СОКИРЯНСЬКА ОБ’ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ повідомляє:


З початку року стартувала кампанія декларування – 2018

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2017 року.

За вибором платника податків податкові декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання.

Якщо Декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний термін.

Відповідно до пункту 179.10 статті 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право звернутися до відповідного контролюючого органу з проханням надати консультативну допомогу з питань щодо заповнення його річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно (п.179.9 ст. 179 ПКУ).

 

Обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:

 

доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування;

 

доходи від особи, яка не є податковим агентом, в тому числі:

– від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна;

– продажу (обміну) власного майна;

– продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;

 

спадщину (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

 

інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами;

 

іноземні доходи.

 

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2018 року.

 

Граничні строки подання Декларації:

– для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання Декларації за 2017 рік – 30.04.2018;

– для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018.

Нагадуємо, що платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, можуть подати податкову декларацію упродовж всього 2018 року.

 

Головний державний ревізор – інспектор

з питань податків і зборів з фізичних осіб

Сокирянської ОДПІ А.М. Скакун

 

 

Хто не сплачує ЄСВ

Законом України від 03.10.17 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема, встановлено, що особи, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 Закону про ЄСВ, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони:

  • отримують пенсію за віком;
  • є особами з інвалідністю,
  • досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначена норма набрала чинності з 1 січня 1018 року. Отже, з 1 січня 2018 року фізичні особи — підприємці, які досягли віку 60 років та мають страховий стаж, а саме, з 01.01.18 по 31.12.18 — не менше 25 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії) звільняються від сплати єдиного внеску за себе.

 

Головний державний ревізор – інспектор

з питань податків і зборів з фізичних осіб

Сокирянської ОДПІ А.М. Скакун