Робоча група: ДНЗ міста функціонують у штатному режимі


Відповідно до фінансових прогнозів, 2018 рік може стати виявитися скрутним. Зокрема і через те, що до бюджету м.Новодністровськ перестав надходити податок на доходи фізичних осіб від найбільшого платника ‑ філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», його з 1 січня 2018 року перенаправлено до районного бюджету.

У зв’язку з цим усі розпорядники бюджетних коштів отримали доручення розробити плани оптимізації витрат. Стратегія, представлена відділом гуманітарної політики, викликала в місті певний резонанс, зокрема в ДНЗ «Теремок». Батьки вихованців цього закладу, зокрема, подали в міську раду звернення щодо недопущення закриття дошкільної установи. 29 березня на черговій сесії Новодністровської міської ради, де були представники батьківського та педагогічного колективів ДНЗ «Теремок» міський голова Анатолій Болдашев запевнив присутніх, що жодних рішень про закриття закладу навіть не обговорюється. Разом з тим він доручив заступнику міського голови Миколі Козаку очолити робочу групу, яка б вивчила проблематику всіх ДНЗ міста і подала рекомендації щодо підвищення рівня надання послуг дошкільнятам.

2 квітня розпорядженням міського голови така робоча група була створена. До неї увійшли представники депутатського корпусу, виконавчого комітету та спеціалісти виконавчого апарату. Комісійно вони побували у всіх трьох дошкільних закладах міста, обстежили умови, в яких перебувають діти, поспілкувалися з вихователями і керівниками установ та ознайомилися з документацією. Зокрема ‑ зі штатними розписами, мережами груп, фіксацією відвідувань, фінансовою аналітикою тощо.

На підставі отриманої інформації, з’ясовано, що усі три садочки відповідають вимогам і функціонують в належному режимі. Щоправда, є зауваження, наприклад, щодо низького рівня відвідуваності. Цей показник в середньому по всіх ДНЗ міста складає 60 відсотків і лише 10 відсотків дітей при цьому мають вагомі підстави для пропусків. Тобто 30% дошкільнят безпричинно не відвідують садочки. Тому комісія рекомендуватиме спеціалістам розробити стратегію щодо посилення відповідальності батьків за відвідування їхніми дітьми ДНЗ. Допускається, що це можуть бути навіть фінансові стягнення. За висновками комісії, суттєвих змін в мережі не передбачається. Якщо цьогоріч із садочків випускатиметься шість старших груп (3 – «Радість», 2 – «Ромашка» і 1 – «Теремок»), то за цією ж пропорцією в ДНЗ набиратимуться перші молодші групи. При цьому комісія наполягатиме, щоб при наборі нових груп керівники ДНЗ строго дотримувались норм їх наповнюваності (не більше 15 дітей). Є також зауваження щодо незбалансованості по ДНЗ міста витрат на теплоенергоносії, але ця проблема розглядатиметься окремо. Вивчатиметься також питання про доцільність відкриття групи для найменших новодністровців – з однорічного віку, якщо такі заяви надходитимуть від батьків.

Отож, на порядку денному роботи міської ради питання про закриття ДНЗ не стоїть, наразі вживаються заходи для належного забезпечення дітей дошкільного віку освітніми послугами та ефективного використання бюджетних коштів.