Міжнародна співпраця Україна – Словаччина на рівні територіальних громад.


Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев взяв участь у прес-конференції, що відбулася в Посольстві Словацької Республіки в Україні. Основною темою зустрічі представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та медівників з главою дипломатичного представництва Юраєм Сівачеком було визначено організацію, проведення і роль Днів України в Кошице ‑ 2018 в поглибленні міжнародних зв’язків між Україною та Словаччиною. Цей захід проводитиметься наприкінці квітня уже вчетверте.

Головний організатор і ідейний натхненник Днів України в Кошице заступник мера м.Кошице зі співпраці з Україною Едуард Бураш повідомив, що цьогорічний захід буде приурочений до 25-річчя Словацької Республіки та, відповідно, 25-річчю укладенню дипломатичних стосунків між Україною та Словаччиною, а також 25-річчю підписання договору побратимства між Кошице і Ужгородом. Пан Бураш презентував програму Днів України в Кошице і відзначив, що окремо буде відзначатися день Карпатського регіону, який об’єднав п’ять країн – Словаччину, Румунію, Угорщину, Польщу і Україну. В рамках традиційного бізнес-форуму планується обговорення транскордонного потенціалу між Україною і Словаччиною на основі програм, які запроваджуються і рамках Норвезьких ініціатив та співпраці «Словаччина – Україна ‑ Румунія». Другий день форуму буде присвячений кібернетичній та енергетичній безпеці. Але основна увага на форумі приділятиметься спільним освітнім проектам. «В технічному університеті м.Кошице навчається вже більше 400 студентів з України, ‑ повідомив Едуард Бураш. – І це лише початок, адже вже є і розробляються ряд програм, які будуть розширювати цю співпрацю».

Про наміри налагодження партнерських відносин зі словацькими колегами повідомив ректор Таврійського національного університету, професор Володимир Казарін. З цим закладом Новодністровськ пов’язаний чотиристороннім договором про співпрацю, що був підписаний у жовтні 2017 року під час міжнародної конференції, яка пройшла в рамках днів Словаччини у Новодністровську. «Приклад Новодністровська спонукав нас перейти від планів до конкретних дій. В Кошице ми просуватимемо науково-освітні проекти, які забезпечували б не просто навчання наших студентів у європейських країнах, а й повертали б їх додому. Наразі також обговорюються перспективи науково-технічної співпраці з м.Новодністровськ, де, не виключено, може бути створена філія Таврійського університету, або інших переселенських вузів», ‑ сказав Володимир Казарін.

Важливість Днів України в Кошице, які поглиблюють дружні стосунки між державами та зміцнюють міжнародні зв’язки, відзначив і Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек. «Той факт, що започаткований в Кошице захід проходить щоразу успішніше, свідчить про його потрібність громадянам обох країн»,‑ сказав пан Посол. Він також особисто подякував міському голові Анатолію Болдашеву за ініціативу та успішне проведення днів Словаччини в Новодністровську.

«Участь у Днях України в Кошице дала нам можливість знайти не лише добрих друзів, а й офіційного партнера – місто Ґельниця ‑ для співпраці у галузях культури, освіти, спорту, економіки, туризму тощо, ‑ зазначив Анатолій Болдашев. – Завдяки тому, що ми на всіх доступних платформах розповідаємо про потенціал міста Новодністровськ, маємо помітні зрушення, зокрема, в організації індустріального парку та в міжнародних програмах, в яких беремо участь з нашими зарубіжними побратимами. Тож цю діяльність варто розвивати». Також Анатолій Іванович розповів про плани проведення Днів Словаччини в Новодністровську – 2018, які мають відбутися у вересні.