Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує:


ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ТОРГІВЛЮ АЛКОГОЛЬНИМИ НАПОЯМИ ТА ТЮТЮНОВИМИ ВИРОБАМИ В ГІРСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ ПОВИННА ЗАСТОСОВУВАТИ РРО

Нагадаємо, що 20 грудня 2017 року набрала чинності постанова КМУ від 18.12.2017 р. №984  якою внесено зміни до постанови КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно внесених змін, для суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, встановлено обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій, незалежно від території та типу населених пунктів де ведеться така торгівля.

Тобто, суб‘єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами з використанням КОРО та РК на території сіл і селищ міського типу, яким надано статус гірських населених пунктів необхідно зареєструвати, опломбувати у встановленому порядку та перевести у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, на загальних засадах відповідно до вимог ч. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

У зв’язку з обов’язковим застосуванням РРО, при торгівлі акцизними товарами, згідно з вимогами частини 33 статті 15 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями, необхідно внести зміни у видані ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Для цього необхідно до Головного управління або до Центру обслуговування платників за місцем провадження суб‘єктом господарювання торговельної діяльності подати заяву, на підставі якої протягом трьох робочих днів видається ліцензія, оформлена на новому бланку з урахуванням змін.

 

ПІДПРИЄМЦЯМ -“ЗАГАЛЬНОСИСТЕМНИКАМ” НЕОБХІДНО СПЛАТИТИ ЗА МИНУЛИЙ РІК НЕ МЕНШЕ 8448 ГРИВЕНЬ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

У зв’язку зі змінами, які відбулися у нарахуванні єдиного соцвнеску у 2017 році, платники (незалежно, чи здійснювали діяльність), повинні не пізніше 9 лютого поточного року подати звіт та сплатити єдиний внесок. Наголошують фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області та зазначають, приватним підприємцям, які застосовують загальну систему оподаткування, ЄСВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО.

Слід знати, що в 2017 році місячний мінімальний розмір страхового внеску становив 704 грн., а мінімальний річний розмір страхового внеску – 8448 грн. Тобто підприємцям -“загальносистемникам” необхідно сплатити за минулий рік не менше 8448 гривень єдиного внеску.

У фіскальній службі наголошують, несплачена сума стане податковим боргом та відбудеться нарахування 20% штрафної санкції (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). 


ЗАТВЕРДЖЕНО ТРИ УЗАГАЛЬНЮЮЧІ ПОДАТКОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу, що відповідно до пункту 52.6 статті 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій Наказом Мінфіну від 01.02.2018 № 77 затверджено три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб:

– стосовно визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування (щодо застосування положення підпункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2018 року); зокрема, консультація визначає, що для визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування, має використовуватись сукупна балансова вартість активів, знецінення яких визнається шляхом формування резерву відповідно до положень міжнародних стандартів фінансової звітності, незалежно від факту формування резерву за такими активами.

– стосовно визнання банками заборгованості безнадійною (щодо застосування положень підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що безнадійною заборгованістю для цілей оподаткування визнається списана заборгованість за фінансовим активом, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими доходами.

– стосовно списання банком кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку (щодо застосування положень підпункту «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що списання банком у бухгалтерському обліку кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку, не є прощенням боргу, та сума такої списаної банком заборгованості не включається до оподатковуваного доходу боржника для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Детальніше, на офіційному порталі Головного управління ДФС у Чернівецькій області за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/325943.html

 

МАЙЖЕ 187 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ СПЛАТИЛИ СТРАХУВАЛЬНИКИ БУКОВИНИ

За підсумками січня 2018 року роботодавці, фізичні осіби-підприємці та особи які проводять незалежну професійну діяльність Чернівеччини, перерахували 186,7 млн.грн. єдиного соціального внеску. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак, прогнозні показники виконано на 137,6 відсотки, що склало додаткових  51 млн грн. та на 53,7 млн грн. перевищено показник січня минулого року.

За словами посадовця, сума єдиного внеску нарахованого роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, склала 143,3 млн. грн., від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, надійшло майже 32,6 млн. грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців склав 10,5 млн. грн.

Також очільник фіскальної службі області нагадує, що підприємці-“загальносистемники”  повинні не пізніше 9 лютого поточного року подати звіт та сплатити не менше 8448 гривень єдиного соціального внеску. В разі несплати, сума стане податковим боргом та відбудеться нарахування 20% штрафної санкції (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). 

Ще керівник відомства наголошує, що стягнення боргів з ЄСВ покладено на органи державної виконавчої служби територіальних управлінь (відділів) юстиції, які мають право накладати арешт як на кошти боржників у банківських установах, так і на рухоме та нерухоме майно з забороною на його відчуження. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені єдиного соціального внеску не застосовується.

 

День відкритих дверей в Університеті державної фіскальної служби України

Університет державної фіскальної служби України 17 лютого 2018 року об 11.00 проводить День відкритих дверей. 

Зустріч та реєстрація гостей-учасників Дня відкритих дверей почнеться з 9.00 год. (корпус А)

Майбутні абітурієнти Університету матимуть можливість зустрітися з керівництвом Університету, відповідальним секретарем Приймальної комісії  та поставити питання й отримати роз’яснення щодо особливостей проведення вступної кампанії 2018 року.

Для бажаючих ознайомитися з навчальною базою Університету, будуть проведені екскурсії. Університет державної фіскальної служби України знаходиться за адресою: вул.Університетська, 31, м.Ірпінь, Київська