведення. В лікарні ці роботи виконані на 247тис.грн., в двох закладах освіти ‑ на 475тис.грн., в п’ятьох житлових будинках – на 700тис.грн. Капітальний ремонт та гідродинамічне очищення ділянок дощової каналізації обійшлося в 895тис.грн. Ще 1 760тис.грн. використано на реконструкцію мереж електропостачання в трьох закладах – лікарні, ЗНЗ ІІ – ІІІст. та ДНЗ “Ромашка”.

На проведення реконструкції частини приміщення в будинку №1В, де розташувався новостворений відділ Пенсійного фонду України, було виділено 471тис.грн., на аналогічні роботи в адміністративних приміщеннях міської ради, придбання устаткування, меблів та систем – 450тис.грн.

З цієї ж статті доходів у 2017 році було також придбано спеціалізований транспорт: автомобіль санітарно-транспортний для Новодністровської міської лікарні вартістю 987тис.грн. та трактор МТЗ 82,1 (з додатковим устаткування) для КП «Новодністровський житловик» вартістю 697тис.грн. Закупівля проводилась шляхом відкритих торгів. Пройшовши досить непрості і довготривалі тендерні процедури, ми зекономили 43тис.грн. бюджетних коштів.

Взагалі, варто відзначити, що Новодністровська міська рада впевнено йде шляхом реформи у сфері державних закупівель і всі розпорядники бюджетних коштів здійснюють придбання товарів, робіт і послуг через електронні майданчики у системі електронних державних закупівель ProZorro. Протягом 9 місяців 2017 року до закупівель залучено 60 суб’єктів господарювання міста.

Приємно також відзначити, що останнім часом нам вдалося покращити соціально-економічні показники. Згідно рейтингу, складеного Чернівецькою обласною державною адміністрацією, за 9 місяців 2017 року м.Новодністровськ посідає загальне 6 місце в області з 12-ти за оцінкою «соціально-економічний розвиток» (минулорічний показник – 7 місце). За показником «економічна ефективність» вже другий рік поспіль ми впевнено посідаємо друге місце.

Важливу роль у цьому відіграла наша робота у напрямку створення індустріального парку «Новодністровськ». Лише на початку року, в січні, ми зареєстрували його у державному реєстрі, всередині року провели конкурс на визначення управляючої компанії ІП, а вже на сьогоднішній день можна казати, що споруди недобудованої панчішно-шкарпеткової фабрики, які розташовані на території, що увійшла до індустріального парку, реалізовані. За них плануємо отримати уже в січні 2018 року 1,775млн.грн. Про використання земельних ділянок під цими спорудами домовлятимемось з управляючою компанією ІП уже в наступному році. Головне, що нам вдалося не лише знайти застосування напівзруйнованим будівлям, але й отримати надію на відкриття нових робочих місць, яких так бракує в Новодністровську.

Для приведення нормативних актів міської ради у відповідність до чинного законодавства, розроблено і винесено на затвердження міської ради рішення від 26.01.2017 р. №20 «Про внесення змін до місцевих податків та зборів». Прийняття даних змін забезпечило збільшення надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 210тис.грн.

Також з метою наповнення міського бюджету та ефективного використання комунального майна було підготовлено для викупу ще одну частину приміщення панчішно-шкарпеткової фабрики, яка наразі перебуває в оренді ТОВ «Капітал». Визначено оцінку цього майна – 328тис.грн. Вказані споруди були внесені до Переліку об’єктів, що підлягають приватизації, який був погоджений на засіданні комісії по відбору покупців комунального майна та винесений на затвердження сесії міської ради в січні 2017р. З метою підготовки до приватизації цих об’єктів було виготовлено необхідну технічну документацію. Із вказаного Переліку протягом року було продано шляхом конкурсу два приміщення загальною площею 198,9м.кв., що поповнило міський бюджет на 397тис.грн.

Реалізовуючи одні довгобуди, ми разом з тим, отримуємо у власність інші. Мова йде про недобудовані житлові будинки №19б та 19в, які розташовані в м-ні «Лісовий», та готелю на 52 місця в м-ні «Юність». В результаті проведеної роботи у 2017 році ці об’єкти були передані у власність територіальної громади м.Новодністровськ. Наразі триває пошук інвестора, який вдихнув би в них нове життя. Також зовсім недавно було прийнято рішення про повернення у місто спортивного комплексу, наразі ведуться підготовчі роботи щодо створення спільної комісії та підготовки акту приймання-передачі. Таке рішення викликане тим, що, перебуваючи у власності територіальних громад області, спортивний комплекс не в повній мірі виконував свої функції, зокрема через відсутність в будівлі опалення, а міська рада не мала можливості впливати на процес. Також немаловажною для містян вважаю розпочату нами роботу щодо прийняття у комунальну власність доріг, адже на балансі міської ради їх де-юре немає, отож і вкладати кошти у цю важливу інфраструктурну складову ми ще не можемо, відповідно не можемо і претендувати на кошти держбюджету для ремонтів цих доріг. Згідно з попередніми перемовинами з Міністерством енергетики та вугільної промисловості, в листопаді Новодністровською міською радою було прийнято рішення про надання згоди на прийняття в комунальну власність вісьмох автодорожніх об’єктів.

З метою упорядкування комунального майна, що розташоване на міському ринку, було прийнято рішення про передачу його в оперативне управління міської ради. Це дало змогу виготовити технічну документацію на комплекс будівель та споруд міського ринку, провести оцінку для взяття їх на баланс міської ради. Дані об’єкти включені до переліку вільних приміщень для передачі в оренду, наразі вивчається попит. Завершення даної процедури дасть можливість щомісячно поповнювати міський бюджет новими надходженнями.

Наразі міський ринок перебуває в обслуговуванні КП «Новодністровський житловик», що збільшує доходи комунальників. Так за 11 місяців поточного року комунальне підприємство отримало з ринку доходу (виручки) на суму 767,5тис.грн. з ПДВ, з них сума чистого прибутку становить 244,4тис.грн., що більш як вдвоє більше, ніж за аналогічний період попереднього року (у 2016 році чистий прибуток з ринку склав 112,5тис.грн.). З міського бюджету у 2017 році КП «Новодністровський житловик» отримало додаткових надходжень на загальну суму 1 745тис.грн., в тому числі: на благоустрій ‑ 1 100тис.грн., на проведення експертизи ліфтів ‑ 95тис.грн. та на покриття різниці між розмірами тарифів на послуги підприємства, що затверджувалися рішенням виконавчого комітету, та розмірами економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво – 550тис.грн. Також за згодою виконавчого комітету міської ради КП «Новодністровський житловик» передає в оренду комунальне майно, що належить територіальній громаді м.Новодністровськ. Завдяки цьому за 11 місяців поточного року воно отримало додаткових надходжень на суму 275,3тис.грн. з ПДВ. Така фінансова підтримка мала б призвести до стабільної фінансово-господарської діяльності комунального підприємства але, на жаль, там і надалі залишається ряд невирішених проблем. За підсумками 9-ти місяців 2017 року КП «Новодністровський житловик» отримало збитки у розмірі 1 288тис.грн., що на 970тис.грн. більше, як за аналогічний період 2016 року (378,4тис.грн.)

ДКП «Управління «Тепловодоканал» за 9 місяців 2017 року є прибутковим, прибуток склав 245,5тис.грн. Протягом 11-ти місяців цього року це підприємство також додатково одержало 101,4 тис.грн від передачі в оренду комунального майна. За кошти міського бюджету була виготовлена документація для ДКП «Управління Тепловодоканал» на реконструкцію електричних мереж до об’єктів водопостачання на суму 31,3тис.грн. та проведено ремонт резервної лінії електропостачання на суму 74тис.грн. А завдяки отриманню «Управлінням «Тепловодоканал» з державного бюджету різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення, що надавались населенню, підприємство погасило кредиторську заборгованість за спожитий у попередні опалювальні сезони газ на суму 1 425тис.грн. Крім того, враховуючи звернення адміністрації УТВК, рішенням міської ради підприємство було звільнено від сплати частини прибутку (доходу) у 2017 році, таке ж рішення прийнято на 2018 рік. Також задля забезпечення беззбиткової діяльності комунального підприємства впродовж року виконком міської ради двічі приймав рішення щодо коригування тарифів на теплову енергію, яка виробляється ДКП «Управління «Тепловодоканал».

В загальному діяльність усіх комунальних підприємств перебуває у постійному полі зору міської ради, самими підприємствами складаються фінансові плани, згідно яких проводиться аналіз їхньої фінансово-господарської діяльності.

Головне завдання відділу земельних ресурсів та екології полягає в тому, щоб за допомогою правових норм, фінансово-економічних важелів забезпечити проведення робіт із землеустрою, створити автоматизований банк даних власників землі і землекористувачів, напрямки і структуру використання земельних ресурсів, підвищити відповідальність усіх суб’єктів господарювання за раціональне використання земель та своєчасність платежів.

Найбільш масштабною вважаю роботу із розподілу земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), яка була розпочата ще у минулому році. Наразі 134 ділянки розподілено між громадянами пільгових категорій – учасниками АТО, учасниками бойових дій, ветеранами війни, чорнобильцями, дітьми війни тощо. Чотири ділянки залишено у резерві – виключно для учасників бойових в зоні АТО.

Завдяки цим землям нам також вдалося вирішити надзвичайно болючу і довготривалу проблему розширення міського кладовища ‑ шляхом їх обміну із землевласниками ділянок, де вже облаштовується новий цвинтар. Наразі за кошти міського бюджету виготовляється технічна документація із землеустрою (загальна сума 45тис.грн., згідно затвердженої міською радою «Програми розвитку земельних відносин на території Новодністровської міської ради на 2016-2018 роки»). Ще 18 тисяч гривень використано на виготовлення технічної документації щодо інвентаризації земельних ділянок на промисловій зоні, а саме під старою котельнею та очисними спорудами, що дасть нам змогу пропонувати їх як об’єкти для інвестування або реалізації. Крім того, укладено договори на розробку технічної документації щодо інвентаризації земельних ділянок для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків та під будівництво адміністративного центру на суму 48,5тис.грн. Таким чином на виконання Програми розвитку земельних відносин на території Новодністровської міської ради на 2016-2018 роки у поточному році було використано 111,5тис.грн. коштів міського бюджету.

Разом з тим систематично триває робота, націлена на врегулювання земельних відносин з фізичними та юридичними особами, що розташовуються в межах міста Новодністровськ. На сьогоднішній день укладено 124 договори оренди землі, в тому числі 9 договорів на право користування земельними ділянками. Планова цифра надходження плати за землю за 12 місяців 2017 року становить 3 850тис.грн. Фактично за 11 місяців 2017 року надійшло 4 512,6тис.грн. Отже, перевиконання станом на перше грудня 2017р становить 662,6тис.грн.

Неоднозначно було сприйняте громадою міста рішення про розміщення тимчасових споруд на території міста. Його прийняття було продиктоване необхідністю дати можливість розвиватися малому та середньому бізнесу. Схему розташування споруд розробляли фахівці Харківського «Укрміськбудпроекту», затвердження схеми відбулося з дотриманням усіх передбачених чинним законодавством процедур. Але на даний час це рішення ще не у всіх містян знайшло підтримку.

Також хочу повідомити, що в місті розпочинається масштабна програма з житлового будівництва. Мова йде про спорудження мікрорайону таунхгаузів. Умови будівництва та взаємостосунки між забудовником, вкладником і землевласником уже двічі обговорювались на зустрічах із ймовірним забудовником. Думаю, що такі зустрічі ще будуть і в майбутньому.

Перспективними вважаю і прийняті міською радою рішення «Про затвердження детального плану території частини території мікрорайону «Дністер» м.Новодністровськ» (ІІ-га черга індустріального парку), «Про затвердження проектів розподілу територій мікрорайонів «Діброва» та «Сонячний» для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови міста Новодністровськ Чернівецької області», «Про затвердження детального плану території лісопаркової зони м.Новодністровськ», «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Новодністровськ (у новій редакції)». Ці нормативні документи покликані забезпечити розвиток міста.

Як і взятий нами курс на розвиток міжнародних відносин. У 2017 році ми зуміли укласти дві угоди про співпрацю між містами-побратимами. Першу ‑ з Ґельницею (Словаччина) ‑ у квітні і вона стала подією для міста, адже була першою в історії Новодністровська. Другий договір підписаний з містом Беч (Польща) у жовтні. На черзі – Чехія і Німеччина, потім – Румунія і Угорщина. Укладення цих договорів не є самоціллю. Головне – вийти на міжнародний рівень, адже угоди про партнерство відкривають нам можливість участі у програмах транскордонного співробітництва, що розгортаються країнами ЄС. Впродовж року нашими експертами було подано ряд проектних пропозицій. Наприклад, по лінії охорони здоров’я: «Створення міжнародної науково-практичної енергетичної платформи «Energy Camp», «Покращення медичної в м.Новодністровськ Чернівецької області», по лінії туризму «Міжнародний туристичний кластер «Дністер», економічній – «Індустріальний парк «Новодністровськ» – точка економічного зростання трьох регіонів». З вересня проводиться робота з підготовки проектів міжнародної технічної допомоги на конкурси Європейського Союзу для країн Східного партнерства та транскордонного співробітництва. Наприкінці року підготовлено та подано до розгляду конкурсних комісій три проекти спільно з містами побратимами з Польщі та Словаччинни.

Під час останньої офіційної зустрічі на конференції, що була організована в м.Беч, складено перспективний план доступних для нас програм, участь у яких братимуть усі сторони співдружності. Суми проектів становлять від 50 тисяч до трьох мільйонів євро. За визначеними умовами, учасники проектів повинні підтверджувати наявність коштів для співфінансування, розміри його в кожному окремому випадку різні. В січні-лютому 2018 року планується подача 5-ох проектів на міжнародні конкурси в сферах культури, освіти та міського розвитку.

Звісно, участь у міжнародних програмах і конкурсах (як і в усіх інших) не гарантує неодмінної перемоги, але вважаю, що нам потрібно рухатись у цьому напрямку і успіх буде. Як от, наприклад, нещодавно взявши участь у програмі Мінрегіонбуду «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Чесно кажучи, ми не дуже сподівалися на позитивне рішення конкурсної комісії, а виявилось, що Новодністровськ таки включений до програми і на рахунок міської Новодністровської ради уже надійшла частка співфінансування держбюджету – 749,5тис.грн. Навесні розпочнемо будівництво.

Також з метою налагодження міжнародної співпраці у жовтні 2017 року відбувся масштабний за мірками нашого міста захід «Дні Словаччини у Новодністровську», провідною програмою якого було визначено міжнародну конференцію за участю представників Генерального консульства Словацької Республіки в м.Ужгород, особисто мера м.Ґельниця Душана Томашко та радника мера міста Беч Ренати Голебіовської, уповноваженого заступник мера м.Кошице з розвитку співпраці з Україною Едуарда Бураша та інших високих гостей. В ході конференції були підписані чотиристоронній договір між Таврійським національним університетом ім.В.І.Вернадського, Всеукраїнським громадським об’єднанням «Клуб мерів», Новодністровською міською радою та ТОВ «Елекон-ЛТД». Предметом договору визначено взаємодію та співпрацю в інформаційній, освітній, науковій та виробничій діяльності з метою забезпечення сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць і держави. Також було підписано договір про співробітництво між Новодністровською міською радою та громадською організацією «Єврорегіон «Дністер», яким передбачається спільна діяльність, спрямована на активізацію міжнародної співпраці, взаємоінформування щодо програм технічної підтримки, впровадження інноваційного досвіду кращих іноземних практик задля забезпечення розвитку громад. Продовженням знайомства гостей із містом та святом для новодністровців стали «Гуляння на Бродвеї», які пройшли в рамках «Днів Словаччини у Новодністровську». Гадаю, що ця частина програми запам’ятається позитивними емоціями багатьом її учасникам.

Ще одну приємну новину отримали саме напередодні Нового року ‑ про те, що Новодністровська міська рада офіційно приєдналася до Угоди мерів. Це ‑ провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, що беруть на себе зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Координатори Угоди забезпечують стратегічне керівництво, фінансову та технічну підтримку муніципалітетам, які підписують Угоду мерів.

Значний обсяг роботи виконувався впродовж 2017 року юридичним відділом міської ради. На виконанні у відділі перебувало більш як 230 документів вхідної кореспонденції та близько 200 вихідної, розроблено та зареєстровано більш як 300 договорів. Крім того, спільно з юристами, які працюють за цивільно-правовими угодами, спеціалісти відділу брали участь у судових засіданнях за майже 40 справами. Зокрема, наприклад, Господарським судом Чернівецької області було задоволено три позови Новодністровської міської ради до ТОВ «Енергопром» і стягнуто з цього підприємства, в цілому, більш як півмільйона гривень (562тис.) заборгованості з орендної плати за землю. Спеціалістами відділу також була підготовлена і подана до суду заява про розстрочення податкової заборгованості КП «Новодністровський житловик» в сумі 516тис.грн. Згідно рішення Чернівецького окружного адміністративного суду, ця сума має виплачуватись впродовж 2018 року.

Успішно працювали впродовж 2017 року заклади освіти міста. За загальним рейтингом результатів участі випускників закладів нового типу під час складання ЗНО-2017 Новодністровська гімназія посіла 9 місце в області серед 38 закладів. Загальний рейтинг результатів участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів під час зовнішнього незалежного оцінювання приніс місту почесне друге місце в області. Високий рівень інтелектуальної обдарованості засвідчили також учасники міського, обласного та державного рівнів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. На ІІІ (обласному) етапі честь міста Новодністровська захищав 31 учень ЗНЗ і ними здобуто 16 перемог. Таким чином освіта Новодністровська за кількістю переможців обійшла чотири райони області (варто враховувати кількість в них дітей і закладів!). Під умілим керівництвом вчителів наші діти досягають успіхів у творчості та креативності. Так учні Новодністровської гімназії та ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, взявши участь у Всеукраїнському освітньому проекті «Відкривай Україну», на обласному етапі вибороли, відповідно, ІІ та І місця. Команда «Гарячі серця» (ЗОШ ІІ-ІІІст.) представляла нашу область на державному рівні у м.Київ, де стала переможцем та нагороджена закордонною поїздкою на стажування.

На покращення матеріально-технічної бази закладів освіти у 2017 році із обласного бюджету надійшло 70тис.грн., за які було придбано комплект меблів та мультимедійний проектор для кабінету хімії Новодністровської гімназії. За кошти міського бюджету придбано комплект комп’ютерного обладнання для кабінету інформатики гімназії на суму 125тис.грн. та мультимедійний проектор у комплекті на суму 23,3тис.грн. Для ЗОШ І ступеня, а саме для класу «Інтелект України» було придбано телевізор вартістю 12,4тис.грн. Відповідно до перспективного плану заходів щодо підготовки закладів освіти міста до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2017\2018рр., кошторисом відділу гуманітарної політики були передбачені ремонтні роботи на суму 130 551грн, фактично використано 195 991грн.

У полі зору відділу гуманітарної політики постійно перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. У 2017 році на придбання для них шкільної та спортивної форми відділом гуманітарної політики з бюджетних коштів виділено 15тис.грн. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти-інваліди забезпечуються в навчальних закладах безкоштовним харчуванням. Також влітку 2017 року з міського бюджету було виділено 198тис.грн на оздоровлення та відпочинок 60-ти дітей пільгових категорій.

Дітьми цих особливих категорій опікується також служба у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради. Ними систематично проводяться обстеження умов проживання дітей, у разі необхідності надається не лише супровід, а й реальна допомога.

Але основні соціальні виплати надходять містянам від управління праці та соціального захисту населення. В основному це державна матеріальна допомога, пільги та субсидії призначені громадянам соціально вразливих категорій. З міського бюджету пільги на житлово-комунальні послуги, що виробляються комунальними підприємствами міста, надавались особам, реабілітованим за ст.3, почесним донорам України, учасникам АТО. Також за рахунок міської комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» матеріальну допомогу отримали 694 мешканці міста на загальну суму 547,6 тис.грн. Допомога надавалась на лікування, поховання, до урочистих та пам’ятних дат. Учасникам бойовий дій з числа учасників АТО було виплачено в 2017 році допомогу на суму 188тис.грн.

Для отримання мешканцями міста соціальних послуг в Територіальному центрі соціального обслуговування м.Новодністровськ видано 48 направлень, 1 дитина з особливими потребами направлена до відділення соціальної реабілітації терцентру, 2 дітей направлено до Буковинського реабілітаційного центру «Особлива дитина» та 1 – на профнавчання до Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля».

Ну і як вагоме досягнення мушу відзначити факт відкриття у нашому Новодністровську відділу Пенсійного фонду України. Цього дуже хотіло і довго чекало наше старше покоління, люди, котрі першими приїхали на спорудження ГЕС і міста і котрі справді заслужили на нашу повагу. Сьогодні їм, щоб вирішити пенсійні справи, не треба їхати в райцентр. За співпрацю в цьому напрямку вдячний обласному керівництву Пенсійного фонду, яке допомогло нам реалізувати мрію наших людей.

Вдячний за ентузіазм та творче горіння і нашим аматорам сцени, без яких не обходиться жоден масовий захід. У 2017 році театральний колектив «Барвінок» та хор «Калина» підтвердили звання «Народний», довівши, що вони не просто аматори. Народний хор «Калина» та оркестр народних інструментів «Бесарабська кварта» гідно представили Новодністровськ і на міжнародній сцені, взявши участь у Днях України в Кошице. Відзначився і хор вихованців музичної школи, зайнявши серед 32-учасників ІІ місце в обласному огляді хорових колективів. Маємо призові місця на міжнародному рівні і в сольному виконанні окремих вихованців музичної школи (Худиківська Ольга в конкурсі «Подільський водограй», викладач Раїса Ридванська).

В нашому місті масові заходи приурочуються фактично до всіх урочистих дат, державних свят та міських подій. Прикро лише, що новодністровці не дуже активно долучаються до цих заходів і часто навіть розважальні заходи проходять у напівпорожніх залах. Але варто відмітити, що Дністер-Фест та Дні Словаччини у Новодністровську, які проходили в новому форматі сподобались і мешканцям міста і жителям навколишніх населених пунктів, адже участь у них взяло дуже велика кількість людей.

Міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» протягом 2017 року провів майже 30 спортивно-масових заходів різного рівня, в яких взяли участь більше 1700 спортсменів. Це заходи, приурочені до Дня Незалежності України, Дня фізичної культури та спорту, Олімпійського дня. В рамках «Днів Словаччини у Новодністровську» був започаткований новий вид спорту – петанк. Для організації навчань та проведення турніру була запрошена Федерація петанку України, президент якої проводив майстер-клас. Ще одним відкриттям 2017 року у сфері спорту стало започаткування секції веслування на човнах «Дракон», обласна федерація з цього виду спорту була створена саме на базі Новодністровська. В липні збірна Чернівецької області взяла участь у Чемпіонаті України з веслування на човнах «Дракон». Новодністровські спортсмени також успішно виступали на виїзних районних та обласних змаганнях. Найуспішніші – секція настільного тенісу, футболу, шахів, волейболу.

У 2017 році ми виокремили в окремий підрозділ відділ молоді і спорту. Результати цього рішення можемо спостерігати в значному пожвавленні спортивного руху в місті, зокрема футболу. Лише в жовтні – грудні відбулися відкритий турнір з футзалу «Кубок мера» за участі 8 команд з різних регіонів України; відкритий турнір з футзалу серед ветеранів 35+ «Пам’яті Ігоря Ібрагімова»; і вже 23-24 грудня відбулися традиційні масштабні змагання, які в цьому році набули міжнародного статусу, – турнір з футзалу «Кубок Енергетика ‑ 2017», в якому взяли участь 10 команд з Чернівецької, Хмельницької, Вінницької областей та Республіки Молдова. Прикметно також, що вперше за багато років Новодністровськ взяв участь у Чемпіонаті України з футзалу (ІІ ліга), вибіркові матчі якого зараз ще тривають. І також вперше за останні роки команда ДЮСШ взяла участь у Чемпіонаті України з футзалу серед юнацьких команд 2005-2007 р.н. А оскільки з початку 2018 року спортивний комплекс буде на утриманні територіальної громади м.Новодністровськ, то сподіваюсь, що спорт розвиватиметься в нашому місті ще активніше.

Усі згадані події і факти – далеко не повний перелік досягнень, з якими 2017 рік увійде в історію. Йдеться лише про найбільш визначальні наші здобутки. І дуже хочеться сподіватися, що в наступному році вони примножаться завдяки нашій спільній натхненній праці на благо Новодністровська.