Міська лікарня в процесі реформування. Вивчається попит на послуги сімейних лікарів (video)


Реалізація медичної реформи в місті Новодністровськ, враховуючи його особливості, – надзвичайно болюче питання. З цього приводу висловлюються чимало думок і суджень. Всі вони, звісно, мають право на те, щоб бути. Але інформація з перших уст таки найбільш авторитетна. Тому про те, що наразі відбувається в стінах міської лікарні і чого очікувати найближчим часом, розповідає головний лікар Тетяна Щаслива.

‑ Всім, мабуть, уже відомо про те, що 10 січня цього року Новодністровська міська рада ухвалила рішення про створення некомерційного комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ПМСД), до складу якого увійшла також і амбулаторія загальної практики м.Новодністровськ. Це був перший крок у напрямку реалізації медичної реформи, який дав нам можливість займатися юридично-правовими питаннями. Ми вже подали документи на реєстрацію новоствореного підприємства в Державному реєстрі. Потім реєструватимемо його у різних фондах. Та це лише початок. В подальшому нас чекає велика робота з отримання ліцензії на медичну практику саме цього закладу. Адже не секрет, що наш Центр ПМСД нетиповий.

Але ж нетипове у нас і місто. Незважаючи на те, що воно має статус обласного підпорядкування, розраховувати на заклад вторинного рівня нам не доводиться. Хоча є відповідна структура ‑ штат вузькопрофільних спеціалістів, які надають допомогу не лише новодністровцям, а й мешканцям навколишніх населених пунктів; ефективність їхніх послуг підвищують клініко-біохімічна лабораторія, рентген-служба, кабінет функціональної діагностики, УЗД, кабінети фізіотерапевтичного відділення. Всі ці служби вкрай необхідно зберегти для наших людей. Адже в нашому закладі обслуговуються не лише пенсіонери, які будували ГЕС і місто, а й фахівці діючих станцій та інших виробничих підприємств, працівники бюджетних закладів, вихованці навчальних закладів. Усім їм потрібні не лише консультації вузьких спеціалістів, а й періодичні профілактичні огляди, огляди при прийнятті на роботу тощо. Втративши наявний сьогодні потенціал нашого закладу, ми змусимо усіх цих людей за найменшою послугою їздити до сусіднього, а найближчий ‑ за 20 кілометрів! Саме тому на сесію було запропоноване рішення про утворення Центру ПМСД, в структурі якого була б амбулаторія загальної практики, фінансування якої здійснюватиметься за кошти міського бюджету. І наше завдання отримати акредитацію на функціонування саме такого закладу.

Ще один аспект, про який мають знати новодністровці, – підписання декларацій. Перш за все, хочу наголосити, що прописка в даному процесі не має жодного значення; тобто людина, яка проживає в Ломачинцях, в Розкопинцях, чи навіть у Сокирянах або в Барнашівці має право звертатися до будь-кого з наших спеціалістів ‑ відмови не буде. Офіційно все розпочнеться з 1 квітня, коли будуть оприлюднені форми декларацій; їх, до речі, будуть заповнювати і пацієнти, і лікарі, даючи таким чином взаємну згоду на співпрацю. Усвідомлюючи, що процедура заповнення декларацій може виявитися не лише довготривалою, але й проблемною з точки зору технічного виконання, ми вирішили перестрахуватися і вже розпочали її, щоправда в ручному режимі. Тобто чотири сімейні лікарі, педіатр та терапевт загальної практики, які працюватимуть безпосередньо в Центрі ПМСД, записують в окремі зошити пацієнтів, що мають бажання підписати з ними декларації. З юридичної точки зору це нічого не значить, але таким чином ми хоча б приблизно визначимось із кількістю пацієнтів, на які зможе розраховувати Центр. Розуміється, що кожен заклад прагне організувати якомога більші потоки пацієнтів, щоб отримати від Національної служби здоров’я більше коштів, що, у свою чергу, має підвищити якість послуг. Звісно, тут багато залежить також і від самих медпрацівників, адже якщо людина бачить, що до нього гарно ставляться і добре лікують, то вона буде зацікавлена укласти контракт саме із цим лікарем. Хочу наголосити, що підписана декларація не є сталою величиною. В житті і пацієнтів, і лікарів постійно відбуваються зміни, тож за необхідності декларації будуть перепідписуватися. Також будемо відпрацьовувати механізми взаємозаміни між лікарями, адже вони живі люди, які теж іноді хворіють, ходять у відпустки тощо. А ще хочу повідомити, що ми розпочали роботу із влаштування приміщень для Ценру ПМСД. Це буде окреме крило нашої будівлі, куди підведено інтернет-мережу. У двох кімнатах вже зроблені ремонти (крім власних, залучалися також кошти наших спонсорів, за що їм велика дяка).

Знаю, що процес реформування медичної галузі викликає у багатьох побоювання, несприйняття та скепсис. Але зворотного шляху немає. Це як ремонт у власній квартирі – щоб отримати чистоту і затишок, треба витерпіти бруд та незручності. Так і тут. Щоб врешті отримати нормальну, головне прозору! сферу охорони здоров’я з відповідними послугами для пацієнтів і зарплатами для медиків, мусимо пройти цей шлях. Тому, розпочинаючи реформування нашого закладу, ми дуже сподіваємось на розуміння і підтримку новодністровців та мешканців навколишніх населених пунктів.