Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області інформує:

ПОДАТКОВІ МІЛІЦІОНЕРИ ВИЛУЧИЛИ 9 ТИСЯЧ ПАЧОК ЦИГАРОК

Сьогодні податкові міліціонери Головного управління ДФС у Чернівецькій області вилучили з незаконного обігу партію цигарок без марок акцизного податку встановленого зразка. Про це повідомляє – Перший заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області полковник податкової міліції Сергій Олексійович Гакман.

За його словами, на території КП МТК«Калинівський ринок» затримали особу яка перевозила на рикші  ящики з цигарками «АСТРА» та «АРМЕЙСКИЕ» з акцизними марками Республіки Молдова.

Всього вилучено 9 тис. пачок цигарок на суму понад 135 тис.грн. Цигарки планували продавати у роздріб на ринку.

Відносно особи-порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за Ст. 164-5 КУпАП.

ВІД ПОРУШНИКІВ ЗАКОНОДАВСТВА БЮДЖЕТ ДОДАТКОВО ОТРИМАВ ПОНАД 3,9 МЛН. ГРН. ПОДАТКІВ ТА ШТРАФІВ

Від початку року фахівцями податкового та митного аудиту проведено 33 планові та позапланові перевірки ризикових суб‘єктів господарювання регіону. В усіх випадках виявлено порушення податкового законодавства – про це повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан .

Посадовець зазначила, що за результатами проведених контрольно-перевірочних заходів донараховано узгоджених податкових зобов’язань на понад 2,7 млн. грн. та 4,3 млн. грн. узгоджено за актами перевірок минулих років після проходження процедури адміністративного або судового оскарження. Із донарахованих сум до бюджету уже надійшло 3,9 млн.грн.

Також у ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування з податку на прибуток на 2,9 млн.грн.

«Інакше кажучи – продовжує Наталія Василівна – усі викриті схеми ухилення від сплати податків вказують, що планові контрольно – перевірочні заходи фіскалів спрямовуються лише на ті підприємства, які свідомо не сплачують або сплачують не в повному обсязі платежі до бюджету, використовуючи схеми мінімізації або ухилення від оподаткування».

ЯК ОТРИМАТИ «ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД» ДЛЯ ДИТИНИ У ВІЦІ ДО 14 РОКІВ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області зазначають, згідно з п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу та п. 1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків. від 29.09.2017 р. №822 фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи — платника податків за формою № 1ДР (Облікова картка № 1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Пунктом 4 розділу VII Положення № 822 передбачено, що Облікові картки № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видано не українською мовою, необхідно подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію.

У разі виникнення необхідності у реєстрації в Державному реєстрі малолітніх осіб, які залишилися без піклування батьків та стосовно яких не прийнято рішення про встановлення опіки (піклування), документи на проведення реєстрації подаються представником органу опіки і піклування з документальним підтвердженням особи представника та його повноважень за наявності свідоцтва про народження.

Відповідно до п. 6 розділу ІІІ Положення   № 822 громадяни України документи для проведення реєстрації у Державному реєстрі подають до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, — до будь-якого контролюючого органу.

Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу Облікової картки № 1ДР.

У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Обліковій картці № 1ДР щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації (у разі неможливості виправлення недостовірних даних або помилок у встановлений строк) або продовжено строк реєстрації до 10 робочих днів.

За зверненням фізичної особи, її представника контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків), відповідно до порядку, визначеного Положенням № 822.

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника), протягом трьох робочих днів з дня звернення до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи та може бути продовжено до п’яти робочих днів у разі звернення до іншого контролюючого органу.

Статтею 21 Закону № 5492 визначено, що кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Відповідно до частини сьомої цієї статті до паспорта громадянина України вноситься інформація, зокрема, про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків.